Vissza a jövőbe...

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.17. 10:34

Remélem, nem lesz sosem új rész. A folytatásokkal elcseszték a Star Wars trilógiát, az Alien 1-2-t, a Terminator 1-2-t, legalább ez maradjon meg tökéletesnek. Szegény színészek már amúgy is elég roggyantak, új generációra meg nincs szükség.

Avatar
sztriki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.08.29. 12:54

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: sztriki » 2014.08.17. 12:20

A fene se tudta, hogy mire készülnek :) Amúgy is nagyon béna volt a kommunikáció, valamikor csütörtökön délben küldték az emailt, hogy csütörtökön délután hol lesz a találkozó, én már csak utólag olvastam. Ott a helyszínen sem mondtak semmit a programról a film kezdete előtti percekig. Ja, és a Hill Valley-i nyomdában szereztem egy plakátot, ami az óratorony 1880-as (!!!) felavatasáról szól :) Szóval kicsit még rákészülhettek volna erre a dologra.
Telefont leadtad végül, vagy megtartottad fotózgatni?

Van egy elég hosszú írás az augusztusi VOX-ban ,az el nem készült folytatásokról ,és megemlítik a Vissza a jövőbe 4. részét is "amire csak várunk,és várunk ...."
Pedig az én véleményem szerint ezzel a három résszel lett kerek a történet !Persze nyilván szívesen látnám (láttam volna) a kedvenceinket egy következő részben is ,de az eredeti (DeLorean-) időgép megsemmisülése valóban pont volt az I-re .
Nektek erről mi a véleményetek ?
Nemtom, nekem nem úgy tűnik, hogy azt valaha is folytatni akarták volna. Bár igazából, a Terminator is teljesen lezárt sztori az első résszel nekem, szóval fene tudja, mi járt a fejükben, mindenesetre nekem nem hiányzik a negyedik. Se a CGI-al felturbózott kibővített, extra speciális kiadás. :)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2014.08.17. 19:06

Szerintem a T3 a borzalom
Igen ,sőt szerintem a T4 is az !

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2014.08.17. 19:10

Remélem, nem lesz sosem új rész. A folytatásokkal elcseszték a Star Wars trilógiát, az Alien 1-2-t, a Terminator 1-2-t, legalább ez maradjon meg tökéletesnek. Szegény színészek már amúgy is elég roggyantak, új generációra meg nincs szükség.
Még a Star Wars előzmények elmentek ,hiszen eleve tudtuk ,hogy annak idején a IV résszel kezdődött ,de már az új ( VII. ) már nem kellene ... De Indy most biztos megharagszik rám ! :D

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.17. 19:11

Telefont leadtad végül, vagy megtartottad fotózgatni?
Bevittem mindent, hogy ne kelljen sorba állni érte a végén, de nem nagyon kattintgattam. Azok a security-s csávók elég zordon tekintettel méregettek mindenkit :) Az óratornyos-viharos részt videóztam a film végén, csak azt nem vettem észre, hogy amikor elindítottam a felvételt, valójában akkor kapcsoltam ki, szóval semmi értékelhető :( Egész este alatt nem láttam senkinek a kezében egyetlen telefont vagy kamerát sem, már csak ezért is megérte elmenni :) Azért bízom benne, hogy az eldobható fényképezővel sikerült pár képet összehoznom, még nem tudtam leadni előhívásra. Ha van valami értékelhető fotód, átküldhetnéd, és azokat is beteszem a blogba, természetesen a szerző feltüntetésével.

Avatar
sztriki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.08.29. 12:54

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: sztriki » 2014.08.18. 01:31

Szerintem a T3 a borzalom
Az vitán felül az, szégyelltem magam, hogy ilyen filmet végignéztem. A negyedik meg, hát nemtom, én attól sokat vártam, végre nem időutazgatás, hanem jövőbeli háború, ahogy láttuk, éjszaka, hunterkillerek, lézerpuskák, bújkálás, lerobbant kocsik, ócska technológia a hi-tech gépek ellen, patkányvacsora...hát nem egészen. Nekem azzal olyan érzésem van, hogy volt ilyen poszt-apokaliptikus forgatókönyv a padláson, aztán kicsit átírták, hogy Terminator legyen. Egyébként félreértés ne essék, a T2 óriási, szeretem nagyon, csak attól még érződik, hogy azt úgy teljesen utólag írták meg, az első az egy tök kerek, lezárt dolog szerintem, nem hinném, hogy bárki folytatni akarta volna eredetileg. Nem láttam pl a Mátrix folytatásokat, de azt sem értettem, az első rész vége nekem teljesen megfelelt.

Még a Star Wars előzmények elmentek ,hiszen eleve tudtuk ,hogy annak idején a IV résszel kezdődött ,de már az új ( VII. ) már nem kellene ... De Indy most biztos megharagszik rám ! :D
Fú, na azok, elképesztő, hogy azt hogy merték ilyenre megcsinálni. Én igazából úgy vagyok vele, hogy a 7-8-9 részeket akármilyenre csinálják nem lehetnek sokkal rosszabbak az előzményeknél. :) Egyébként a Star Wars is pont olyan, hogy szó nem volt eleinte Episode IV: New Hope-ról, azt az 1979-es újrakiadásokon írták rá utólag.

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.18. 09:31

A Terminator 4 nekem maximum látványos, de ahhoz képest csalódás, mint az első 2 rész rövid bejátszásai alapján várható lenne a jövőbeli háborútól. Kb mint a Mad Max 2, csak terminátoros köntösben. Namegugye:
- Tábori körülmények között A-10-es vadászbombázókat működtetnek az emberek, topmodell pilótanőkkel. Sok év háború után a felderítő robotoknak fogalmuk sincs egy bazinagy repülőtér létezéséről.
- Találnak egy háború előtti kocsit, ami két perc múlva pöcc-röff indítható.
- Egy sátorban simán összehozható egy szívátültetés.

Persze bármelyik Vissza a jövőbe filmben 1000 logikai bukfenc van, de azok az időutazásból fakadnak, nem abból, hogy egy béna sztorit fel kell turbózni csajokkal meg száguldó kocsikkal. A Terminator 5-től már előre rettegek, hogy szerencsétlen Schwarzi bácsi milyen állapotban fog majd botorkálni a színen :)

Avatar
sztriki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.08.29. 12:54

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: sztriki » 2014.08.18. 13:04

A Terminator 4 nekem maximum látványos, de ahhoz képest csalódás, mint az első 2 rész rövid bejátszásai alapján várható lenne a jövőbeli háborútól. Kb mint a Mad Max 2, csak terminátoros köntösben. Namegugye:
- Tábori körülmények között A-10-es vadászbombázókat működtetnek az emberek, topmodell pilótanőkkel. Sok év háború után a felderítő robotoknak fogalmuk sincs egy bazinagy repülőtér létezéséről.
- Találnak egy háború előtti kocsit, ami két perc múlva pöcc-röff indítható.
- Egy sátorban simán összehozható egy szívátültetés.

Nem beszélve a tengeralattjáróról, meg helikopterekről, én is úgy hittem, hogy egy lerobbant platós kocsi volt a fegyvertáruk dísze. Meg a motorterminátor, ami az óriásemberterminátor lábából jött ki... :) bár azért a 70 éve, 2 hónapja és 13 napja a bányában pihenő Delorean napok alatt üzemképessé helyezése még mindig a legnagyobb marhaság nekem. :lol:
A Terminator 5-től már előre rettegek, hogy szerencsétlen Schwarzi bácsi milyen állapotban fog majd botorkálni a színen :)
Mindegy az, majd Emilia Clarke megvillantja a cickóit párszor, és minden jó lesz. :)

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.18. 15:54

bár azért a 70 éve, 2 hónapja és 13 napja a bányában pihenő Delorean napok alatt üzemképessé helyezése még mindig a legnagyobb marhaság nekem. :lol:
Jól fel volt bakolva a kocsi, a bánya levegője épp megfelelő volt a nem rozsdamentes fém és a gumialkatrészek tartósítására, és egyébként is annyi idejük volt 1955-ben üzemképessé tenni, amennyit csak akartak. Ha megnézed, még extra hosszú rugókat is szerelt Doki a felfüggesztésbe, hogy lehessen vele terepezni ;)
Kép

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2014.08.18. 19:12

Ha megnézed, még extra hosszú rugókat is szerelt Doki a felfüggesztésbe, hogy lehessen vele terepezni ;)
:lol:

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2014.08.24. 14:49

Remélem, nem lesz sosem új rész. A folytatásokkal elcseszték a Star Wars trilógiát, az Alien 1-2-t, a Terminator 1-2-t, legalább ez maradjon meg tökéletesnek. Szegény színészek már amúgy is elég roggyantak, új generációra meg nincs szükség.
Még a Star Wars előzmények elmentek ,hiszen eleve tudtuk ,hogy annak idején a IV résszel kezdődött ,de már az új ( VII. ) már nem kellene ... De Indy most biztos megharagszik rám ! :D

