Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2011.12.11. 07:44

ÉS akkor mi lesz ?Bocsi, de nem vagyok ezekben (se) túl informált ....

Hát az, hogy ha pl. beírod a google-ba, hogy "Wheeler Dealers műhelytitkok", akkor a találatok között legelöl a fórumot hozza.

Avatar
Mr.Crowley
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2011.10.26. 13:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Mr.Crowley » 2011.12.11. 15:52

Ahamm, most már én is értem. Köszi :)
Mr.Crowley

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.08.15. 13:14

Érdekes kérdésem lenne főleg a Facebook felhasználókhoz és Kinderhez - ha még olvassa a fórumot.

Rágódtam már egy ideje, hogy megkérdezzem-e, de nem lehet nem észrevenni, hogy a klub Facebookos oldala kétharmad részben BTTF képek linkeléséből áll általában Kinder jóvoltából. Habár szeretem a filmet, nem értek egyet ezzel. Mind a delorean.hu, mind a blog, mind a fórum bizonyos részben foglalkozik a témával, de ezt a BTTF túlreprezentáltságot egyik oldal sem éri el. Szerintem ezeknek az oldalaknak a klubról és az autóról kell szólnia, nem pedig a filmről, ami a DMC gazdag történelmének csak egy szelete.

Értem én, hogy ez a film tette az autót legendává és hogy ezzel tudunk nagyobb tömegeket elérni, de szükségünk van erre? Mi ér többet? 1000 Facebook like vagy 20 aktív fórumozó tag? Tudom, hogy most egy Ed Bernstein féle elitista szól belőlem, ami sokak számára esetleg nem szimpatikus, ezért legyetek szívesek fejtsétek ki ti is a véleményeteket! Itt most mindenkire gondolok, a régi és új tagokra is. A régiekre azért, mert ismerik az klub eddigi erősen megengedő és Pató Pál jellegű működését, az újak pedig a külső szemlélő szemszögéből nyilatkozhatnának, hogy nekik melyik irány lenne a szimpatikusabb. Tényleg jó lenne, ha most egy kicsit mindenki összekapná magát és pár mondatban elmondaná a véleményét erről és nem a szokásos - "majd mások meghozzák helyettem a döntést" - véleményen maradnának.

Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2012.08.15. 15:04

Új vagyok, és nem klubtag, így nem tudom, mennyire mérvadó a véleményem a témában, de ha már a Facebook felhasználókhoz szól a kérdés, akkor leírom, amit gondolok, mert elég régóta regisztrálva vagyok a kék szörnyetegen (még azelőtt regisztráltam, mielőtt a sok magyar fiatal függővé vált volna tőle, egy külföldi ismerősöm meghívására).

Mindemellett még rendíthetetlen Back to the Future rajongóként is azt mondom, hogy szerintem sem szükséges az, hogy a DMC feltétlenül minden ember fejében a filmtrilógiával legyen összekötve. Persze ez nagyrészt elkerülhetetlen, hiszen a sorozat elég népszerű, és sokan asszociálnak rá a Deloreanról, ez kétségtelen, és ez nem is baj. De a filmnek is megvan a maga rajongótábora, és a ti klubotoknak is megvan a maga profilja, ehhez pedig nincs (sok) köze a filmhez.

Az autó 1981-től létezik nagyobb tömegű gyártásban is. A Vissza a jövőbe első része 1985-ös. A DMC-12 tehát köszöni szépen, akkor is létezne, nagyjából ugyanilyen példányszámban, mint most, ha a filmben az időgép egy Corvette, vagy egy hűtőszekrény lett volna. Hozzáteszem, a trilógia is remek lenne a Delorean nélkül is. Tény, hogy ahogyan a valóságban alakult, az talán mind a DMC, mint a BTTF számára is a legelőnyösebb kombináció. :) Vannak olyan ritkább autók, akár a Bricklin, ha a hasonló példák közt akarunk keresgélni, de más, azért némileg kevésbé ritka autók is, amiket nem egy film tett sztárrá, és mégis sok ember rajong értük, igaz, lehet, hogy némileg kevesebb, mint a Deloreanért. De azoknak a DMC rajongóknak, vagy inkább úgy mondom, kedvelőknek a nagy részét nem is igazán érdekli az autó, vagy a technikai részletei, nem hoznának pl. áldozatot azért, hogy magukénak tudhassanak egy példányt, vagy nem figyelnének apró, modellévektől vagy már gyártási procedúráktól függő különbségekre. Ők mosolyognak, integetnek, feltartják a hüvelykujjukat, ha látnak egy Deloreant, esetleg mondják, hogy "időgép", de ennyiben ki is merül a dolog. Az igazi "fanatikusok" ugyanolyan kevesen vannak arányaikban, mint más ritka márkák fanatikusai. (Bár nem is tudom, van-e olyan ritka és annyira speciális karakterű autó, mint a DMC-12 :) ha van is, nagyon kevés.)

Számomra a Delorean mást jelent. Persze ha nem láttuk volna időgépként, mi magyarok, akkor valószínűleg nem érintett volna meg minket, hiszen a mi apáink, nagyapáink elég kevés esetben jártak Deloreannel. :lol: Ezt nem szabad elfelejteni. De számomra a Delorean egy lázadást jelképez a kommercializmus, a gyenge minőségű tömeggyártás ellen. A DMC-12 egy elérhető árú és magas minőségű terméknek lett szánva, és nagyrészt ezt sikerült is kivitelezni. John DeLorean csak olyan autót akart, amilyet "lehet", de mégsem "szabad" gyártani. Megmutatta, hogy ilyet is lehet, és úgy érzem, hogy részben ez is lett a veszte. Ezen kívül számomra a Delorean üzenete az, hogy valósítsd meg az álmaidat. Mind az, hogy John DeLorean megépíttette és legyártatta ezt a csodálatos autót minden ellenszél ellenére, mind az, hogy ti hajlandóak voltatok sok pénzt és időt feláldozni a sajátotokért, arra inspirál, hogy én is kövessem a vágyaimat és az álmaimat akkor is, ha azok nem feltétlenül racionálisak, vagy szembemennek mások rosszindulatú érdekeivel. :)

Szóval számomra erről szól a téma, ezért olvasok régóta róla, és ezért regisztráltam most ide. Szeretem a BTTF-et is, de az egy teljesen más kategória. Én imádom a Deloreant, és nem (csak) filmes kellékként, hanem (főként) autóként. És a kettőt szerintem nem feltétlenül szükséges összekeverni.
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2012.08.15. 15:11

Szerintem nyugodtan tehetünk különbséget a film és az autó között, mert mindenképpen érdemes.
Én erre akkor jöttem rá, amikor évekkel ezelőtt élőben láttam az első autót és rájöttem, hogy már önmagában is elég érdekes
jelenség. Így kezdtem már nem annyira értékelni a filmes verzióra alakítást.

Továbbra is jók a filmes dolgok, ezért mindenképpen maradjon, mert legalább látni, hogy egy-egy találkozó mennyi új embert vonz.
(bár nem figyelem a lájkolás mennyiségi érték növekedését) Viszont azt gondolom, hogy az ott lájkoló emberek nagyobb része amúgy sem ér el a fórumig vagy a blogig mert azt olvasni, értelmezni, vagy esetleg írni is kell. Így az autó megítélését sem rontja, hiszen meg is állnak a filmmel kapcsolatos ismereteknél a "tetszik" gombbal. Viszont pont ezért érdemes megtartani a facebookos részt, hogy "életben" maradjon a film kultusza, csak az ott megjelenő tartalmat kellene szabályozni, és a "szakmai" delorean-os vonaltól kellene elkülöníteni.

Tehát:

-készíteni kell egy filmes weboldalt, amire a fent említett facebookos oldal hivatkozik, kötődik, kapcsolódik,
-a delorean.hu-nak viszont nem volna facebook oldala, maximum egy átkötő link a két weboldal közt,
így különválasztva a két irányvonalt egymástól.

Megmaradna minden, és így mindenki megkapná az érdeklődésének megfelelő (lájkolós, fórumozós, bttf-es, Delorean-es) témakörét.

(remélem érthetően fogalmaztam, most nem olvasom vissza)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: p-parker » 2012.08.15. 21:09

Nekem mindegy hol láthatok klassz fotókat az autóról végülis ,bár a rendszertelenség (mindenben) kicsit zavaró a számomra !
De szerintem NEKÜNK nem kellene külön oldalt csinálni a filmről ,esetleg külön mappát nyitni csak arról ,és a hozzáfűződő információkról .
(Mellékesen jegyzem meg ,hogy én mennyire is utálom a "Lájkolás" kifejezést !Nem tudom megmondani miért ,de irritál ahogyan alattomos módon befészkeli magát a nyelvünkbe !Ezért én inkább használom helyette a "Teccikelés" kifejezést ,mégha esetleg idétlenül is hangzik !Lehet én vagyok maradi ,de ez van ! )

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2012.08.15. 21:20

Amit a fórum motor aláhúz, mint helyesírási hiba, az a magyar nyelvben nincs. -Így a lájkolás sem. :)
- de most azért tettem kivételt, mert pont a facebook-os viselkedésformáról és a delorean.hu jelenlétének helyességéről és formájáról szólt a kérdés. :roll:

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: p-parker » 2012.08.15. 21:24

( Természetesen a "Teccikelés" az " Tetszik -elés " lett volna csak a kiemelés miatt írtam úgy !:) Vannak azért dolgok (Képek - zenék ) amik megérik a a tetszésnyilvánítást ott is .)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.08.18. 05:48

Azért vártam ilyen sokat a válasszal, mert reméltem, hogy többen szólnak hozzá, de most már úgy látom ennyien leszünk.
Szóval úgy látom, ha nem is annyira markánsan, de hasonló véleményen vagytok. Mit tegyünk akkor?

Én új Vissza a Jövőbe oldalt létrehozni nem szeretnék, a saját klubos oldal teljesen megfelelő, viszont a tartalmon kéne egy kicsit módosítani.
- Írok a Kindernek egy levelet, hogy fogja vissza magát a BTTF cuccokkal kapcsolatban, hogy kicsit javítsunk az arányokon.
- Akik fent vannak a facebookonon, azok néha nézzenek rá az oldalra és ha találnak valami DMC-s cuccot akkor linkeljék! Néhány ámokfutós napot leszámítva nem csak azért rossz a BTTF - DMC arány, mert annyira sokat linkel a Kinder, hanem mert annyira kevés a DMC-s cucc.
- Esetenként majd linkelek a blogról is könnyedebb vagy nagyobb tömegek számára is érdekes témákat. Azt hiszem a fogyasztás volt ilyen valamikor régen.

Egyéb ötlet? Ezekkel egyet értetek?

Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2012.08.18. 06:13

Azért vártam ilyen sokat a válasszal, mert reméltem, hogy többen szólnak hozzá, de most már úgy látom ennyien leszünk.
Szóval úgy látom, ha nem is annyira markánsan, de hasonló véleményen vagytok. Mit tegyünk akkor?

Én új Vissza a Jövőbe oldalt létrehozni nem szeretnék, a saját klubos oldal teljesen megfelelő, viszont a tartalmon kéne egy kicsit módosítani.
- Írok a Kindernek egy levelet, hogy fogja vissza magát a BTTF cuccokkal kapcsolatban, hogy kicsit javítsunk az arányokon.
- Akik fent vannak a facebookonon, azok néha nézzenek rá az oldalra és ha találnak valami DMC-s cuccot akkor linkeljék! Néhány ámokfutós napot leszámítva nem csak azért rossz a BTTF - DMC arány, mert annyira sokat linkel a Kinder, hanem mert annyira kevés a DMC-s cucc.
- Esetenként majd linkelek a blogról is könnyedebb vagy nagyobb tömegek számára is érdekes témákat. Azt hiszem a fogyasztás volt ilyen valamikor régen.

