Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.09.01. 11:44

Nem értem itt mi van?!Össze-visszapakolja a hozzá szólásaimat.Keveri az elöző máshova irtakkal.Nem értem.....
Cseréld ki a számítógépedet. :D

Avatar
gabenine
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.14. 23:02

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: gabenine » 2010.09.01. 13:05

Hova mennétek el a legszívesebben ahol még nem jártatok?
Orlando, Florida (USA). Vidámpark megszállottságom révén ott lenne számomra a teljes beteljesülés. Universal Studios, Disneyland, Seaworld. Emellett az állandó jó idő...

Melyik volt a legszebb hely ahol már voltatok?
Párizs, Tihany.

Melyik volt a legérdekesebb?
Hát, Párizsba rendszeres visszalátogató vagyok. Valahogy ez az a város ahova mindig szívesen visszatérek. De nagyban hozzájárul persze az itt lévő Euro Disneyland is. :D Aki még nem látta Disneylandet, az sürgősen pótolja mindkét parkjával. Bár idén érdemes várni legalább szeptemberig, ugyanis a Star Wars 2 szimulátort csak kb. akkor nyitják meg, az első pedig már zárva. Hasonló mint a Universal Studios-ban volt a BTTF, csak kicsit jobban fel van turbózva. :)

Az ország ahol szívesen élnétek?
Az első kérdésnél a válasz. Ott le is telepednék ha a zöld kártya megszerzése nem lenne ilyen macerás. Elmennék dolgozni Disneylandbe, ahol felőlem lennénk az utolsó takarító vagy beöltöznék Goofy-nak. Bármit.

Melyik hely okozta a legnagyobb csalódást?
Szlovákia (régebben).

Hova nem mennétek el semmi pénzért?
Szlovákia. Egyrészt mert már voltam, másrészt a politikai és társadalmi helyzetre hivatkozva már nem kívánom többé betenni oda a lábam.
Tunéziáról is hallottam jókat, de egész más téren.

Avatar
gabenine
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.14. 23:02

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: gabenine » 2010.09.01. 13:24

Amúgy Anglia is csalódás volt számomra, legalábbis Luton, arra a két hónapra amíg ott éltem. London ezzel szemben egy érdekes, de nagyon drága város. Furcsa, hogy Angliát több szempontból sem szeretem, de jövő hét csütörtökön megyek vissza dolgozni Warrington-ba, januárig. Ez nálam valami fura mazohizmus. :)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.09.01. 14:04

Beszarás mekkora idióta vagy, már megbocsáss.

Azért nem mész Szlovákiába mert a politikai és társadalmi helyzet... meg a kis tököm. Milyen társadalmi helyzetről beszélsz?
Mikor voltál itt? Angliában is voltál és mégis visszamész? Kettős mérce?


Bazz. Ezzel leírtad magad előttem.

Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2010.09.01. 14:59

Nyugi sracok! Nyugi!
Egy kerdes volt, amit Gabenine megvalaszolt. Bopat! Te pedig szemelyeskedtel. Nyugi!

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.09.01. 15:59

Nyugi sracok! Nyugi!
Egy kerdes volt, amit Gabenine megvalaszolt. Bopat! Te pedig szemelyeskedtel. Nyugi!
Igen, de azt senki nem kérte tőle, hogy baromságokat írjon.
Nem szeretem az ilyen sarkító embereket, akik csak azért írnak rosszat egy országról mert a politikai érdek úgy kívánja.
Ha van valami bajod, akkor leirod, mi nem tetszett stb. De azt hogy általánosít, kimondottan dühít.
Amúgy elnézését kértem, az első sorban ott van...
Amúgy ez a topik nem erről szól..

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2010.09.01. 17:37

Hova mennétek el a legszívesebben ahol még nem jártatok?
- USA, Disney, Olaszország, stb...
Melyik volt a legszebb hely ahol már voltatok?
- Kőszeg, Szombathely , Győr, és nekem Budapest is tetszik.
Melyik volt a legérdekesebb?
- Kőszeg.
Az ország ahol szívesen élnétek?
- Mindegy hol csak Delorean ott is legyen.
Melyik hely okozta a legnagyobb csalódást?
- Hál istennek még nagyon csalódnom nem kellet. Ehhez úgy állok hogy ha ott élnék akkor biztos hogy nem okozna csalódást.
Hova nem mennétek el semmi pénzért?
- A világürbe.
KiNDER DMC

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Kinder

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.09.01. 17:49

Kinder te vagy a legjobb fej, te leszel az első aki vezetheti az autómat ! :D

Avatar
gabenine
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.14. 23:02

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: gabenine » 2010.09.01. 20:57

Beszarás mekkora idióta vagy, már megbocsáss.

Azért nem mész Szlovákiába mert a politikai és társadalmi helyzet... meg a kis tököm. Milyen társadalmi helyzetről beszélsz?
Mikor voltál itt? Angliában is voltál és mégis visszamész? Kettős mérce?


Bazz. Ezzel leírtad magad előttem.
Nem az ott élő magyarokra vonatkoztattam, elhiheted. Ha megbántottalak vele, hát elnézést kérek. Tényleg az én hibám, hogy a politikai nézetemet is belevettem, nem ez volt a szándékom, csak elkapott a hév.
Abban igazad van, hogy a kormányváltás óta már csendesedtek a kedélyek, amit a szlovák-magyar ellentétekre értek. Igen, hiba volt általánosítanom, ezt nem írtam le pontosan. És akinek nem inge ne vegye magára.
Bocs, de amióta kibukott ez a dolog pár éve, azóta tüske maradt bennem, és hangsúlyozom, hogy azokat a kint élő magyarokat, akik emiatt szenvedtek én tiszta szívből sajnálom. És az is baj, hogy emiatt érzem úgy, hogy nem szívesen mennék vissza és talán a gyerekkori emlékeimet is elfeketíti (2. kérdésre a válasz), amik talán nem is voltak olyan rosszak az országgal kapcsolatban.

Hogy ennyivel leírtam magam előtted? - Nem ismersz. Akkor ki általánosít?

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.09.01. 21:13

De pontosan ezzel a hozzáállással teszed az itt élő magyarok életét tönkre. Mert te is a politikusoknak hiszel, meg a hazug magyar médiának.
Azzal hogy a magyar politika beleavatkozik a szlovák politika mindennapjaiba, hidd el csak rosszat csinál, csak olaj a tűzre.
Tudom miről beszélek, hidd el.

Nézd, most itt kormányváltás volt, azóta kuss van, ha ezután lesz probléma az Orbántól és a bandájától lesz, ebben biztos lehetsz.
Hidd el hogy az átlagszlovák NEM utálja a magyarokat. Igen akad pár idióta, aki szemétkedik, de azokat meg kell nevezni, hol melyik étterem/szálló stb, és többet soha oda nem menni. De azt hogy pár ilyen negativ élmény miatt kijelenteni hogy Szlovákia egy szar hely, hát ne haragudj, de nem helyes.

Beszarás mekkora idióta vagy, már megbocsáss.

Azért nem mész Szlovákiába mert a politikai és társadalmi helyzet... meg a kis tököm. Milyen társadalmi helyzetről beszélsz?
Mikor voltál itt? Angliában is voltál és mégis visszamész? Kettős mérce?


Bazz. Ezzel leírtad magad előttem.
Nem az ott élő magyarokra vonatkoztattam, elhiheted. Ha megbántottalak vele, hát elnézést kérek. Tényleg az én hibám, hogy a politikai nézetemet is belevettem, nem ez volt a szándékom, csak elkapott a hév.
Abban igazad van, hogy a kormányváltás óta már csendesedtek a kedélyek, amit a szlovák-magyar ellentétekre értek. Igen, hiba volt általánosítanom, ezt nem írtam le pontosan. És akinek nem inge ne vegye magára.
Bocs, de amióta kibukott ez a dolog pár éve, azóta tüske maradt bennem, és hangsúlyozom, hogy azokat a kint élő magyarokat, akik emiatt szenvedtek én tiszta szívből sajnálom. És az is baj, hogy emiatt érzem úgy, hogy nem szívesen mennék vissza és talán a gyerekkori emlékeimet is elfeketíti (2. kérdésre a válasz), amik talán nem is voltak olyan rosszak az országgal kapcsolatban.

Hogy ennyivel leírtam magam előtted? - Nem ismersz. Akkor ki általánosít?

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.09.01. 21:16

Skynet

Te azt hiszed hogy az hogy a határon valamikor "megszívattak" (pedig lehet hogy nem) most véleményt tudsz formálni az egész országról?
Ne viccelj már, tudod te mennyit szenvedtem a magyar köcsög vámosokkal 96-2004 között?
Azt nem kívánom senkinek, mindenbe belekötöttek, csak ők köcsögösködtek, sem a szlovákok sem a románok nem csináltak ilyet.
De emiatt soha nem jutott eszembe a magyarokat szidni.

Ismétlem, idióták mindenhol vannak, ahogy MOn is.

Avatar
gabenine
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.14. 23:02

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: gabenine » 2010.09.01. 21:28

De pontosan ezzel a hozzáállással teszed az itt élő magyarok életét tönkre. Mert te is a politikusoknak hiszel, meg a hazug magyar médiának.
Azzal hogy a magyar politika beleavatkozik a szlovák politika mindennapjaiba, hidd el csak rosszat csinál, csak olaj a tűzre.
Tudom miről beszélek, hidd el.

Nézd, most itt kormányváltás volt, azóta kuss van, ha ezután lesz probléma az Orbántól és a bandájától lesz, ebben biztos lehetsz.
Hidd el hogy az átlagszlovák NEM utálja a magyarokat. Igen akad pár idióta, aki szemétkedik, de azokat meg kell nevezni, hol melyik étterem/szálló stb, és többet soha oda nem menni. De azt hogy pár ilyen negativ élmény miatt kijelenteni hogy Szlovákia egy szar hely, hát ne haragudj, de nem helyes.


