Vissza a jövőbe...

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.06. 05:02

Köszönöm. Még van egy Pepsi Perfect folyamatban, aztán tényleg nem gyűjtők hozzá semmit.
Azt továbbra is tartom, hogy ha valaki kedvet kapna készíteni valamit, akkor szóljon nyugodtan a méretekért, vagy alkatrész beszerzési helyekért illetve technikai kérdésekben is segítek ha tudok. ;)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.11.06. 07:59

Ez már komoly anyag. :arrow:

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.11.06. 18:50

Azt továbbra is tartom, hogy ha valaki kedvet kapna készíteni valamit, akkor szóljon nyugodtan a méretekért, vagy alkatrész beszerzési helyekért illetve technikai kérdésekben is segítek ha tudok. ;)
Fluxuskondenzátor készítésével kapcsolatban jó lenne minél több infó !Persze nem feltétlen cipős dobozból akarom csinálni ....

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fluxuskondenzátor

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.07. 07:35

.
Elsőre privát üzenetbe írtam, de aztán arra gondoltam kiírom ide, hátha más is kedvet kap az elkészítéséhez.

Akkor kezdjük a Fluxus kondi valós méretével (mint amilyen az enyém). A filmben egy elektromos kültéri szerelődobozt használtak háznak. Típusa: Stahlin J1210HPL. Idelinkelem az adatlapját, hogy ne kelljen keresni: ()

Szóval elsőként kell egy ilyen doboz vagy hasonló méretű a hazai vagy nemzetközi elektronikai szakboltokban. Budapesten van elég ilyen bolt, ha kell írok párat, de elég beütni a Google-ba. (én is ezt tenném)
Én legyártottam kézzel a mm-re pontos mását, de gondolom ennek senki nem akar nekiállni. Ha valaki mégis csak így tenne, akkor annak módját is leírom. (így kihozható a doboz kb. 500 forintból+festék) Körübelül 3-4 óra tényleges munkaidő, a száradási idővel együtt max. 3 nap.

Ha megvan, akkor írom a többit.

Avatar
kkorneel7
Időáramkör-technikus
Időáramkör-technikus
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2015.09.19. 12:33

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: kkorneel7 » 2015.11.07. 20:12

Így, hogy mai este ismét megtekintem a filmet a TV2 jóvoltából, eszembe jutott néhány dolog a filmmel kapcsolatban.
Tudjuk ugye, hogy az 1955-ös polgármester, "Red" Thomas néhány évvel később, legalábbis 30 évvel később biztosan, hajléktalanként éldegél Hill Valley-ben. Szerintetek lehet köze ennek az "életpályának" a polgármester nevéből származó "Red" jelzőnek? Úgymond a fickó megbukott, nem volt sikeres. Gondolok itt természetesen a kommunizmusra, illetve az USA-Szovjetunió ellentétre. Vagy ez már túlságosan is összefüggés-elmélet belemagyarázás?

Illetve a másik gondolat, ami megfogalmazódott bennem, az az, hogy ugye az első részben, amikor Marty megérkezik 1955-be, ledöglik a Delo az önindító hibája miatt. Ez nem túl pozitív reklám, hiszen egy pár mérföldet futott autóról van szó. Ez nem lehet egy utalás az autó kezdeti megbízhatatlanságára? Tekintve, hogy volt rá precedens (ne haragudjatok, nem tudom pontosan idézni a történetet), hogy egy "fontos ember" első útján valami elromlott az autóban. Bár tekintve a terroristás-üldözéses jelentet a műszerfalon látható, hogy mennyit futott az autó, tehát nem null mérföldes volt. Az is lehet, hogy Doki használtan vette ebayről? Esetleg azzal járt le a kisboltba? :D

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.07. 22:04

Nem, a két Red nem ugyanaz.
Red the Bum: It is disputed whether this is former mayor Red Thomas, but has been generally accepted that he is not. According to Bob Gale's commentary on the Back to the Future DVD set, the name of the bum was ad-libbed by Michael J. Fox. Gale also commented that the photo of the mayor in 1955 on the side of the campaign van was that of set decorator Hal Gausman, whereas the bum was played by George Flower.


Szóval ha ugyanarról az emberről lenne szó, akkor nem két különböző embert választottak volna a választási plakáthoz illetve a hajléktalan figurához.

A Delorean 1955-ös érkezése után a kocsi bedöglését a sztori kívánta meg, mert a sikertelen indításkor néz rá Marty a kijelzőre, és látja, hogy lemerült a plutónium készlet. Ez elég nagy hülyeség, hiszen annak semmi köze a kocsi működéséhez, a film mégis azt sugallja, mintha az üres tároló miatt nem indulna a kocsi.

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.11.07. 22:22

Az önindító hibájának ( ill. az indítási hibának ) ezekhez nincs köze ,inkább az izgalomfokozása lehetett a cél ,hiszen amikor indulna el az óratoronyhoz a villámlás előtt , akkor se akart indulni .

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.07. 22:50

Az önindító hibájának ( ill. az indítási hibának ) ezekhez nincs köze ,inkább az izgalomfokozása lehetett a cél ,hiszen amikor indulna el az óratoronyhoz a villámlás előtt , akkor se akart indulni .
Igen, valószínűleg csak el akarták kerülni, hogy a villámlás előtti bedöglés legyen az első hibája a kocsinak, mert az elég béna húzás lett volna, hogy épp a legrosszabbkor előjön egy sosemlátott probléma.

Avatar
Flux_Claudia
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2015.09.10. 17:31

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Flux_Claudia » 2015.11.08. 07:24

Tőlem is kérdezték már ismerősök, barátok, hogy ez meg az miért így van, miért történik a filmben, utal erre vagy arra..?
Mondtam nekik, hogy nem, dehogy ez film, így izgalmasabb, így furcsább, így élethűbb, stb.
Szoktak lenni olyan kérdések amikre nem tudok válaszolni. Mert akkora baromságot kérdez, hogy nem értem. :lol:

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.08. 08:18

Tőlem is kérdezték már ismerősök, barátok, hogy ez meg az miért így van, miért történik a filmben, utal erre vagy arra..?
Mondtam nekik, hogy nem, dehogy ez film, így izgalmasabb, így furcsább, így élethűbb, stb.
Szoktak lenni olyan kérdések amikre nem tudok válaszolni. Mert akkora baromságot kérdez, hogy nem értem. :lol:
Időutazós filmmel kapcsolatban csak baromságokat lehet kérdezni :)


Vagy ahogy Tom Wilson (Biff) is mondja: "ne kérdezzenek már ilyeneket, ez egy mozifilm!"

Avatar
Flux_Claudia
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2015.09.10. 17:31

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Flux_Claudia » 2015.11.08. 09:36

Tőlem is kérdezték már ismerősök, barátok, hogy ez meg az miért így van, miért történik a filmben, utal erre vagy arra..?
Mondtam nekik, hogy nem, dehogy ez film, így izgalmasabb, így furcsább, így élethűbb, stb.
Szoktak lenni olyan kérdések amikre nem tudok válaszolni. Mert akkora baromságot kérdez, hogy nem értem. :lol:
Időutazós filmmel kapcsolatban csak baromságokat lehet kérdezni :)


Vagy ahogy Tom Wilson (Biff) is mondja: "ne kérdezzenek már ilyeneket, ez egy mozifilm!"


Azt hiszem igazad van. :lol:
Az Agymenőket láttam. Hát az nagyon jó. :lol:

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.08. 23:14

A McFly-ház tulajdonosának tele van a töke a rajongókkal.

Én azt csodálom, hogy már 30 éve is ott lakott, és még nem ölték meg azok a magasfeszültségű vezetékek. Nemigen tudnék nyugodtan aludni alattuk.

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.17. 21:16

Megjött a hétvégi olvasnivalóm :)
Kép

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.11.17. 21:20

:arrow: Frankó ,igaz már lemaradtál a friss hírekről !

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Vissza a jövőbe...

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.18. 05:28

Ez tök jó, el lehet olvasni a 30 évvel ezelőtti dolgokat. :D


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 252 vendég