Elado DMC-k

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.07.29. 20:09

Aztakutyaúristenit


Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.07.29. 20:09

Aztakutyaúristenit


Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2014.07.29. 21:33

Lyuly. Kiégett a retinám.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.08.04. 11:58

Aztakutyaúristenit

Dflag600.JPG

Ha jó alatta az autó, simán megvenném.
Fólia le, kapna egy csiszolást oszt annyi :)

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.04. 15:36

Erősen gyanítom, hogy több gittes gányolás van a matrica alatt, mint azt majd az új tulaj szeretné.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.08.08. 08:23

nem az a lényeg, hanem hogy azért amcsinak kell lenni, hogy valaki ennyire fanatikus legyen... függetlenségi nyilatkozat meg minden. kb mintha mi meg a tihanyi apátság alapítólevelét meg mondjuk a szt koronát ragaszgatnánk a kocsira 100 x 100 centis méretben.
Ez azért nem elítélendő.
Virginiában laktam, ami a hazafiasság őshazája, nekem tetszett a fanatizmusuk. Mondjuk én nem tudnék ilyen lenni, de megértem őket.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: caputo » 2014.08.12. 16:47

nem az a lényeg, hanem hogy azért amcsinak kell lenni, hogy valaki ennyire fanatikus legyen... függetlenségi nyilatkozat meg minden. kb mintha mi meg a tihanyi apátság alapítólevelét meg mondjuk a szt koronát ragaszgatnánk a kocsira 100 x 100 centis méretben.
Ez azért nem elítélendő.
Virginiában laktam, ami a hazafiasság őshazája, nekem tetszett a fanatizmusuk. Mondjuk én nem tudnék ilyen lenni, de megértem őket.

Virginia az dél a déli meg alapvetően ilyen hazaszerető négergyűlölő.
Texasban meg a legtöbb ember katolikus.
New York meg egy multikulti.
S folytathatnám a sort Amerika bizonyos részeivel hogy hol mi a divat.
De egy biztos amit soha nem felejtek el.
Az hogy mosolyogva gondolok arra hogy mennyire büszke minden amerikai arra hogy amcsi holott az indiánokon kívül mind bevándorló.
238 éves a történelmük a mienk több mint 1000.
Ők kiirtottak egy komplett állatfajt és népet mert keveselték amit kaptak tőlük.
Egy másik népet meg rabszolgasorsba hajtottak.
Akkor ezekre is büszke egy Amerikai?

Arról nem is beszélve hogy ma már nem létezik az az Amerikai álom amiért annyira Amerikai akart lenni mindenki.
Nincs már akkora hatalma és ereje mint Oroszoknak. Vagy a feltörekvő Kínaiaknak.
De ez már nem ide tartozik.

Egy biztos nálunk pont az ellentétje van mint náluk.
Nálunk az emberek túlnyomó többsége szégyelli a magyarságot és az összefogás helyett egymást nyírjuk és jelentjük fel.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Bopat » 2014.08.12. 22:02

nem az a lényeg, hanem hogy azért amcsinak kell lenni, hogy valaki ennyire fanatikus legyen... függetlenségi nyilatkozat meg minden. kb mintha mi meg a tihanyi apátság alapítólevelét meg mondjuk a szt koronát ragaszgatnánk a kocsira 100 x 100 centis méretben.
Ez azért nem elítélendő.
Virginiában laktam, ami a hazafiasság őshazája, nekem tetszett a fanatizmusuk. Mondjuk én nem tudnék ilyen lenni, de megértem őket.

Virginia az dél a déli meg alapvetően ilyen hazaszerető négergyűlölő.
Texasban meg a legtöbb ember katolikus.
New York meg egy multikulti.
S folytathatnám a sort Amerika bizonyos részeivel hogy hol mi a divat.
De egy biztos amit soha nem felejtek el.
Az hogy mosolyogva gondolok arra hogy mennyire büszke minden amerikai arra hogy amcsi holott az indiánokon kívül mind bevándorló.
238 éves a történelmük a mienk több mint 1000.
Ők kiirtottak egy komplett állatfajt és népet mert keveselték amit kaptak tőlük.
Egy másik népet meg rabszolgasorsba hajtottak.
Akkor ezekre is büszke egy Amerikai?

Arról nem is beszélve hogy ma már nem létezik az az Amerikai álom amiért annyira Amerikai akart lenni mindenki.
Nincs már akkora hatalma és ereje mint Oroszoknak. Vagy a feltörekvő Kínaiaknak.
De ez már nem ide tartozik.

Egy biztos nálunk pont az ellentétje van mint náluk.
Nálunk az emberek túlnyomó többsége szégyelli a magyarságot és az összefogás helyett egymást nyírjuk és jelentjük fel.

Virginia del?
Nincs amerikai alom?
Hmm

Nincs akkora hatalma mint az oroszoknak es a kínaiaknak ?
Na ne viccelj mar.
Amerika többet költ hadseregere mint a két ország együtt.
Oroszoknak mi van? Pár lepukkadt hajó, repülő. Kína meg most kezd fegyverkezni...

Amúgy ki nem szarja le hogy kinek hány éves történelme van.
A lényeg hogy szeressék az országukat, hazafiak, stb.
Ami Mon van ma, az egy vicc, paródia.
Ehh

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: p-parker » 2014.08.12. 22:30

Ez sajnos így van !A (h)őseink forognak a sírjaikban .... :(

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: caputo » 2014.08.16. 07:14

Virginia del?
Nincs amerikai alom?
Hmm

Nincs akkora hatalma mint az oroszoknak es a kínaiaknak ?
Na ne viccelj mar.
Amerika többet költ hadseregere mint a két ország együtt.
Oroszoknak mi van? Pár lepukkadt hajó, repülő. Kína meg most kezd fegyverkezni...

