Csevegő szoba.

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: MI EZ A NAGY CSEND???

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.01.30. 18:29

MI EZ A NAGY CSEND???

Senki sehol?
Se pólók, se talik, semmi sehol? Mi van?
:geek:
Már napok óta morfondírozok egy dolgon ,és épp' eszembe volt ,hogy felvetem nektek ezt itt téma gyanánt ,mivel igen kevés mostanság a csevej úgyis itt :
Szóval kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek arról ,hogy az embernek miként " alakulnak ki az ízlései " ? Konkrét téma :
Pld: a zenei ízlés .
Ugye tudva lévő ( már tudósok bizonyosnak vélik ) ,hogy az anyaméhben is már a külvilág hangjai hatással vannak a magzatra .Később mikor már a gyermek cseperedik különböző zenei hatások (ingerek) érik ,és szépen lassan szelektálni kezdi a neki tetszőt .Persze ezek után igyekszik minél több infót beszerezni az adott előadótól ,és jó(bb) esetben elkezdi gyűjtögetni is a kiadványait !Ekkor már ugye ,elmondható :kialakult zenei ízlése van az embernek !
Nna de most tekerjük meg a dolgot : Tegyük fel ,az emberünknek valami folytán amnéziája lesz !Elfelejt mindent ,mondhatni törlődött a merevlemeze ,és mindent újra kell tanulnia .De mivel most csak a zenei ízlésről beszélünk ,előfordulhat-e ,hogy ha a gyermekkorától teljesen eltérő környezetbe helyezzük az alanyt ,és másféle impulzusokkal látjuk el ,másfajta zenét is fog (akár) rajongóként szeretni ?
És ha már ez megtörtént ,mit szólna vajon az eredetileg szeretett zenéhez ?

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: MI EZ A NAGY CSEND???

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.01.31. 07:53

Már napok óta morfondírozok egy dolgon ,és épp' eszembe volt ,hogy felvetem nektek ezt itt téma gyanánt ,mivel igen kevés mostanság a csevej úgyis itt :
Szóval kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek arról ,hogy az embernek miként " alakulnak ki az ízlései " ? Konkrét téma :
Pld: a zenei ízlés .
Ugye tudva lévő ( már tudósok bizonyosnak vélik ) ,hogy az anyaméhben is már a külvilág hangjai hatással vannak a magzatra .Később mikor már a gyermek cseperedik különböző zenei hatások (ingerek) érik ,és szépen lassan szelektálni kezdi a neki tetszőt .Persze ezek után igyekszik minél több infót beszerezni az adott előadótól ,és jó(bb) esetben elkezdi gyűjtögetni is a kiadványait !Ekkor már ugye ,elmondható :kialakult zenei ízlése van az embernek !
Nna de most tekerjük meg a dolgot : Tegyük fel ,az emberünknek valami folytán amnéziája lesz !Elfelejt mindent ,mondhatni törlődött a merevlemeze ,és mindent újra kell tanulnia .De mivel most csak a zenei ízlésről beszélünk ,előfordulhat-e ,hogy ha a gyermekkorától teljesen eltérő környezetbe helyezzük az alanyt ,és másféle impulzusokkal látjuk el ,másfajta zenét is fog (akár) rajongóként szeretni ?
És ha már ez megtörtént ,mit szólna vajon az eredetileg szeretett zenéhez ?

Öhhh... ezt jól megtekerted tényleg... Szerintem ezt senki nem fogja tudni megválaszolni. Bár az anyaméhben hallgatott zenéket sem tudom, mennyire hatnak az ember ízlésére. Mert hát nekem például elég fura ízlésem lett, nem igazán hasonlít a szüleim által valaha is hallgatott zenékre. Ők annak idején az aktuális magyar előadókat hallgatták, akik közül hirtelen egyet sem tudnék megemlíteni. Az én ízlésembe meg... Vivalditól a trash metalig minden belefér. Frank Sinatra épp úgy, mint mondjuk a Led Zeppelin, Aretha Franklin vagy épp a Hillbilly Hellcats. De a "korszerűbbek" között is szinte bármi jöhet, tán egyedül a mulatós az, amit... hát úgy mondom, hogy eltúrök vendégségben. Odahaza véletlen sem. De szóval jöhet Halloween, Anthrax, S.O.D., Metallica, Megadeth... a másik véglet szerint Koto, Tangerine Dream, Laserdance, effélék.
És persze ehhez társulnak a mai "kisebb" művészek, akiket nagyon szeretek "felfedezni". Régebben a facebookon bejelölt egy bukaresti kereskedelmi rádió egyik műsorvezetője. A mai napig tippem sincs mi alapján, de elküldte az egyik muzsikájának a linkjét. Nos, olyan spacesynth-et játszik a srác, mint ha újra a nyolcvanas években lennénk, s mondjuk Koto-val lenne egy színpadon. Vagy például pár éve megtaláltam DubFX egy korai videóját, neki is lelkes rajongója lettem. Mára közismert zenész, akkor még csak az utcákon játszott, de ott is zseniálisan használta a hangját és a samplereket hozzá.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.01.31. 10:44