Nem én élek ott. Ha ez tényleg így van, akkor én is nyugodtabban alszok. Sajnos a médián kívül más forrásom nincs amivel jobban megtudhatnám az éppen aktuálisan zajló eseményeket. Nem él kint ismerősöm aki megcáfolna bármit is. Legalábbis eddig nem hallottam ilyesmit.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.09.01. 21:34

Na jó,
mielőtt bárki megnyugtatná magát hogy ez indulat, vagy ez a tüske jogos, akkor szólnék, hogy téved.
Az ilyen hozzáállás általában a hiányos, vagy egyféle nézőpont szerint értelmezett történelmi ismeretek miatt van így.
Nem szabad elhinni semmit se a híradóknak se a médiának. Ne ez alapján induljunk ki.

Nekem se Szlovákiában, sem Ukrajnában, sem Szerbiában soha semmi bajom nem volt azért mert Magyarul szólaltam meg és azért sem mert magyar rendszámos autóval közlekedtünk. Pedig Szerbiában gyorshajtásért is elkaptak de elengedtek, illetve Ukrajnában is elkaptak, (mondjuk ott másképpen intéztük el) de ott sem volt semmi gond.

- Az alapvető probléma ott van, hogy nem tanuljuk meg rendesen a történelmet
- Hogy a Magyaroknak alapvetően üldözési mániája van.
- És mindent elhisznek amit mondanak nekik.

Ha én elmegyek a Belgrádi várhoz és azt hangoztatom ott, hogy az tulajdonképpen azt Nándorfehérvárnak hívják és Magyar vár, nyilván nem nézik jó szemmel és megértem. Mi sem örülnénk neki ha idejönnének a törökök és azt mondanák a Budai várra, hogy ez tulajdonképpen a törököké mert ez "budai vilájet" része volt...

Szerb ismerősömet akit megkérdeztünk, hogy minek valja magát szívesebben Szerbnek vagy Magyarnak azt mondta:

Ha Magyarországra megyek és ott megtudják, hogy Szerb állampolgár vagyok, elkezdenek furcsán nézni és viselkedni, mindig azzal jönnek, hogy mennyire bántanak ott minket és sokszor előfordult az is, onnantól kezdve harmadrangú emberként kezelnek.
Ha Szerbiában azt mondom, hogy én tulajdonképpen Magyar vagyok, rendszerint azt a választ kapom, hogy ez most miért fontos? Vagy: -de jó, akkor te tudsz magyarul is. Majd úgy fél perc után már senkit nem érdekel, mert nem számít.

Az meg, hogy 5 percig nézte az útlevelet??? - Basszus a kemény lehetett, úgy kezeltek mint egy bűnözőt - na ne má'...

Amikor jövök Beregszászból Budapestre az Ukrán határon 5 perc, a Magyar határon 1,5-2 óra - ilyenkor már biztosan tudom, hogy hazaértem...a nagy Magyar valóság.
Szóval rendet kellene tenni a fejekben, nem ilyen előítéletesen gondolkodni. Ja és nem mindegy, hogy egy emberről gondolja valaki, hogy szimpatikus-e vagy nem a saját megnyilatkozása alapján, vagy egy egész népet-országot ítélek meg egy eset/ember alapján.
Azért ez nem ugyanaz.

Avatar
gabenine
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.14. 23:02

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: gabenine » 2010.09.01. 21:41

Nézd, most itt kormányváltás volt, azóta kuss van, ha ezután lesz probléma az Orbántól és a bandájától lesz, ebben biztos lehetsz.
Hidd el hogy az átlagszlovák NEM utálja a magyarokat. Igen akad pár idióta, aki szemétkedik, de azokat meg kell nevezni, hol melyik étterem/szálló stb, és többet soha oda nem menni. De azt hogy pár ilyen negativ élmény miatt kijelenteni hogy Szlovákia egy szar hely, hát ne haragudj, de nem helyes.


Amúgy meg nem írtam, hogy Szlovákia egy szar hely, ezen ne sértődj meg! Egy kérdésre válaszoltam, és azt is megírtam, hogy azért nem szeretnék oda menni, mert tüske volt számomra ez a dolog. Természetesen ha Németországban ellopnák a táskámat, akkor lenne okom, hogy ne akarjak valamilyen rossz élmény miatt visszamenni, de nem arra céloznék, hogy Németország egy szar hely. Egy idő után ez az érzés pedig vagy elévül vagy nem.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.09.01. 21:47

Gabenine
Ajánlom olvasd az itteni magyar sajtót, pl
www.ujszo.com
www.bumm.sk
stb
Van elég, főleg az interneten, tehát tájékozodj más forrásból is, mert nem igaz hogy nincs más forrásod.


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 261 vendég