Delorean.hu költözés

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.07.07. 20:48

Na, most értem haza.... Sid, megy az ftp még? Nem akar kapcsolódni a total commander... :(
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.07.07. 21:56

Na, most értem haza.... Sid, megy az ftp még? Nem akar kapcsolódni a total commander... :(

Nem. Lekapcsoltam. Holnap este megint beindítom majd. Bocs.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.07.08. 08:50

Nem. Lekapcsoltam. Holnap este megint beindítom majd. Bocs.
Köszönöm, akkor estére folytatom!
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.07.08. 16:33

Nem. Lekapcsoltam. Holnap este megint beindítom majd. Bocs.
Köszönöm, akkor estére folytatom!

Megy a szerver. Majd szólj, ha elkészültél!

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.07.08. 19:34

Megy a szerver. Majd szólj, ha elkészültél!
Ok, hazaértem, elkezdtem tölteni :) Ha minden igaz, reggelre elkészül, reménykedjünk hogy nem fekszik meg.
Fura ez a dolog egyébként, a 2,5 gigás MTS kiterjesztésű videó simán felment, a ZIP-re meg a csuda tudja hányadik resume-ot nyomom. Ha nem jönne össze a kitömörítés, akkor tényleg nem vacakolunk tovább, elküldöm lemezen. :)
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.07.09. 13:46

Kész vagyok, feltöltöttem, köszöntem :)
Szóval a sorozatból "hiányzó" fájlok vannak benne a zipben. Mivel eléggé szétszórt vagyok mostanában, elképzelhető hogy benne maradtak olyan felvételek is, mikor véletlen megnyomódik a felvétel gomb, s csak lóg a kamera a nyakamban... Az ilyenekért elnézést kérek. :)
Ha meg nem sikerül kitömöríteni a sok megszakadás-folytatás miatt, akkor postázom dvd-n.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2012.07.09. 15:37

Megy a szerver. Majd szólj, ha elkészültél!
Ok, hazaértem, elkezdtem tölteni :) Ha minden igaz, reggelre elkészül, reménykedjünk hogy nem fekszik meg.
Fura ez a dolog egyébként, a 2,5 gigás MTS kiterjesztésű videó simán felment, a ZIP-re meg a csuda tudja hányadik resume-ot nyomom. Ha nem jönne össze a kitömörítés, akkor tényleg nem vacakolunk tovább, elküldöm lemezen. :)

Ezt a formátumot (MTS) mi játsza le?

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.07.09. 16:01

Kész vagyok, feltöltöttem, köszöntem :)
Szóval a sorozatból "hiányzó" fájlok vannak benne a zipben. Mivel eléggé szétszórt vagyok mostanában, elképzelhető hogy benne maradtak olyan felvételek is, mikor véletlen megnyomódik a felvétel gomb, s csak lóg a kamera a nyakamban... Az ilyenekért elnézést kérek. :)
Ha meg nem sikerül kitömöríteni a sok megszakadás-folytatás miatt, akkor postázom dvd-n.

Köszönöm én is. A nagyját ki is tudtam csomagolni. :)
A 29,30,31,32 és a 46-os viszont hibára fut. Azokban van jó videó? Mert akkor ha lehet, akkor az még kéne. A .zip-et pedig letörlöm. Amit lehetett, kiszedtem belőle.

Ezt a formátumot (MTS) mi játsza le?

Nekem a mediaplayer lejátssza. Próbáljad átnevezni mpg-re vagy avi-ra! Lehet, hogy akkor már a te géped is felismeri.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.07.09. 21:11

A 29,30,31,32 és a 46-os viszont hibára fut. Azokban van jó videó? Mert akkor ha lehet, akkor az még kéne. A .zip-et pedig letörlöm. Amit lehetett, kiszedtem belőle.
Hátöö... szégyenszemre a munkahelyen maradt a mobilvinyó, de holnap reggel ránézek, s ha valami kis értelme van és megy az ftp is, akkor töltöm felfelé. :)

Egyébként nem tudom miért MTS, elvileg MPEG2 (vagy MPEG4?) formátumú a file, csak a kamera valamiért ezt a kiterjesztést adja neki.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.07.09. 21:14

media player classic?

Utálni fogtok, freeware cuccot ajánlgatok hozzá: SMPlayer vagy VLC media player simán viszi. ;)
De ha fenn vannak a megfelelő codec-ek (elvileg fenn kéne hogy legyenek egy átlag használatú gépen) simán lejátssza a Media Player Classic is.

Bár nekem VLC a favorit, rettentő nagy okosság aranyosan fapados kinézettel :ugeek: ;)
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Mr.Crowley
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2011.10.26. 13:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Mr.Crowley » 2012.07.09. 22:01

media player classic?

Utálni fogtok, freeware cuccot ajánlgatok hozzá: SMPlayer vagy VLC media player simán viszi. ;)
De ha fenn vannak a megfelelő codec-ek (elvileg fenn kéne hogy legyenek egy átlag használatú gépen) simán lejátssza a Media Player Classic is.

Bár nekem VLC a favorit, rettentő nagy okosság aranyosan fapados kinézettel :ugeek: ;)

Sztem a VLC és a media player classic minden számítógépre kell. utóbb még jobb, mert nem kell telepíteni. :ugeek: a VLC linuxos progi volt eredetileg, nem?
Mr.Crowley

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.07.09. 22:14

Sztem a VLC és a media player classic minden számítógépre kell. utóbb még jobb, mert nem kell telepíteni. :ugeek: a VLC linuxos progi volt eredetileg, nem?
Igen, eredetileg Linuxra írták valamikor de csomó oprendszer alá portolták, mert hihetetlenül sokoldalú, nagy tudású program.

Én elvagyok Media Player Classic nélkül kiválóan. Rendszergazdaként ráuntam a vindózra egy ideje, Linuxot használok... :ugeek:
:mrgreen:

szerk: SMPlayer is Linuxos alapból, de milliónyi helyre portolták ezt is, rengeteg DVD lejátszó, TV, stb használja az MPlayer algoritmusát filmet lejátszani, olyanok is, akikről nem is gondolná az ember..
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Mr.Crowley
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2011.10.26. 13:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Mr.Crowley » 2012.07.09. 22:23

Sztem a VLC és a media player classic minden számítógépre kell. utóbb még jobb, mert nem kell telepíteni. :ugeek: a VLC linuxos progi volt eredetileg, nem?
Igen, eredetileg Linuxra írták valamikor de csomó oprendszer alá portolták, mert hihetetlenül sokoldalú, nagy tudású program.

Én elvagyok Media Player Classic nélkül kiválóan. Rendszergazdaként ráuntam a vindózra egy ideje, Linuxot használok... :ugeek:
:mrgreen:
Jó is az. mindent lejátszik. Én is kipróbáltam a linuxot, de nekem kicsit fapadosnak tűnt (UHU Linux 1.2-őt használtam, lehet h csak az volt béna) és már túlságosan megszoktam a windózt. De ha ránk erőltetik a win8-at, és ezt a felhős marhaságot, kapcsolok linuxra :D
Mr.Crowley

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.07.09. 22:27

Jó is az. mindent lejátszik. Én is kipróbáltam a linuxot, de nekem kicsit fapadosnak tűnt (UHU Linux 1.2-őt használtam, lehet h csak az volt béna) és már túlságosan megszoktam a windózt. De ha ránk erőltetik a win8-at, és ezt a felhős marhaságot, kapcsolok linuxra :D

Hát az UHU az... hátööö... szóval... izé... na... szóval vannak annál komolyabb cuccok is... :D
A felhő okosság egyébként, csak (én piszok félős vagyok) nem szabad száz százalékban megbízni benne. Tehát semmi olyat nem szabad feltenni, amit nem mernél feladni a postán egy képeslapon a (akár a képes, akár az írott oldalára gondolok), s semmit nem szabad CSAK ott tárolni.
Telefonszám határeset, email, sms, dokumentumok, fotók (ugye ha nem olyan tartalmú) simán mehet a felhőbe.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Mr.Crowley
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2011.10.26. 13:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean.hu költözés

HozzászólásSzerző: Mr.Crowley » 2012.07.09. 22:58

Jó is az. mindent lejátszik. Én is kipróbáltam a linuxot, de nekem kicsit fapadosnak tűnt (UHU Linux 1.2-őt használtam, lehet h csak az volt béna) és már túlságosan megszoktam a windózt. De ha ránk erőltetik a win8-at, és ezt a felhős marhaságot, kapcsolok linuxra :D

Hát az UHU az... hátööö... szóval... izé... na... szóval vannak annál komolyabb cuccok is... :D
A felhő okosság egyébként, csak (én piszok félős vagyok) nem szabad száz százalékban megbízni benne. Tehát semmi olyat nem szabad feltenni, amit nem mernél elküldeni egy képeslapon (akár a képes, akár az írott oldalára gondolok), s semmit nem szabad CSAK ott tárolni.
Telefonszám határeset, email, sms, dokumentumok, fotók (ugye ha nem olyan tartalmú) simán mehet a felhőbe.
Meglehet, h az UHU Linux nem egy deluxe verzió :D
Igen ezekre tényleg nagyon jó, de komoly dolgokra nem tudod használni (üzleti, vállalati dokumentumok tárolására), pedig az hasznos lehetne. Másfelöl pedig azt mondják (pl Google), hogy nem kell majd programokat telepítenünk, mert a felhőben lesz minden. Minden online lesz és bárhonnan elérhető... Úgy csinálnak mintha a világháló egy elpusztíthatatlan rendszer lenne. Pedig nagyon sebezhető. :?
Mr.Crowley


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég