Kockafej

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.11.28. 23:18

Ubuntu után Win8 ??? :shock:

:mrgreen:
Na jó, viccet félretéve: marhára bosszant, hogy kutya közönséges tömeggyártott alaplap, semmi különlegesség nincs a gépben, egyedül tán az SSD-t vettem idén... És ez a "jóképességű" egyvégtében azzal fáraszt, hogy adjak neki drivert, s nem lát a három vinyóból egyet sem.
A gyártó oldalán nincs külön Win8 driver, a gyári Win7-es drivert meg épp le***ja. Kíváncsi vagyok mi lesz a megoldás...
(van egy hülye érzésem, hogy ha másik pendrive-ról, vagy dvd-ről telepítenék menne, de ez csak afféle rosszindulat...)

Na mindegy, meglátjuk milyen... Ha tényleg annyira jó, akkor marad az az itx-en. (Csak bírja ki addig a próbaverzió, míg a hivatalost megkapom...)
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: neodd » 2012.11.28. 23:25

Ubuntu után Win8 ??? :shock:
Nem arról váltottam :D De az azért lényegesen gyorsabban munkára fogható volt, mint pl. a win7.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.11.28. 23:37

Én amióta linuxozok, sehogyan sem kívánom vissza a windowst.

Jó, néha igen, olykor rám tör, hogy kéne játszani, akkor épp jó lenne, de egyébként sokkal jobban érzem magam azóta, hogy nem kell windowsoznom.
Szerencsére emulátor alól azért elmennek az egyszerűbb játékok is, szóval komolyan nem hiányzik. Csak néha elgondolkodom, hogy az eredeti környezetükben valószínűleg jobban futnának azért.

Jó, igaz, én játékokból lemaradtam a GTA-SA-nál, azzal marha jól el tudok lenni, az fut emulátorból, szóval nincs windows... :D
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.29. 04:11

Na, bemutatkozott a windows 8...

Gondoltam tesztelek egyet, leszedtem a próbaverziót.
USB-ről telepítenék, elindul, majd reklamál hogy valami drivert szeretne. Satát, usb-t, bármi storage-et, maga sem tudja.... Van két vinyó meg egy SSD a gépben és SEMMIT nem lát belőlük... Tök vicces, a gyári driver cd nem jó neki, próbálgattam megetetni mindenféle hülye driverrel, a satán kívül már az usb-ét meg az alaplapét is odakínálgattam neki.

Igen, persze, "extra" dolog hogy sata3, de hát... könyörgöm, 2012 van, nehogy már egy ilyen sz*rság gondot okozzon, tavalyi az alaplap...
Próbáltam ide módban a vinyókat, az sem segít...

Egy vicc, komolyan mondom. Semmi különlegesség, egy középkategóriás itx alaplap három vinyóval és erre megfekszik rajta a win8 telepítője. :shock:
Én notebookra tettem fel, egyelőre elégedett vagyok vele. Főleg azzal, hogy gyorsabban bootol, mint az ubuntu (lényegében mintha hibernálásból ébresztenéd).
Tény, hogy nekem a hdd-kel nem volt semmi "bonyolult" dolog. :D

Abban egyébként van valakinek tapasztalata hogy nagyobb e a gépigénye mint egy windiws 7-nek?
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: neodd » 2012.11.29. 08:18

Abban egyébként van valakinek tapasztalata hogy nagyobb e a gépigénye mint egy windiws 7-nek?
Nem nagyobb (vagy max. minimálisan). Ha futott a 7, ez is fog. Max. nem tudod feltenni. :mrgreen:

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.11.29. 08:19

Abban egyébként van valakinek tapasztalata hogy nagyobb e a gépigénye mint egy windiws 7-nek?
Szerintem nincs nagyobb gépigénye, amin elment a win7, azon ez is el fog menni simán
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.11.29. 09:14

Én amióta linuxozok, sehogyan sem kívánom vissza a windowst.