Egyéb ötlet? Ezekkel egyet értetek?

Olvastam én is ezt a problémát, de még nem válaszoltam...

Nálam már majdnem tiltólistára került a klubos FB oldal. Napi négy-öt fotó BTTF ügyben még egy filmes oldalról is sok. Klassz, hogy van FB oldalunk, de ha nem tudjuk megtölteni tartalommal akkor ne erőltessünk valami tök más dolgot (BTTF). Szerintem bőven elegendő találkozók előtt "hirdetőtáblának" használni a FB-ot. Vagy pl. ha egy új autó érkezik a klubba :) stb.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.08.18. 08:16

Olvastam én is ezt a problémát, de még nem válaszoltam...

Nálam már majdnem tiltólistára került a klubos FB oldal. Napi négy-öt fotó BTTF ügyben még egy filmes oldalról is sok. Klassz, hogy van FB oldalunk, de ha nem tudjuk megtölteni tartalommal akkor ne erőltessünk valami tök más dolgot (BTTF). Szerintem bőven elegendő találkozók előtt "hirdetőtáblának" használni a FB-ot. Vagy pl. ha egy új autó érkezik a klubba :) stb.

Egyetértek. Ilyen esetben a kevesebb néha több. Többiek?

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: p-parker » 2012.08.18. 09:13

Épp' most nézem én is a FB oldalunkat ,és szerintem is ráfér a gatyába rázás !Véleményem szerint (miként korábban említettem) külön fénykép mappa kellene csak a filmes dolgokról .És a többi képet is szelektálni és összevonni ,hogy ne legyen ilyen sok külön-külön !Lehetne mappa csak a DCM találkozókról ,külön a klubos termékeinkről (pólók ,kiegészítők) stb.
Kinderrel mindenképp beszélni kell ,nehogy rosszul essen neki ha belenyúlunk a "dolgaiba" !

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: neodd » 2012.08.22. 21:22

Érdekes kérdésem lenne főleg a Facebook felhasználókhoz és Kinderhez - ha még olvassa a fórumot. [...]

Akkor én is reagálnék, kicsit megkésve, elmúlt hetet külföldön töltöttem, elnézést a késésért.

Szóval, osztom azok véleményét, akik a filmet és a Deloreant különválasztanák egy kicsit jobban. Én - gondolom nem vagyok ezzel egyedül - a film miatt ismertem meg a Deloreant, és váltam rajongójává (a filmnek is, de mivel igen kedvelem a járműveket, ezért az autónak külön).
Akkor változott meg egy kicsit jobban a BTTF-DMC összekapcsolódás a fejemben, amikor a NAAF-on élőben is sikerült megcsodálni ezt a remek autót (úgy is mondhatjuk, hogy kézzel fogható bizonyítékot találtam rá, hogy nem csak képeken, filmekben létezik, hanem a valóságban is, ott gurul a sok hétköznapi autó között ez is). Rájöttem, hogy nem csak a filmben tartom érdekesnek, hanem így, "körítés" nélkül is. Ezért is regisztráltam ide a fórumra és ezért is kezdtem el olvasgatni az autó után a honlapon (és máshol) fellelhető információkat.

Úgy gondolom, hogy a klub Facebook oldala is egy picit többet szólhatna talán az autóról, mint a filmről, hisz a kettő nem feltétlenül kapcsolódik össze, az autó film nélkül is autó marad, méghozzá nem is akármilyen!
Nos, nekem ez a személyes véleményem erről a dologról. És bocs, ha kicsit hosszúra sikerült. :)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: p-parker » 2012.08.22. 21:50

Sőt a klubról is szólhatna ....

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Fórum, weboldal technikai dolgok, javaslatok

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.08.23. 05:29

Akkor úgy látom lesz egy kicsit újabb irányvonal.
- Elsőre akkor írok Kindernek.
- Másodsorban ha találok valami jót, akkor felrakom.
- Harmadsorban pedig ha TI találtok valami érdekeset, akkor TI is hozzászóltok és generáltok tartalmat.

Ez így oké?


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 272 vendég