Amikor megnéztem az előzményfilmeket, akkor nekem sem tetszettek annyira. Viszont két éve egyszer nekiálltam és végignéztem folyamatában mind a hat részt és Jar Jart levéve úgy volt jó ahogy volt. Még őt is lehet bírni, de attól még nem illik bele. A Mátrix ugyenez. Ha sorban megnézed egy nap alatt, akkor észreveszed az egész történetnek az ívét, ahogy a gondolkodás elmarad és az akció átveszi a helyét. Szerintem nagyon jó az átmenet, de külön ez nem jön át.
A Terminator 3 szerintem sem közelíti meg az 1-2 színvonalát, de azért annyira az sem rossz. Az Alienekből kimaradtam. Az valahogy sohasem érdekelt.

Avatar
sztriki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.08.29. 12:54

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: sztriki » 2014.08.24. 20:27

Amikor megnéztem az előzményfilmeket, akkor nekem sem tetszettek annyira. Viszont két éve egyszer nekiálltam és végignéztem folyamatában mind a hat részt és Jar Jart levéve úgy volt jó ahogy volt. Még őt is lehet bírni, de attól még nem illik bele. A Mátrix ugyenez. Ha sorban megnézed egy nap alatt, akkor észreveszed az egész történetnek az ívét, ahogy a gondolkodás elmarad és az akció átveszi a helyét. Szerintem nagyon jó az átmenet, de külön ez nem jön át.
A Terminator 3 szerintem sem közelíti meg az 1-2 színvonalát, de azért annyira az sem rossz. Az Alienekből kimaradtam. Az valahogy sohasem érdekelt.
Hő, erre de hosszú listát tudnék írni, de inkább más f@szával verem a csalánt:
http://www.chefelf.com/starwars/ep1.php
Persze nem véletlen "nitpick", de a legtöbb dologban teljesen egyetértek, és szerintem még viccesen is fogalmaz. :lol:

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.25. 10:53

Az Alienekből kimaradtam. Az valahogy sohasem érdekelt.
Szégyeljed össze-vissza magad, és mihamarabb nézd végig a 4 Alien filmet, a 2 Alien vs Predatort és a Prometheust ;)
Az Alien 1-2 mesterművek, az Alien 3 és az Alien vs Predator legalábbis érdekesek, az Alien 4-et és Alien vs Predator 2-t kár volt leforgatni. A Prometheus már majdnem jó, de az összképe azért nagy baromság. Ettől függetlenül érdemes mind a 7 filmet megnézni, mert amelyik sz@r, az is látványos.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2014.08.25. 11:36

Az Alienekből kimaradtam. Az valahogy sohasem érdekelt.
Szégyeljed össze-vissza magad, és mihamarabb nézd végig a 4 Alien filmet, a 2 Alien vs Predatort és a Prometheust ;)
Az Alien 1-2 mesterművek, az Alien 3 és az Alien vs Predator legalábbis érdekesek, az Alien 4-et és Alien vs Predator 2-t kár volt leforgatni. A Prometheus már majdnem jó, de az összképe azért nagy baromság. Ettől függetlenül érdemes mind a 7 filmet megnézni, mert amelyik sz@r, az is látványos.

Az Alien 1-et láttam és amiatt nem néztem meg a többit. Tényleg jó mint film, de én az ilyen belezős félhorrorokat nem szeretem.

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.25. 11:52

Az Alien 1-et láttam és amiatt nem néztem meg a többit. Tényleg jó mint film, de én az ilyen belezős félhorrorokat nem szeretem.
A többi már inkább akciófilm, nem beleznek, hanem hagyományosabb módokon gyilkolnak a felek :) Az Alien 2-t James Cameron csinálta a Terminator után, nagyon jó kis akció-scifi.

Skynet: az Alien vs Predator első része azért érdekes, mert teljesen logikusan összekapcsolja a két film világát, egyáltalán nem erőltetett a dolog, és sok mindent megmagyaráz (hogy miért jöttek évezredekkel ezelőtt a Földre a Predatorok, stb.). Mint amikor a BTTF második részében újra 1955-ben küzdenek a dolgok rendbetételéért, és a már korábban látott eseményeket más szemszögből is látjuk.


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 188 vendég