Egy ideig én is próbálkoztam a Linuxszal, de hogy azon semmi sem tud egyszerűen menni az biztos. Totál küzdés volt az egész, örömmel tértem vissza a Windowsra.

Szoktam mondani, hogy a Linux nagy előnye, hogy mindent be lehet állítani. A hátránya, hogy be is kell.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2012.11.29. 10:42

[quote="Sidaries"
Szoktam mondani, hogy a Linux nagy előnye, hogy mindent be lehet állítani. A hátránya, hogy be is kell.[/quote]

Hát... Ezt érdemes eltenni a napi böcseletek közé... Komolyan mondom, ez igen korrekt megfogalmazása a dolgoknak.
És hát ugye van akit "szórakoztat" hogy állítgathat mindent fel-alá, van aki meg azt szereti, ha minden működik az nélkül, hogy a legkisebb erőfeszítést is kéne érte tenni.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.11.30. 12:25

Abban egyébként van valakinek tapasztalata hogy nagyobb e a gépigénye mint egy windiws 7-nek?
Nem nagyobb (vagy max. minimálisan). Ha futott a 7, ez is fog. Max. nem tudod feltenni. :mrgreen:
Köszi a válaszokat majd kiderül
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Dexter87
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.27. 17:39
Tartózkodási hely: Écs
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Dexter87 » 2012.12.02. 15:28

Segítségeteket szeretném kérni!
Szeretnék egy Tabletet venni, de nem tudom milyent vegyek. Az elképzelésem hogy max 40.000 Ft-ba kerüljön, legyen rajta legalább az Android 4.0.3-as vagy a 4.1-es verziója, minimum 8GB belső memória, és nem hátrány ha van benne GPS antenna és bluetooth.
Írjátok meg kérlek hogy melyik tipust ajánljátok. Amúgy játékra és internetezésre lenne használva.
Köszi előre is a válaszokat.
Üdv
Utak! Ahová mi megyünk ott nincs szükség utakra! :-D :-P

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.12.02. 17:54

Szerintem olvass vissza pár oldalt ugyanebben a fórumban. :)

Avatar
Gergő
Időáramkör-technikus
Időáramkör-technikus
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2010.05.07. 19:14
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Gergő » 2012.12.02. 18:32

Segítségeteket szeretném kérni!
Szeretnék egy Tabletet venni, de nem tudom milyent vegyek. Az elképzelésem hogy max 40.000 Ft-ba kerüljön, legyen rajta legalább az Android 4.0.3-as vagy a 4.1-es verziója, minimum 8GB belső memória, és nem hátrány ha van benne GPS antenna és bluetooth.
Írjátok meg kérlek hogy melyik tipust ajánljátok. Amúgy játékra és internetezésre lenne használva.
Köszi előre is a válaszokat.
Üdv

Szia!

A decemberi Chip magazinban olcsó tableteket tesztelnek!

Avatar
Dexter87
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.27. 17:39
Tartózkodási hely: Écs
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Dexter87 » 2012.12.07. 20:05

Köszi az infókat! Sikerült választanom :-D
Utak! Ahová mi megyünk ott nincs szükség utakra! :-D :-P

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2012.12.23. 06:58

Van egy bluray kópiám a gépemen amiből csak az extrák érdekelnek.De mivel nem tudom lejátszani a gépemen ezért dvd-be kellene.
Nem tudtok valami jó konvertáló progit?
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: p-parker » 2014.01.16. 20:13

Tudnátok nekem segíteni ?Vettem használtan egy JVC decket (TD_W216) ,de nincs meg a használati utasítása .Persze lejátszani le tudom a kazettákat mindkét oldalon ,de a másolást nem tudom vezérelni !A kérdésem az lenne ,honnan lehetne beszerezni a leírását ? Sok helyen keresgéltem ,de nem találtam használhatót ! :(


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég