eBay, Vatera, Teszvesz

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.17. 13:19

Hagyjátok csak, senki nem veszi meg ennyiért, ha meg igen akkor jól járt.
Tudjátok: kereslet - kínálat
Én megpróbáltam magunk felé dolgozni. Volt már ilyen pár hónappal ezelőtt is.
Az is kész küzdelem volt, aztán rajta maradt.

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.17. 14:24

Én megpróbáltam magunk felé dolgozni. Volt már ilyen pár hónappal ezelőtt is.
Az is kész küzdelem volt, aztán rajta maradt.
Az a Saba kamera elkelt végül, nem? Utólag már sajnáltam, hogy nem vettem meg, csak a szíjfelirattal kellett volna kezdeni valamit.
Egyébként meg mindennek annyi az ára, amennyiért megveszik, ennyi erővel Deloreant se vegyen senki, mert csak 1300 kiló vas meg műanyag, inkább vegyen két kispolskit, azokba belefér 8 ember is :)

Mostanra összegyűlt pár bttf-emléktárgyam többletként (a kisebb cuccokból több egyformát szoktam rendelni, vagy van olyan ebay-es pólóm, ami nem jó méretű), szerintem én is felteszem jó magas áron valahová, egy rajongó számára jó kis karácsonyi ajándékcsomag lehet csupa olyan cuccal, amit ha akarna sem tudna megvenni. Ha meg nem kel el, akkor a garázs polcán továbbra sem zavar senkit.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.17. 16:37

Meglepő fordulat!
Eredetileg 15-ért akarta adni, aztán feltette 20-ért, majd végül valaki megvette 21500-ért.
(gondolom a háztól házig szolgáltatás miatt, hogy ne az eladó költsége legyen)

Szóval ki vette meg végül közületek? :roll:


Avatar
Flux_Claudia
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2015.09.10. 17:31

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Flux_Claudia » 2015.11.17. 16:53

Meglepő fordulat!
Telefonon eredetileg 15-ért akarta adni, aztán feltette 20-ért, majd végül valaki megvette 21500-ért. :roll:
Ki vette meg végül közületek?

hoppa.jpg

Mondjátok, hogy nem a mi "fajtánkból" volt aki megvette ennyiért. :shock:

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.17. 21:07

esetleg előbb kiírhatnád ide, mik ezek, és megbeszélhetnénk egy olyan árat, ami azért több, mint amibe neked került, de nem ebayes ár ;)
Mivel többnyire ebay-es cuccok, ezért nekem ebay-es árba kerültek. Plusz minden esetben a postaköltség, ami sok esetben magasabb, mint a megrendelt cucc ára. Épp ma érkeztek meg az USA Today példányaim, ebből majd egy darab eladása remélhetőleg visszahozza a saját árát és az egész csomag postadíját. Értelemszerűen nem fogok haveroktól elkérni ennyit, de talán majd valami Andy Vajna megveszi ezt a plusz példányomat a Timikéjének Vaterán. Elég sokan vannak, akik nem tudnak külföldről rendelni, nekik jó lehet (mondjuk Andy Vajna talán pont tudna rendelni, ha akarna :)). Ha meg nem veszik meg, akkor is megtartja az értékét a fiókban.

Más téma: ma épphogy lemaradtam egy AK-47-esről, feleannyiért meg lehetett volna venni, mint amennyiért ezeket hirdetni szokták. Pont egy munkahelyi megbeszélésem közepén járt le az aukció, és valami k*cs*g közben rámlicitált 1000 forinttal :(

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.11.17. 21:19

:lol:

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.17. 21:55

ak-47-est lehet venni vaterán?
Hatástalanítottat, természetesen. Aztán a sok önjelölt ezermester mindig ott kérdezgeti az eladókat a hirdetés alatt, hogy ez vagy az a rész pontosan hogyan lett lehegesztve a hatástalanítás során (értsd: vissza lehet-e még csinálni)? Hogy ezekre miért nem száll rá a TEK?

Én lőttem is éleslőszerrel ennek egy változatával, sőt, egyszer véletlenül térden lőttek vele. Mint a lábaim jelenlegi száma is mutatja, akkor szerencsére csak vaktöltény volt benne. Azért úgy is rohadtul fájt ám :) Ezek a mai fiatalok már azt sem tudják, hogy a gépkarabélynak már a vaktölténye is elég durva dolgokat tud művelni, ha elég közelről jön. Zombiapokalipszis esetére ezt jól jegyezzétek meg ;)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.11.17. 22:11

Én ugyan jelentkeztem pályaválasztás idején a tiszthelyettesképző zeneművészetibe ,de mivel nem vettek fel ,úgy megsértődtem ,hogy a sorozásra már alaposan felkészülve (orvosi papírokkal) érkeztem ,így én se lettem katona ....
Viszont vészhelyzet esetére tartok itthon egy sarlót :twisted:

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.17. 22:29

Bézbózütővel csak a Józsi gyerekre tudsz ráijeszteni, a sarló már valamivel jobb fegyver lehet, igaz, csak a gyenge nyakizmú zombikkal szemben :)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.11.17. 22:32

" fontos a szép munka"
:twisted:

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.18. 05:05

Én katona is voltam, (fegyveres őrségben 24/24)
meg van szoktam járni lőtérre is lőni, de mégsem akarok otthonra fegyvert.
Otthon fegyvert tartani (még hatástalanítottat is) szerintem hülyeség.

Ezt azért teszi valaki mert fél valamitől? Önbizalom hiány?

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.11.18. 09:11

ak-47-est lehet venni vaterán?

Az mondjuk nem gyenge mutatvány. :D

Ezek a mai fiatalok már azt sem tudják, hogy a gépkarabélynak már a vaktölténye is elég durva dolgokat tud művelni, ha elég közelről jön. Zombiapokalipszis esetére ezt jól jegyezzétek meg ;)

Zombiapokalipszisre van egy díszkardom, ami nem jó semmire, de van egy rendes római gladiusom, amivel már bárkit agyon lehet verni. Meg egy teljesen szakszerűen pattintott kőből összekötözött szakócabaltám. Azzal kábé mindenkit ki lehet nyírni 3-5 másodperc alatt.

Én katona is voltam, (fegyveres őrségben 24/24)
meg van szoktam járni lőtérre is lőni, de mégsem akarok otthonra fegyvert.
Otthon fegyvert tartani (még hatástalanítottat is) szerintem hülyeség.

Ezt azért teszi valaki mert fél valamitől? Önbizalom hiány?

Nekünk van otthon több puska is vadászati célból. Ahogy az apa szokta mondani, van annyi fegyver és lőszer, hogy ha kitör valami háború, pár hónapig simán tartjuk a házat. :)

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.18. 10:30

Otthon fegyvert tartani (még hatástalanítottat is) szerintem hülyeség.
Ezt azért teszi valaki mert fél valamitől? Önbizalom hiány?
Nem, a hatástalanított fegyver csak egy dísztárgy, mint egy porcelán kiskecske Mari néni vitrinjében. Nem jó semmire, de emlékek vagy hobbi miatt fontos lehet valakinek. Ennél azért sokkal perverzebb gyűjtemények is vannak (pl. 30-as meg 40-es családapák Hot-Wheels Delorean kisautói :D). Mondjuk a közelmúlt történései miatt AK-47-est babusgatni mostanában nem túl szerencsés.

Nekünk van otthon több puska is vadászati célból. Ahogy az apa szokta mondani, van annyi fegyver és lőszer, hogy ha kitör valami háború, pár hónapig simán tartjuk a házat. :)
Nagyot csalódnék benned, ha kijárnál faterral passzióból állatokat ölni (az állomány-létszám szinten tartására hivatkozni meg egy nagy bullshit a hobbivadászok részéről, az összes ilyet összeengedném pár tigrissel vagy medvével, de csak fog és karom használható, aztán nézzük meg, melyik faj létszáma hogyan alakul).

Nem hiszem, hogy háború esetén sokáig meg tudnátok védeni a konzerveiteket meg hugica ártatlanságát, olyan csak a Zs-kat. hollywoodi filmekben van. A hozzánk hasonló nyámnyilák kb. az első napon pitbull-eledellé válnának.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.11.18. 11:14

Nagyot csalódnék benned, ha kijárnál faterral passzióból állatokat ölni (az állomány-létszám szinten tartására hivatkozni meg egy nagy bullshit a hobbivadászok részéről, az összes ilyet összeengedném pár tigrissel vagy medvével, de csak fog és karom használható, aztán nézzük meg, melyik faj létszáma hogyan alakul).

Nem hiszem, hogy háború esetén sokáig meg tudnátok védeni a konzerveiteket meg hugica ártatlanságát, olyan csak a Zs-kat. hollywoodi filmekben van. A hozzánk hasonló nyámnyilák kb. az első napon pitbull-eledellé válnának.

Én magam nem járok vadászni, mert nem érdekel, de az állatlétszám szinten tartása igenis valódi probléma. Ezt azok tagadják csak, akik a városi házukban, paneljükben még soha nem láttak őzeket, akiket a túlszaporodás miatti ételhiány a faluba űz vagy reggel kimenve a kertbe ott egy vaddisznócsalád falatozik. Arról nem is beszélve, hogy imádnak kiugrálni az autók elé, a kisebb állatokról pedig még nem is beszéltem. Meg nem tudom ahhoz mit szólnál, ha elveted a földet sok millió forintnyi vetőmaggal és egy hét múlva a felét kizabálták a vadak, mert éppen olyan kedvük volt. Ahogy egyik ismerősöm mondta: A legjobb vadkármegelőzés az, ha dögök borítják a határt.
Falun máshogy mennek a dolgok. Valóságosabban. Itt nem vesz körbe egy burok, amit a város ad.

És igen. A hozzád hasonló nyámnyilák valóban pitbull eledellé válnak az első napon. :D

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: eBay, Vatera, Teszvesz

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.18. 11:51

Én magam nem járok vadászni, mert nem érdekel, de az állatlétszám szinten tartása igenis valódi probléma. Ezt azok tagadják csak, akik a városi házukban, paneljükben még soha nem láttak őzeket, akiket a túlszaporodás miatti ételhiány a faluba űz vagy reggel kimenve a kertbe ott egy vaddisznócsalád falatozik. Arról nem is beszélve, hogy imádnak kiugrálni az autók elé, a kisebb állatokról pedig még nem is beszéltem. Meg nem tudom ahhoz mit szólnál, ha elveted a földet sok millió forintnyi vetőmaggal és egy hét múlva a felét kizabálták a vadak, mert éppen olyan kedvük volt. Ahogy egyik ismerősöm mondta: A legjobb vadkármegelőzés az, ha dögök borítják a határt.
Falun máshogy mennek a dolgok. Valóságosabban. Itt nem vesz körbe egy burok, amit a város ad.
Arra utaltam, hogy ha már muszáj, akkor 2015-ben talán már humánusabb megoldásokat is lehetne alkalmazni, mint hogy részeg hobbivadászokat szabadítunk az erdőkre, akik válogatás nélkül lőnek mindenre, ami mozog (jó esetben egymásra). Azt ne mondja nekem senki, hogy hétvégenként úgy pálinkázik több száz ex-párttitkár meg az olasz fizetővendégeik a magaslesen, hogy a kilőhető állatok számát és életkorát ellenőrizgetik egy listáról.

És igen. A hozzád hasonló nyámnyilák valóban pitbull eledellé válnak az első napon. :D
Mondja ezt az, aki a legritkább esetben koszolja be a kezét egy kis autószereléssel :D Na majd jönnek a bodzaüzletben utazó üzletember urak, és fogtok csodálkozni ;)

Ui: ez most tényleg az eBay, Vatera, Teszvesz topic? :D


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég