Vissza a jövőbe...

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Dexter87
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.27. 17:39
Tartózkodási hely: Écs
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Dexter87 » 2013.10.10. 13:40

Kép galéria, a BTTF kulisszai mögött:
http://hu.axn.com/galleries/kulisszak-m ... sza-jovobe
Utak! Ahová mi megyünk ott nincs szükség utakra! :-D :-P

Avatar
spitz
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2011.10.14. 05:12
Tartózkodási hely: Szentendre
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: spitz » 2013.10.10. 19:37

Kép galéria, a BTTF kulisszai mögött:
http://hu.axn.com/galleries/kulisszak-m ... sza-jovobe
Köszi, az ilyen kulisszák mögöttes képeket/videókat nagyon szeretem (és persze a bakikat és szoktam is keresni :) )

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.10.17. 19:23

Nem akarlak sztárolni Sid ,de jó srác vagy amiért a rajongók rendelkezésére álltál a DeLorean-eddel a vetítés alkalmával !

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.10.17. 20:57

Nem akarlak sztárolni Sid ,de jó srác vagy amiért a rajongók rendelkezésére álltál a DeLorean-eddel a vetítés alkalmával !

Nem nagy dolog. Ez megy 5 éve. :)

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.10.18. 22:29

Nem nagy dolog. Ez megy 5 éve. :)
Egyébként tényleg csodállak ez miatt, hogy a rengeteg kíváncsi emberrel mennyire türelmes tudsz lenni, sokadjára is ugyanazzal a lelkesedéssel válaszolsz az unalomig ismert kérdésekre, elviseled hogy beleülnek az autódba, stb, stb. Én egy idő után rosszul tolerálnám, attól meg a guta ütne meg, ha nekilátnának mindent össze-vissza kapcsolgatni, húzni-vonni. Tényleg: szoktak ilyet, vagy tiszteletben tartják azért, hogy egy autó azért privát szférának számít?
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.10.19. 07:21

Nem nagy dolog. Ez megy 5 éve. :)
Egyébként tényleg csodállak ez miatt, hogy a rengeteg kíváncsi emberrel mennyire türelmes tudsz lenni, sokadjára is ugyanazzal a lelkesedéssel válaszolsz az unalomig ismert kérdésekre, elviseled hogy beleülnek az autódba, stb, stb. Én egy idő után rosszul tolerálnám, attól meg a guta ütne meg, ha nekilátnának mindent össze-vissza kapcsolgatni, húzni-vonni. Tényleg: szoktak ilyet, vagy tiszteletben tartják azért, hogy egy autó azért privát szférának számít?

Az esetek nagy részében, mondjuk 95%-ában nincsen gond az emberekkel. Igazán tisztelettel viszonyulnak az autóhoz, nem kapcsolgatnak, nem húzogatnak. Csak mindent összetapogatnak, ami miatt folyton takarítani kell. :) Néha van pár idióta, azokra oda kel figyelni és nem lesz baj.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: caputo » 2013.10.20. 15:35

Nem nagy dolog. Ez megy 5 éve. :)
Egyébként tényleg csodállak ez miatt, hogy a rengeteg kíváncsi emberrel mennyire türelmes tudsz lenni, sokadjára is ugyanazzal a lelkesedéssel válaszolsz az unalomig ismert kérdésekre, elviseled hogy beleülnek az autódba, stb, stb. Én egy idő után rosszul tolerálnám, attól meg a guta ütne meg, ha nekilátnának mindent össze-vissza kapcsolgatni, húzni-vonni. Tényleg: szoktak ilyet, vagy tiszteletben tartják azért, hogy egy autó azért privát szférának számít?

Az esetek nagy részében, mondjuk 95%-ában nincsen gond az emberekkel. Igazán tisztelettel viszonyulnak az autóhoz, nem kapcsolgatnak, nem húzogatnak. Csak mindent összetapogatnak, ami miatt folyton takarítani kell. :) Néha van pár idióta, azokra oda kel figyelni és nem lesz baj.

Cukrászként én is azt csinálom amit te csak én azt tartom a keresztes hadjáratomnak hogy átadjam azokat a recepteket technikai titkokat tippeket amiket az évek alatt megtanultam s megtapasztaltam.
Sokan meglepődnek rajta hogy milyen közvetlen vagyok.
Ugyanis sok háziasszony és cukrász szokása hogy vagy nem ad receptet vagy odaadja de hibásan vagy hiányosan.
De én mindíg elmondom hogy engem is tanítottak mindenre és ezt illik is továbbadni hogy ez a szakma se haljon ki.

Elhiszem hogy nehéz sokszor ugyanazokat elmondani de szerintem úgy vagy vele mint én hogy hasznos dolgot teszel a társadalomban plussz népszerűsítel valamit legyen az tárgy vagy éppen egy autó.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.10.20. 18:36

Cukrászként én is azt csinálom amit te csak én azt tartom a keresztes hadjáratomnak hogy átadjam azokat a recepteket technikai titkokat tippeket amiket az évek alatt megtanultam s megtapasztaltam.
Sokan meglepődnek rajta hogy milyen közvetlen vagyok.
Ugyanis sok háziasszony és cukrász szokása hogy vagy nem ad receptet vagy odaadja de hibásan vagy hiányosan.
De én mindíg elmondom hogy engem is tanítottak mindenre és ezt illik is továbbadni hogy ez a szakma se haljon ki.

Ez egy tök jó dolog. :) Az a baj, hogy kevesen vannak ennyire "felnőttek". Azzal, hogy elmondod ezeket a dolgokat, neked nem lesz "kevesebbed", viszont örömet szerzel másoknak. Én is nagyjából ezt szoktam csinálni a magam munkaterületén, bár néha elgondolkodom, érdemes-e. Legtöbbször azt mondom igen, bár volt már negatív élményem, mikor valaki épp a tőlem szerzett tudással próbált "fölém kerekedni". Nem volt kellemes helyzet, mert aki a döntési pozícióban volt, nem értett a szakmához, s elég nehéz volt a látványosan előadott "szinte-nulla-tudást" űberelni úgy, hogy én inkább elvégezni tudom a feladatot, a szakértelmem "marketingje" viszont általában elég gyenge.
Mellesleg nehéz felülmúlni a kezdők és pancserek önbizalmát, a korlátozott hozzáértésük, látókörük végett azt hiszik, mindent tudnak egy adott dologról. Míg aki beleássa magát, mindig újabb és újabb felfedezésre váró területet vesz észre, s ettől egyre inkább azt érzi, hogy tök hülye az egészhez.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.10.21. 14:11

Nos, akkor, hogy ne tartsam magamban az információt, a te okulásodra leírom, hogy itt a "végett" teljesen téves, a "miatt"-ot kell használni.

A helyes használat egyébként:
miatt: valamiből következően
végett: hogy valami bekövetkezzen

Jó példa a "végett"-re: elmentem az orvoshoz a jogsim megújítása végett. (Azaz: elmentem az orvoshoz, hogy megújítsam a jogsimat.)

(A rossz példa: elmentem az orvoshoz a jogsim lejárta végett. Ide a "miatt" kell, elmentem az orvoshoz a jogsim lejárta miatt. Azaz: elmentem, az orvoshoz, mert lejárt a jogsim.)

Kép

:idea: ;)

Jogos, jogos... Pedig nagyon szoktam igyekezni hogy normálisan beszéljek/írjak, de akaratlanul is eltanul az ember mindig valami marhaságot. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a személyes névmásokat is automatikusan nagybetűvel írom(több fórumon ez "divattá" vált), majd automatikusan javítom kicsire. Ha jól emlékszem, csak akkor kéne a nagybetű, ha megszólításként használjuk.
Tehát hogy példálózzak én is "Ez a te kerékpárod?" és "Erről mi a Te véleményed?" (utóbbi persze kicsit magyartalan, de az elv gondolom érthető). Helyes ez így? Vagy hogyan?
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.10.21. 19:29

Skynet !Benned egy Grétsy László veszett el !:) De komolyan ! :)

Avatar
sztriki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.08.29. 12:54

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: sztriki » 2013.10.24. 23:59

Skynet !Benned egy Grétsy László veszett el !:) De komolyan ! :)
Hogy a hőn szeretett Máris szomszédot idézzem: "szerintem inkább egy rablógyilkos..." :lol:

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2013.10.25. 20:43

( Inkább csevegős téma mint filmes ,de ha már szóba került : Engem a fórumokon ill. a kommentárokban főleg az zavar ,amikor fölöslegesen és érthetetlenül rövidítenek szavakat ,valamint amikor írásjelek nélkül fűznek össze mondatokat ! Persze ez nem a DCM -re vonatkozik ,mert itt ilyennel szerencsére még nem találkoztam ! )

Avatar
sztriki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.08.29. 12:54

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: sztriki » 2013.10.26. 01:55

( Inkább csevegős téma mint filmes ,de ha már szóba került : Engem a fórumokon ill. a kommentárokban főleg az zavar ,amikor fölöslegesen és érthetetlenül rövidítenek szavakat ,valamint amikor írásjelek nélkül fűznek össze mondatokat ! Persze ez nem a DCM -re vonatkozik ,mert itt ilyennel szerencsére még nem találkoztam ! )
Az egybefolyós mondatok valóban az idiótaság tetejét képezik. Nekem attól van herótom, mikor valaki konzekvenciát akar levonni. Hihetetlen, mennyi embernek nincs fogalma arról, hogy a konklúzió következtetést, a konzekvencia meg következményt jelent...

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2013.10.26. 07:53

Nekem az a végem, ha valaki a hova és hol kérdés ragozását rontja el. Mondjuk:
"Itt vagyok Párizsba."

Volt ismerős, akit azért tiltottam a facebookon, mert nem bírtam, hogy folyamatosan elrontja ezeket.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2013.10.26. 20:20

Nekem az a végem, ha valaki a hova és hol kérdés ragozását rontja el. Mondjuk:
"Itt vagyok Párizsba."

Volt ismerős, akit azért tiltottam a facebookon, mert nem bírtam, hogy folyamatosan elrontja ezeket.

Nem csodálkozom. Engem a fiatalabb korosztálynál jellemző a W=V, X=SZ típusú "bravúrok" is idegesítenek. Nem beszélve a "nekem mind1" írásmódtól, az szintén a halálom.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég