Műszaki kérdések

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.23. 07:39

Ezzel a tankolással nem tudok kibékülni, megszokni.
Ismét elfelejtettem és telitankoltam az autót. Pedig olvastam hogy nem szabad maximumra tankolni.
Bemegyek fizetni és látom hogy folyik a benzin belőle.
Rohanás ki és elindultam és mentem vele jópár km-t hogy fogyjon a benzin, illetve hogy száradjon az autó alja.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2014.04.23. 12:24

Ezzel a tankolással nem tudok kibékülni, megszokni.
Ismét elfelejtettem és telitankoltam az autót. Pedig olvastam hogy nem szabad maximumra tankolni.
Bemegyek fizetni és látom hogy folyik a benzin belőle.
Rohanás ki és elindultam és mentem vele jópár km-t hogy fogyjon a benzin, illetve hogy száradjon az autó alja.

Pár alkalom és megszokod. Első kattanásig szabad és kész.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.23. 12:41

Ezzel a tankolással nem tudok kibékülni, megszokni.
Ismét elfelejtettem és telitankoltam az autót. Pedig olvastam hogy nem szabad maximumra tankolni.
Bemegyek fizetni és látom hogy folyik a benzin belőle.
Rohanás ki és elindultam és mentem vele jópár km-t hogy fogyjon a benzin, illetve hogy száradjon az autó alja.

Pár alkalom és megszokod. Első kattanásig szabad és kész.
Utoljára indítás után egyből elindultam, nem vártam meg, hogy a motor melegedjen.
Éreztem egy kis tetovazast a motor részéről, mint anno a Zsigulimban :D
Ahogy melegedett, rendbe jött, csak fura volt ezt ismét átélni.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.23. 17:48

Skynet

Megjött a csavarod, viszem magammal szombaton.

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.04.23. 19:48

Skynet

Megjött a csavarod, viszem magammal szombaton.
Ne felejtsd a csiszolót sem, lécci-lécci-lécci :!: Bár most kíváncsiságból körbematricáztam az autót, és olyan faszán néz ki a fekete szálcsiszolt csík az oldalán, hogy szívem szakad majd meg, ha le kell szedni. De megcsináltam az összes sablont a matricákhoz, később már bármikor "visszaöltöztethetem" Hófehérkét.

Egyben tudatom a hír iránt esetleg érdeklődést mutató nagyérdeművel, hogy 950 az alapjáratom! Meleg motor mellett is. Hüpp-hüpp, hogy én ezt megérhettem... :arrow:
Teljesen szokatlan, hogy elengedem a gázt, és egyszerűen csak visszaesik fordulatszám, mintha egy autóban ülne az ember, vagy ilyesmi. Valószínűleg sosem tudjuk meg, mi miatt volt az alapjárat - teljes motorátnézés után is - 1500 rpm, mert ma több gyanús dolgot is cseréltünk egyszerre (lambda-szonda, gázbowden-visszahúzó rugó, alapjárati mikrokapcsoló).

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.24. 08:35

Skynet

Megjött a csavarod, viszem magammal szombaton.
Ne felejtsd a csiszolót sem, lécci-lécci-lécci :!: Bár most kíváncsiságból körbematricáztam az autót, és olyan faszán néz ki a fekete szálcsiszolt csík az oldalán, hogy szívem szakad majd meg, ha le kell szedni. De megcsináltam az összes sablont a matricákhoz, később már bármikor "visszaöltöztethetem" Hófehérkét.

Egyben tudatom a hír iránt esetleg érdeklődést mutató nagyérdeművel, hogy 950 az alapjáratom! Meleg motor mellett is. Hüpp-hüpp, hogy én ezt megérhettem... :arrow:
Teljesen szokatlan, hogy elengedem a gázt, és egyszerűen csak visszaesik fordulatszám, mintha egy autóban ülne az ember, vagy ilyesmi. Valószínűleg sosem tudjuk meg, mi miatt volt az alapjárat - teljes motorátnézés után is - 1500 rpm, mert ma több gyanús dolgot is cseréltünk egyszerre (lambda-szonda, gázbowden-visszahúzó rugó, alapjárati mikrokapcsoló).
Ok viszem majd azt is.
Akkut sidnek...
Tele lesz az autóm :)

Mutass egy kepet a matricarol.
Az eredeti fekete csík van rajta? Mert azt en is szeretnek, csak túl drága...

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.24. 08:37

Skynet

Megjött a csavarod, viszem magammal szombaton.

Karaj, köszi!

Most is azt mondja a szifon (yahoo weather asszem) hogy szombat jóidő. Ha van rendszámod, gyere a D-vel mindenképp, max lemosod az alját (biztosan van a közeledben vízborotvás mosó).
Ma derül ki hogy meghosszabithatom-e a rendszámot, remelem igen.
Mosó van de nem férek be alá :)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2014.04.24. 09:15

Akkut sidnek...

Oké, kösz. Nem gond ha aztán majd átutalással küldöm a pénzt?

Egyben tudatom a hír iránt esetleg érdeklődést mutató nagyérdeművel, hogy 950 az alapjáratom! Meleg motor mellett is. Hüpp-hüpp, hogy én ezt megérhettem... :arrow:
Teljesen szokatlan, hogy elengedem a gázt, és egyszerűen csak visszaesik fordulatszám, mintha egy autóban ülne az ember, vagy ilyesmi. Valószínűleg sosem tudjuk meg, mi miatt volt az alapjárat - teljes motorátnézés után is - 1500 rpm, mert ma több gyanús dolgot is cseréltünk egyszerre (lambda-szonda, gázbowden-visszahúzó rugó, alapjárati mikrokapcsoló).

Az élet kis örömei. :D

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.24. 11:52

Persze, semmi gond.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.24. 12:10

Hűha
Eredeti DMC rádió. Van ára bazz


Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.04.24. 14:22

Mutass egy kepet a matricarol.
Az eredeti fekete csík van rajta? Mert azt en is szeretnek, csak túl drága...
Ez csak a matrica, nincs rajta a szokásos oldalsó gumicsík. A matricaplaza.hu-ról rendeltem, "fekete szálcsiszolt" néven fut. Megadtam, hogy 10 és 1,5 centis csíkokra van szükségem, valami lézeres kütyüvel szépen kivágták, aztán a testreszabást már én csináltam (kilincs környéke, kerékjárati ívek). A csíkravágással együtt 9500-at fizettem, és kb. két autóra elég csíkot kaptam. A minősége szerintem ultrajó, szépen követi az íveket, nem gyűrődik, a levegőbuborékok szépen kisimogathatók. Bármilyen szöveget is bele tudnak vágni, majd talán legközelebb azt is kipróbálom. Ilyen lett:

Egyébként a lenti minta leutánzása volt az eredeti terv, hogy eltakarja a csiszolási hibákat a kocsin, de szerintem az alsó csíkot már nem teszem fel:

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2014.04.24. 14:27

Mutass egy kepet a matricarol.
Az eredeti fekete csík van rajta? Mert azt en is szeretnek, csak túl drága...
A matricát a matricaplaza.hu-ról rendeltem, "fekete szálcsiszolt" néven fut. Megadtam, hogy 10 és 1,5 centis csíkokra van szükségem, valami lézeres kütyüvel szépen kivágták, aztán a testreszabást már én csináltam (kilincs környéke, kerékjárati ívek). A csíkravágással együtt 9500-at fizettem, és kb. két autóra elég csíkot kaptam. A minősége szerintem ultrajó, szépen követi az íveket, nem gyűrődik, a levegőbuborékok szépen kisimogathatók. Bármilyen szöveget is bele tudnak vágni, majd talán legközelebb azt is kipróbálom. Ilyen lett:
DSC05185b.JPG
Egyébként ezt akartam eredetileg, hogy eltakarja a csiszolási hibákat a kocsin, de szerintem az alsó csíkot már nem teszem fel:
DMCEV2600.jpg
Mindig is mondtam, hogy az oldalsó csíkkal sokkal jobban néz ki az autó! ;)

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.04.24. 16:36

valahogy régiesebb kinézete van tőle, szóval tetszik is, meg nem is :D
Az enyémen mostanáig semmi nem volt, csak a nagy, csupasz acélfelület, most a matricával kimondottan karakteresebb és kulturáltabb lett az egész autó kinézete. De hosszú távon szerintem csak a szokásos vékony csík lesz az enyémen is. Meg az időgépes felszerelés ;)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.24. 17:08

Mutass egy kepet a matricarol.
Az eredeti fekete csík van rajta? Mert azt en is szeretnek, csak túl drága...
Ez csak a matrica, nincs rajta a szokásos oldalsó gumicsík. A matricaplaza.hu-ról rendeltem, "fekete szálcsiszolt" néven fut. Megadtam, hogy 10 és 1,5 centis csíkokra van szükségem, valami lézeres kütyüvel szépen kivágták, aztán a testreszabást már én csináltam (kilincs környéke, kerékjárati ívek). A csíkravágással együtt 9500-at fizettem, és kb. két autóra elég csíkot kaptam. A minősége szerintem ultrajó, szépen követi az íveket, nem gyűrődik, a levegőbuborékok szépen kisimogathatók. Bármilyen szöveget is bele tudnak vágni, majd talán legközelebb azt is kipróbálom. Ilyen lett:
DSC05185b.JPG
Egyébként a lenti minta leutánzása volt az eredeti terv, hogy eltakarja a csiszolási hibákat a kocsin, de szerintem az alsó csíkot már nem teszem fel:
DMCEV2600.jpg
Az eredetit nem tudják megcsinálni?
Pont úgy a szöveggel együtt?

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.04.24. 17:08

Mutass egy kepet a matricarol.
Az eredeti fekete csík van rajta? Mert azt en is szeretnek, csak túl drága...
A matricát a matricaplaza.hu-ról rendeltem, "fekete szálcsiszolt" néven fut. Megadtam, hogy 10 és 1,5 centis csíkokra van szükségem, valami lézeres kütyüvel szépen kivágták, aztán a testreszabást már én csináltam (kilincs környéke, kerékjárati ívek). A csíkravágással együtt 9500-at fizettem, és kb. két autóra elég csíkot kaptam. A minősége szerintem ultrajó, szépen követi az íveket, nem gyűrődik, a levegőbuborékok szépen kisimogathatók. Bármilyen szöveget is bele tudnak vágni, majd talán legközelebb azt is kipróbálom. Ilyen lett:
DSC05185b.JPG
Egyébként ezt akartam eredetileg, hogy eltakarja a csiszolási hibákat a kocsin, de szerintem az alsó csíkot már nem teszem fel:
DMCEV2600.jpg
Mindig is mondtam, hogy az oldalsó csíkkal sokkal jobban néz ki az autó! ;)
Nekem is mindig tetszett. Első perctől biztos voltam benne, hogy az enyémen is lesz.


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég