Csevegő szoba.

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.01.09. 19:15

Aztabüdösdurvamindenit, mit keres az a Fiat Seicento-felni egy Deloreanen?!?

Amúgy Frankfurtban nincs valami Deló-specifikus dolog? Merénmeg oda készülök épp.

Ez az egyik világgá menős Delorean. További infók itt:


Tudtommal Frankfurtban nincsen semmi. Pár tulaj van a környéken. Ha érdekel, akkor keresek neked találkoznivalót. :)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.01.09. 19:29

Jó reggelt közösség! :)

Tudom, ritkán írogatok ide, de attól még a vérem mindig rozsdamentes, lelkesedésem nem hagyott alább ;) .....
Valóban írhatnál ezentúl gyakrabban is mert jó a beszélőkéd ! :D






A motorháztetőn az a pótkerék ??? Te magasságos !!!

Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2015.01.09. 21:29

Aztabüdösdurvamindenit, mit keres az a Fiat Seicento-felni egy Deloreanen?!?
Az a Deló az egyik World Tour Edition, ami arra van átalakítva, hogy kb. a világot is át lehessen szelni vele. 4 db 16 colos acélfelnin jár, hogy elég legyen 1 db pótkerék, ráadásul mint az öt felnin defekttűrő abroncs van. (Deloman 15-ös acélfelniket akart, de a gumi, ami kellett neki, csak 16 colos méretben létezik, úgyhogy ez lett. Amúgy még az acélfelniken is gyönyörű és profi a fényezés.)
A motorháztetőn az a pótkerék ??? Te magasságos !!!
Bizonyám, azért került át oda, mert a csomagtartóban egyéb dolgok foglalnak helyet, mint a tartalék üzemanyagtartály (asszem 120 literes), az elsődleges és másodlagos üzemanyagszállító rendszer (igen, 2 db benzinpumpa, és egyetlen kapcsoló elfordításával szabályozható, hogy melyik működjön), egy plusz hűtő (ez a benzin visszafolyó ágát hűti, hogy ne a forró nafta folyjon vissza a tankba), és még nem tudom, hogy micsoda.

A pali zseniális, és nagyon, nagyon komolyan meg vannak építve ezek a gépek, a legkisebb részletekre is ügyelve. Semmi kendácsolás, minden precíz és alapos munka. Persze vannak olyan Delói is, amik nem World Tour-ra vannak felkészítve, ezek hellyel-közzel gyári állapotúak. Ezen felül van neki egy piros is, ami eredetileg is piros volt (már fényezve került annakidején kereskedésbe, ha minden igaz, de nála kapott némi javítást és teljes újrafényt). Elvileg egy arany példánya is van, ami tulajdonképpen replika, valamilyen festékszerű réteget vittek fel a rozsdamentes acélra, amitől aranyszínűvé vált, de van rajta egy csomó apróság rajta, ami viszont tényleg 24-karátos arannyal van bevonva. Világosbarna a belseje, ahogy az eredeti arany Delóknak is, és ez a belső Dunmurryből származik, szóval elméletleg eredeti darab. Volt egy feketéje is, de már eladta. Összefoglalva, úgy alapvetően majdnem minden van nála, amit csak el lehet képzelni.

Viszont szigorúan stock engine hívő, az összes Delójában PRV van, és nem is akarja cserélgetni a motort, maximum kisebb módosításokat hajlandó elvégezni rajta. Persze ügyfélnek csinált már Delót Chevy V8-al, stb., de ő maga a gyárit preferálja.

Na, így egyszerre ennyit tudtam mondani róla, ha valaki ezeket nem tudta volna. Ha igen, akkor elnézést. :D
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.01.10. 06:30

hepi börtdéj, Ati!

Köszönöm szépen! :)

(új felhasználóként első hozzászólásom. :D Folyton elfelejtem a jelszavam...)
Basszus, most ebben a pillanatban én is megváltoztattam alapra.
Aztán most olvasom, hogy Sid már megoldotta. :D
No mindegy, elküldtem privátban erre a felhasználó névre.

Lépj be vele és változtasd meg amire gondolod. :D

Bocs!

Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2015.01.10. 20:54

Hello István!

Thank you for visiting my world of Delorean and Thanks for the greetings from the Hungarian Delorean Friends.

Have a good trip home and I´m sure we come in touch again... in the Future... ;-)

Regards

Wolfgang
;)
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.01.11. 15:29

Amint irtam a blogon is, idén ismét sűrű évem lesz. Júniusban Amerika, route 66 végig, ami régi nagy álmom.

Utána meg jön a másik nagy álmom, a mongol rally.
Évek óta akartam indulni, de most jött el az ideje. Befizettem a startpénzt, most már tuti az indulás.
Nem lesz egy egyszerű dolog, kicsit félek tőle, de remélem minden ok lesz.

Röviden:
Egy fos egyliteres autóval végigmenni Mongoliáig, és gyűjteni pénzt gyerekeknek, alapitvanyoknak stb.
Ha gondoljátok és támogatjátok az ottani rászorúlókat pár euróval,a zt nagyon megköszönném.





Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.01.11. 18:53

Olvastam már a facebookon hogy ilyet tervezel, de úgy voltam vele hogy biztos csak nullával osztott az agyam, mert ilyen hülyeségre még te sem lehetsz képes. Hát de. :D
Aztán írjál ám róla naplót, blogot, bármit!

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: neodd » 2015.01.12. 10:13

Amint irtam a blogon is, idén ismét sűrű évem lesz. Júniusban Amerika, route 66 végig, ami régi nagy álmom.

Utána meg jön a másik nagy álmom, a mongol rally.
Évek óta akartam indulni, de most jött el az ideje. Befizettem a startpénzt, most már tuti az indulás.
Nem lesz egy egyszerű dolog, kicsit félek tőle, de remélem minden ok lesz.

Röviden:
Egy fos egyliteres autóval végigmenni Mongoliáig, és gyűjteni pénzt gyerekeknek, alapitvanyoknak stb.
Ha gondoljátok és támogatjátok az ottani rászorúlókat pár euróval,a zt nagyon megköszönném.





Pár éve Jürgennel terveztük, hogy egy piros Marutival indulunk és végigmegyünk a Bamakón, volt honlap meg minden, de végül nem lett elég szponzor, így aztán elmaradt a dolog. :D
Neked mindenesetre sok sikert! :)

Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2015.01.12. 12:20

Amint irtam a blogon is, idén ismét sűrű évem lesz. Júniusban Amerika, route 66 végig, ami régi nagy álmom.

Utána meg jön a másik nagy álmom, a mongol rally.
Évek óta akartam indulni, de most jött el az ideje. Befizettem a startpénzt, most már tuti az indulás.
Nem lesz egy egyszerű dolog, kicsit félek tőle, de remélem minden ok lesz.

Röviden:
Egy fos egyliteres autóval végigmenni Mongoliáig, és gyűjteni pénzt gyerekeknek, alapitvanyoknak stb.
Ha gondoljátok és támogatjátok az ottani rászorúlókat pár euróval,a zt nagyon megköszönném.


Pár éve Jürgennel terveztük, hogy egy piros Marutival indulunk és végigmegyünk a Bamakón, volt honlap meg minden, de végül nem lett elég szponzor, így aztán elmaradt a dolog. :D
Neked mindenesetre sok sikert! :)
Igen, csórók voltunk, és az igyekezet ellenére nem jött be. Bopat mondjuk egy szinttel feljebb viszi a dolgot mindenképp, mi 800 köbcentivel mentünk volna, az 1 liter ahhoz képest technológiai előrelépés :mrgreen:
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.01.16. 17:46

Hát azért az 1000-es motor nem egy nagyon magas szint :) Még a 800-hoz képest se nagyon :)
Most ilyen autókat nézek, mint Fiesta, WagonR+, Micra stb.
Egyelőre nem tudok dönteni, de eddig a legjobb autó, amely kibirta az utat az a Micra. Csak ne lenne annyira kicsi...

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.01.16. 17:49

Olvastam már a facebookon hogy ilyet tervezel, de úgy voltam vele hogy biztos csak nullával osztott az agyam, mert ilyen hülyeségre még te sem lehetsz képes. Hát de. :D
Aztán írjál ám róla naplót, blogot, bármit!

Hát eléggé hülye vagyok, ha már vártam 4 évet a Delóra, akkor egy Mogol rally simán belefér :)
Amúgy megfordult a fejemben, hogy a Deloval menjek, lett volna szenzáció belőle ... de nem akarom tönkretenni, mert akkor foghatok neki ismét felújitani :cry:

Lesz blog, nemsokára indul, mert már vannak fejlemények...

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.01.20. 12:25

fiestával eszedbe ne jusson, japán gyártásúval menjél. vagy akár magyar swifttel, az is mindent kibír.
Jelenleg ezeket nézegetem: Fabia, Micra, WagonR+

Valami kimaradt?
Swiftet nem akarok.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.01.20. 13:27

fiestával eszedbe ne jusson, japán gyártásúval menjél. vagy akár magyar swifttel, az is mindent kibír.
Jelenleg ezeket nézegetem: Fabia, Micra, WagonR+

Valami kimaradt?
Swiftet nem akarok.

a wagonr-ben több a hely, mint a micrában, de egyébként szerintem egyik se japán.

(skoda megintcsak felejtős)
Ez a wagonR+ amit kinéztem, speciel japán, nem magyar gyártmány.
Nagyon sokan mentek skodával, és mind birta az utat. Nem mellesleg nagyon sok hely van benne.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.01.20. 14:08

Én inkább azt nézném meg, hogy ha kinyúvad a gép, akkor mit tudnak ott megszerelni. Egy japánt szerintem hamarabb megcsinálnak mint egy skodát.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.01.20. 14:20

Én inkább azt nézném meg, hogy ha kinyúvad a gép, akkor mit tudnak ott megszerelni. Egy japánt szerintem hamarabb megcsinálnak mint egy skodát.
Igen erre gondoltam én is. A legjobban a micrat ajánlotta mindenki szerint azok bírták végig.
Francia autók? Vagy azokát ne is nézzem?


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 178 vendég