100%-ra szerintem is megválaszolhatatlan a kérdés, de ötletem nekem is van.
Szerintem egy ember ízlése valamikor a 10. életéve után alakul ki. Addig csak meghallgat minden szemetet, aztán talán már válogat is. Az én ízlésem (és a tesómé sem) köszönöm viszonyban sincs a szüleimével, hasonló Zeuséhoz. Úgy vettem észre, hogy nekem inkább a környezetem alakította ki, főleg eleinte. Kb 10-14 éves koromig tipikus disco, aztán 15-től Nirvana, Guns, Metallica. 19-től belecsapás a rock zene sűrűjébe az igaiz ordibálós zenékkel, 25-től pedig lassú konszolidálódás. Most is főleg rock zene megy, de kicsit nőtt az elektronikus zenék aránya is.
Van viszont pár dolog amitől a hideg kiráz. Ilyen a mostani elektronikus zene zászlóshajói, mint Skillrex, Tiesto, stb. , aztán a mulatóst és úgy nagyjából a komplett magyar popkultúrát is lőném ki az űrbe.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.01.31. 11:24

Van viszont pár dolog amitől a hideg kiráz. Ilyen a mostani elektronikus zene zászlóshajói, mint Skillrex, Tiesto, stb. , aztán a mulatóst és úgy nagyjából a komplett magyar popkultúrát is lőném ki az űrbe.

:mrgreen:
Magyar popkultúra? Hát, maga a szó is erős eufemizmus szerintem arra, ami itt zajlik. Nem is tudom, létezett-e igazi könnyűzene itt Magyarországon. Illetve hát igen, mondjuk a kilencvenes évek elején még talán, elvétve, de azóta semmi.

Jut is eszembe...
Segítsetek, valami jó kis "tesztelős" muzsika kéne nekem. Kellemes, populáris, ám ami "megmozgatja" a hangrendszert. Egyrészt rendezvényeken szeretem a hangosítást olyanokkal próbálgatni, ami a végletekig kisajtol mindent a hangfalakból (átvitelre gondolok és nem hangerőre), másrészt vettem egy új fejhallgatót, amit "próbálgatok".

Vicces, hogy hirtelen lesz egy viszonylag jó fejhallgatója az embernek, rájön hogy mennyi olyan zenéje van, amiben igazából sem magas, sem mély hangok nincsenek. Eddig fel sem tűnt, mert az eddigiek ugyanígy csak a középső tartományt vitték át, nem hallatszott semmi különleges. Most vannak mélyek és vannak magasak, csak nem mindenben. Jó volna kicsit ezen örömködni, hogy végre jobb minőségben is hallgathat zenét az ember.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.01.31. 12:53

Jut is eszembe...
Segítsetek, valami jó kis "tesztelős" muzsika kéne nekem. Kellemes, populáris, ám ami "megmozgatja" a hangrendszert. Egyrészt rendezvényeken szeretem a hangosítást olyanokkal próbálgatni, ami a végletekig kisajtol mindent a hangfalakból (átvitelre gondolok és nem hangerőre), másrészt vettem egy új fejhallgatót, amit "próbálgatok".

Vicces, hogy hirtelen lesz egy viszonylag jó fejhallgatója az embernek, rájön hogy mennyi olyan zenéje van, amiben igazából sem magas, sem mély hangok nincsenek. Eddig fel sem tűnt, mert az eddigiek ugyanígy csak a középső tartományt vitték át, nem hallatszott semmi különleges. Most vannak mélyek és vannak magasak, csak nem mindenben. Jó volna kicsit ezen örömködni, hogy végre jobb minőségben is hallgathat zenét az ember.

Ezen én is átestem már egyszer akkor amikor a nagyon szar fülhallgatómat egy közepesen szarra cseréltem. Már ott is sok minden megváltozik.

Tesztelős zenére meg szerintem elsőre:
- Prodigy - Breath (Fat of the land) - Szerintem a mélye elég hatásos. :)
- Tiamat - Deeper kind of Slumber album. Főleg az első fele. - Sok hangszer, sokféle halk hang.
- Steam powered giraffes - Honeybee - Emberi hang tesztelésére. Alig van benne hangszer.
- Metallica - My Apocalypse - Gitárnyúzás jól.

Más nem jut az eszembe, de ezek szerintem jók.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2013.02.01. 12:41

Na igen, csak ne mp3 ban hallgassa...

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.02.01. 20:47

Miről beszéltek ???? Vegyetek eredeti lemezeket !!!

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.02.01. 21:29

Hát én veszem is ! ( Igaz most kezdenek ismét kiadni kedvenceim új anyagokat ,de az elmúlt időben (- években ,mivel eléggé uborkaszezon van ... ) ráálltam a régi de még meg nem lévő eredeti cd-k beszerzésére . )

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.02.01. 21:53

Az egyik mostani kedvencem ez a hölgy, Viktoriya Yermolyeva. A szalagavatón vendégváróként az általa játszott nótákat "toltam". A tanárok (és mindenki) hanyatt volt esve, mekkora kultúra (ezt ugye belőlem nem nézik ki), ám pár ember a közönség közül is fülig érő vigyorral hallgatta...
Kép
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.02.04. 20:25


Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.02.11. 21:05

Az egyik csatornán ismét adják az eredeti Mission:Impossible sorozatot ami nagy kedvencem volt annak idején ,de sajnos újraszinkronizálták ezt is ,ráadásul belekeverték az első Tom Cruise féle első mozifilm zenéjét is ,ami szerintem elég gáz ....

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.02.12. 17:21

5 évvel ezelőtt pontosan ebben a percben nyertem meg egy licitet, ami után az enyém lett a 7075-ös Delorean. Nem tűnt annyi időnek.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.02.20. 20:33

Ati írásával Index címlapos a blog. Ezt is megértük. :D

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.02.20. 21:33

Király ;)
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.02.22. 06:11

:arrow: Boldog Születésnapot Bopat ! :arrow:


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 360 vendég