Csevegő szoba.

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.02.22. 08:06

Boldog szülinapot, Bopat! :D
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: neodd » 2013.02.22. 13:08

Bopat, boldogot!

Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2013.02.22. 15:27

Sok boldogságot Bopat!

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2013.02.25. 09:20

Köszönöm mindenkinek :)

Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2013.03.03. 14:45

Sok boldogságot Zeus! :)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.03.03. 17:53

Sok boldogságot Zeus! :)
Szerintem is ! :arrow:

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: neodd » 2013.03.03. 18:48

Csatlakozom, Boldogat az ünnepeltnek!

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.03.03. 21:51

Köszönöm szépen mindenkinek! :D
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2013.03.10. 15:16

Na szesz 8-)

Régen nem írtam ide, de ma támadt némi beszámolni valóm...

Szokásom szerint, céltalanul, pontosabban időtöltés céljából átrongyoltam a városon (BöPö) az Old Motors Börzére a XVIII. kerületbe innen Óbudáról. Járok kelek a sorok között, mire hirtelen nyakránduláson kaptam magam, az egyik eladó lomjai között egy igen nagyon, brutálisan, borzalmasan, elképesztően leharcolt állapotú 1:18 Sun Star gyártmányú első változatú időgépre bukkantam, mire felre is löktem a tömeget, hogy mennyi...
A mennyit szépen lealkudva magamévá is tettem a roncsot, így most már van egy 100%-os arany és ezen, kb. khömm.. 10%-os állapotú BTTF1-es változatú modellem is :mrgreen: úgy vagyok vele, hogy tényleg nem adtam érte sok pénzt, csak némi apró papírt, de megmentettem a további megpróbáltatásoktól.. a belső terén kívül szinte semmi sem ép rajta, és annál is több része hiányzik, szóval nagyon ramaty, de meg fogom próbálni némileg feltámasztani. esetleg, ha valakinek nagyobb a fantáziája, tegyen rá ajánlatot, amúgy meg a képek beszéljenek helyettem.
Ennél viccesebb azonban az volt, hogy mivel lusta voltam rögtön kidzsalni vele a mocsaras parkolóba a kocsiba betenni, így pár körön át hurcoltam magammal, mialatt öten vették ki a kezemből, hogy ezmiez, honnanvettem, mennyiért... úgyhogy reklámoztam a honlapot is rendesen, de kellemesen ért, hogy sokan azért tudták, hogy micsoda és nem ítélték meg sem szóval, sem tekintettel szegényke állapotát.. :)
A képekhez szíverősítő, friss elem a pacemakerbe egyaránt javasolt és a legalább ülő helyzet felvétele...
Csatolmányok

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.03.10. 16:54

Úgy látom újabb Deloreanrestaurációra készülhetünk. :)

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2013.03.10. 21:25

nem látod rosszul :D az egyetlen igazi szívfájdalmam az első kerekek hiánya. na meg jó lenne ha lenne még két új ajtó és egy szélvédő. az összes többivel már nem lenne gond.
szép szó ez a Deloreanrestauráció :D

praer
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.02.11. 13:06

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: praer » 2013.03.11. 14:54

még így is nagyon jól néz ki!

én diorámát csinálnék belőle.. pl: a 3 rész barlangi jelenetét..:D gumik le.. első kerekeket kell replikálni és egy kis homok... kész is! :D

praer

Avatar
püspök
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.12.06. 03:19

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: püspök » 2013.03.11. 23:48

még így is nagyon jól néz ki!

én diorámát csinálnék belőle.. pl: a 3 rész barlangi jelenetét..:D gumik le.. első kerekeket kell replikálni és egy kis homok... kész is! :D

praer
ez nem is olyan vicces.Ez fantörpikusjó ötlet.1 vadiúj Delorean Makettet nem lenne szívem "bántani" de ezt itt sajnos megtették már mások. :cry: :cry: Én annak idején aprópénzért vásároltam fel a méretarányos,elrontott amerikai autó maketteket,újmakettezőktől.Ihajcsuhaj kis autóbontó-dioráma lett belőle.A prés rajzait nem sikerült megszereznem,így nem olyan lett amilyet igazán akartam.
"NYUSZI VAGY???......Mc FLY???!"

Avatar
püspök
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.12.06. 03:19

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: püspök » 2013.03.21. 00:17

admin engedélyével:

Kedves ismerős vagy ismeretlen Embertársam !



Ezen elbeszélés célja, hogy a hivatalos tájékoztatással szemben a helyszínt megjárt embertől is tudjátok mi volt ott.

Történt, hogy a minap március 14-én elkezdett havazni. Nem volt ez újdonság hisz a rádió, a TV már 1 héttel korábban ezt harsogta : Jön a hó, óriási ciklon közeleg, nagy lehűlés havazás várható. Én itthon a győri távfűtött lakásban lábadoztam alapos megfázás és kiújult derékfájás közepette. Ahogy hallgattam a híradásokat ( 15-én pénteken) és a Facebookon néztem a képes beszámolókat egyre jobban zavart a tehetetlenség érzése, majd amikor a balesetekről készült képeket láttam elszakadt a cérna. Nem tudtam tovább elfogadni azt, hogy míg én itthon "tespedek" mások odakinn -talán meg is fagynak mindenesetre étlen-szomjan vannak több mint egy napja. Mivel az útkezelőket (foglalt) és a rendőrséget hiába hívtam (a kapcsolt illetékes nem vette fel) így gondoltam magam tájékozódom a közlekedési lehetőségekről lévén hogy közlekedési tilalom volt érvényben.
Előre leszögezem, hogy NEM kívánok politizálni hiszen az, hogy ki miként végzi a munkáját nem gondolom, hogy politikai hovatartozásától függ mint inkább a becsületességtől és az emberségétől.
Miközben szembesültem több kivezető főút lezárásával a helyi rádióban hallottam, hogy a Lajta utca 26 számnál egy civil szerveződés várja az adományokat a bajbajutottaknak. Arra vettem az irányt gondoltam érdeklődöm miben segíthetek. A helyszín egy 10 emeletes panel sorház előtti járda és a parkoló volt ahol jöttek mentek az emberek és autók. Kérdésemre mondták, hogy hamarosan indul a következő konvoj a szendvicsekkel, vízzel, meleg teával megrakva. Kérdeztem h van e szükség még kocsira, de mivel volt velünk furgon is így nem a szállítókapacitásra mint inkább résztvevőre van szükség mondták. Hazasiettem és hoztam amit csak tudtam majd csatlakoztam a konvojhoz. Nagyszentjános felé indultunk (ez péntek este 8 körül volt) az 1-es főúton mert azt akkor megnyitották a forgalomnak. Torlódás volt hisz az út tiszta jeges volt és a forgalom is erős, de átengedtek minket. A terv szerint a pálya letisztított szakaszán megyünk és a szalagkorláton átmászva osztunk. Majd a pályára akartunk felhajtani de megállítottak a rendőrök, hogy nem lehet mert jönnek a hókotrók. Jöttek is csak épp a rádióból hallott osztrákok ! Láttunk egy katonai "kamionmentőt" ami a hókotrók előtt hajtott a pályára a baloldalon és miután kivártuk, hogy tovább engedjék őket felhajtottunk és végre munkához láthattunk. Döbbenetes volt látni, hogy 15-20 mentőautó (az osztrák vöröskereszt ) jött a kotrók mögött a hírekből megtudtam hogy alaposan felszerelkezve. A pályán Győrig haladtunk rendőri felvezetéssel közben megálltunk minden beragadt járműnél. Volt hogy másfél méteres hófal tetején sétáltunk, láttunk teljesen eltemetett autókat szerencsére már üresen. 10 után értünk vissza miután mindent ami nálunk volt szétosztottunk. Időközben lett egy önkéntes útitársam Attila aki már reggel 8 óta mentésben és az ellátásban dolgozott. Elmesélte hogy reggel egy busznyi (~40) gyereket mentettek ki a hóban rekedt éjszaka után Nagyszentjánosnál, terepjárók és az ő kisautója segítségével. Visszaérve a helyszín (Lajta 26) átváltozott egy nyüzsgő hangyabollyá még több ember és még több adomány. Valaki jelezte hogy Mosonmagyaróvárról hoztak egy kisteherautónyi adományt (ruhát, takarókat, innivalót, 100 kg kenyeret és ~20 kg zsírt) !!! Kérdezték hova vigyék mert a nyílt utcán ebből nem tudtunk szendvicseket csinálni. Mondtuk a rádióból vett hírt, hogy a Cuha u 18 ban a kollégiumban csinálnak szendvicset önkéntesek. Meg kell jegyezni, hogy a 2 körzeti rádióadó (Ozone FM, Győr Plusz Rádió) vészhelyzeti adást csinált és összevonták a vételkörzetüket így Mosonmagyaróvártól Tatabányáig mindenkit tudtak folyamatosan tájékoztatni. A Rádiósok folyamatos interaktív adásban az önkéntesekkel így velünk is kapcsolatban álltak sokat segítettek a szervezésben, a híreket félóránként angolra-németre lefordítva is beolvasták, a felhívásokat 4-5 nyelven(bolgár és román nyelven) is.
A következő konvoj indulása előtt nagy tanakodás volt merre induljunk, hisz akit lehetett már elértünk mi is és az osztrák segítség is, a hírek alapján Tata tűnt a leginkább rászoruló területnek így arra indultunk. Az 1es főúton addigra teljes lett a káosz. Pár kilométer haladás után masszív sorba futottunk. A konvojban előzést a szembejövő forgalom többször megakasztotta, pedig mindannyian vészvillogóval jeleztük az összetartozást és sorainkban voltak az abdai önkéntes tűzoltók de még a polgárőrség is.
A dudálókat méltatlankodókat enni, innivalóval kínáltuk nagy meglepetésükre. Utunkat néha önjelölt igazságtevők akadályozták mondván ha ők nem haladnak mi se fogunk (de meggyőztük őket) máshol a járhatatlan jégpáncél nehezítette a haladást. 3,5 óra küzdelem árán jutottunk el ÁCS-ig ami 30 km Győrtől. Ott feladtuk a továbbhaladási szándékunkat mivel (látván az 1 es utat) nemigen tudtunk volna hogyan visszakeveredni Győrbe. Az Ácsnál lévő benzinkútra beálltunk és elkezdődött a több mint másfél órás egyezkedés a rendőrökkel akik nem engedtek fel a pályára Győr irányába, mondván felsőbb utasítás. Azt közölték arra mehetünk vissza amerre jöttünk. Időközben megtudtuk hogy az viszont teljesen beállt mert egy kamion az árokba csúszott. Miközben a mellékrendű utakat vagy éppen Komárom felé Szlovákián át latolgattuk a visszajutási esélyeinket, annyit sikerült megtudni hogy ha a helyi katasztrófavédelmi vezető beleegyezik ők felengednek a pályára. A rádiósok kapcsoltak össze minket az illetékes vezetővel majd a helyi rendőrparancsnok kezébe nyomtuk a telefont, hogy beszéljék meg egymással. Sikerült. Felmehettünk a pályára! Alighogy haladtunk 200 métert máris visszaomlott hófallal találtuk szembe magunkat. A tűzoltóinknak se kellett kétszer mondani már pattantak is ki kezükben hólapáttal és 5 perc alatt megtisztították a problémás 100 méternyi szakaszt. Végre elindulhattunk egy korábban hómaró által vágott ösvényen ami ide oda szlalomozott a hátrahagyott autók miatt.ahogy elértük a bajbajutottakat a következő probléma adódott. Míg mi várakoztunk (az engedélyre) a Pest felé haladó irányban megtisztították a pályát és elkezdték felvezetéssel elindítani a forgalmat. Amit tudtunk szétosztottunk bár az induló kocsisor miatt mindig tovább kellett mennünk. Kb 20 perc után megjelent egy rendőr aki közölte h feltartjuk a forgalmat és menjünk. (Mint azt híradásokból utólag megtudtam az osztrák hókotrókat is ekkor hazaküldték, mondván már járható Pest irányába az M1-es, már nincs szükség a segítségükre). Hazaindultunk. Útközben (elérve a "sógorok" által letisztított útszakaszt a 60-80 km/h-ás tempó teljesen biztonságos volt hisz javarészt víztiszta pálya fogadott. Visszatérve a győri Plázában adtuk le a megmaradt készletet mivel ott is volt önkéntes pont és egyben éjjeli menedékhely.


Összegezvén. Nem célom senki munkáját kicsinyelni vagy kétségbe vonni hisz mindenki aki ott volt megtett mindent ami tőle tellett ebben biztos vagyok. A problémát az irányításban látom, hiszen a rendőr, a tűzoltó, a katona parancsot teljesít így nem oda megy ahova gondolja hanem ahova mondják neki !
Az viszont érdekes kérdés, hogy ezen idő és út alatt miért csak egy hómaróval és egy magyar hókotróval találkoztunk. (Az osztrákok 5 hókotróval jöttek és tökéletes munkát végeztek.) Találkoztunk egy könnyű-páncélos csapatszállítóval (BTR) amit rendőr vezetett fel bár nem tudjuk hova ment.
Biztos vagyok abban, hogy a tűzoltók megfeszített munkával dolgoztak, de mi nem találkoztunk velük az említett szakaszon. A tapasztaltak alapján azt kell mondanom, hogy amivel Bakondi "úr" büszkén takarózik, miszerint a hóhelyzet nem követelt halálos áldozatot legalább annyira a civil önkénteseknek volt köszönhető mint a hivatalos szerveknek. De milyen jó tudni, hogy egy kifejezetten ilyen célra létrehozott szervezet (a civilek segítsége nélkül) ezt sem tudta volna megoldani.
Felmerül az a kérdés is, hogy miért tudtak annyian beragadni az autópályán -ismervén a tényt hogy a teljes autópálya hálózat be van kamerázva- és miért nem volt időben lezárva a forgalom elől, hogy ne öltsön ekkora méreteket ez a katasztrófa. Nem vagyok szakértő így nincs jogom bírálni mások szakmai munkáját, de nem hiszem, hogy a bajbajutott embereket kellene felelősségre vonni ezért és elfogadhatatlannak érzem hogy egyesek 20-25 órát legyenek kénytelenek az autójukban tölteni rettegve a fagytól és sokáig étlen-szomjan.
Szomorú tény, hogy egy olyan országban élünk ahol a legtöbben az illetékességük határköveibe kapaszkodnak ahelyett hogy mernének saját döntéseket hozni és a lelkiismeret (már akinek van) szavát követni. Ha így lenne most páran felállnának a székükből és beismernék, hogy " Igen, hát ezt elbasztam ! " ahelyett, hogy görcsösen keresnék az önigazolást.
Viszont öröm az ürömben, hogy mint az elhangzott a lakosság emberségből jelesre vizsgázott ! Rengeteg felajánlásról kaptunk hírt lakhatás biztosításáról vagy szállításról. Elképesztő volt látni azt az összefogást, a temérdek ételt, italt, ruhát takarókat amit odavittek az emberek pedig ez csak az egyik gyűjtőpont volt. A rádiósok teljesítménye is példátlan és a szolidaritásuk is mivel a stúdióban aludtak mondván akkor mennek haza ha ennek vége lesz. Nagy köszönet nekik, mert összefogták a civileket és összekapcsolták a segítséget kérőket az önkéntesekkel. Nélkülük ez nemigen ment volna.



Tisztelettel

Wittmann András
"NYUSZI VAGY???......Mc FLY???!"

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.03.21. 07:14

Hát a leírásod nem támasztja alá a kormányzati kommunikációt. :)


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 394 vendég