Amúgy ki nem szarja le hogy kinek hány éves történelme van.
A lényeg hogy szeressék az országukat, hazafiak, stb.
Ami Mon van ma, az egy vicc, paródia.
Ehh[/quote]

Én nem szarom le mert nekem egy amcsi ne verje a mellét mikor náluk a legöregebb dolog is sincs 300 éves.
És bevándorlókból állnak.
Lehet hogy Amerika sokat költ fegyverkezésre de minek is?
Ja mert Irakban keresi az atomot.
Persze véletlenül se az olajra fája foguk.
Azért az Oroszokat ne írd le.
Ukrajnánál mit tesznek most.
Kína fejlődő de belátható időn belül szuperhatalom lessz a hadserege és pénze miatt.
Jelenleg Amerika mástól kért pénzt mert elfogyott na akkor ki a szuperhatalom.
Lehet hogy régen nagy dolog volt Amerika de ez mostanra már nem igazán állja meg a helyét.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2014.08.16. 19:25

Én nem szarom le mert nekem egy amcsi ne verje a mellét mikor náluk a legöregebb dolog is sincs 300 éves.
És bevándorlókból állnak.
Lehet hogy Amerika sokat költ fegyverkezésre de minek is?
Ja mert Irakban keresi az atomot.
Persze véletlenül se az olajra fája foguk.
Azért az Oroszokat ne írd le.
Ukrajnánál mit tesznek most.
Kína fejlődő de belátható időn belül szuperhatalom lessz a hadserege és pénze miatt.
Jelenleg Amerika mástól kért pénzt mert elfogyott na akkor ki a szuperhatalom.
Lehet hogy régen nagy dolog volt Amerika de ez mostanra már nem igazán állja meg a helyét.
Ha jól figyeltem történelemórán, akkor mi is úgy vándoroltunk be ide, max. egy kicsit előbb, mint az amcsik oda. Nem itt nőtt ki a földből a szent magyar faj. Ja igen, mi is szétcsaptunk keményen az addig itt élő emberek között, állítólag. Biztos legyilkolásztuk az itt levők katonáit, a szláv pokahontaszokat meg jól megdugták Árpádék. Ez már csak így működött akkor. Az "amcsiknak" annyi szerencséjük volt, hogy olyanokkal akasztották össze a bajszukat, akik technológiailag, katonailag kevésbé voltak fejlettek.

Nem védem erkölcsileg a dolgot, sok oldalról lehet nézni az egészet, de azért ne mondjuk már, hogy a "fiúk bűnhődjenek az ősapáik bűnéért", mert ez baromság. A németek vajon sírnak meg lesütött szemmel járnak az utcán minden nap a Harmadik Birodalom miatt? Ugyan már... két bukott világháború után megint Európa vezetői lettek, erről ennyit. Épp a mentalitás miatt. Én sem érzem magam személyesen bűnösnek mondjuk a Rákosi-rendszer tevékenységei miatt, pedig gyerekeket felakasztgatni nem szép dolog, de mi közöm hozzá? Annyi, mint bármelyik mai amerikainak az indiánok irtásához, körülbelül. Ettől még minden nemzetnek vannak olyan eredményei, amikre büszke lehet lenni, csak józannak kell maradni, és megérteni, hogy attól még, hogy pl. Hunyadi faszán védte Európát a törököktől, attól még az nem az én érdemem, ettől még nem tettem le az asztalra semmit. Az egészséges nacionalizmussal/patriotizmussal nincs semmi baj, amíg nem válik betegessé. (Lásd: ha Nagy-Magyarország matrica van az autódon, akkor nem vagy hibbant. Ha most azonnal kitaposnád a belét minden románnak, akkor hibbant vagy. Ugyanez amerikaiban, ha sasos, amerikai-zászlós mintás autód van, akkor oké vagy. Ha minden arabot legszívesebben megölnél, akkor baj van fejben.)

És hidd el, ha amerikai lennél, örülnél te annak, hogy fegyverkezik az országod, és ha mondjuk neadjisten lesz egy harmadik világháború, akkor lehet hogy Virginiában még mindig vidáman tömi az asszonyt az átlagpolgár és issza a Bud Lightot, amikor Magyarországot már porigbombázta minden oldal légiereje minimum egyszer. Én biztos örülnék a fegyverkezésnek, ha amerikai lennék. Ahogy egy litván ismerősöm mondta egyszer: "utálom Putyint, de nagyon örülnék, ha olyan elnököm lenne itt, mint az oroszoknak Putyin". Nyilván egy katonailag erős állam minél jobb a belül levőknek, annál nagyobb para a kívül levőknek.

Ettől függetlenül Virginia szerintem is dél. :mrgreen: De arról sem kell azt képzelni, hogy ott mindenki utálja a feketéket, puskával lődöz a dzsipjéből és déli zászlót lobogtat... ez kb. olyan szintű ignorancia, mint amikor valaki azt mondja, hogy "Magyarország? ja, ott még lóval járnak az emberek dolgozni, nem?"... Nem kifejezetten széles látókörről tesz tanúbizonyságot.

Amúgy sziasztok, rég jártam itt. :D
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: caputo » 2014.08.17. 03:16

Én nem szarom le mert nekem egy amcsi ne verje a mellét mikor náluk a legöregebb dolog is sincs 300 éves.
És bevándorlókból állnak.
Lehet hogy Amerika sokat költ fegyverkezésre de minek is?
Ja mert Irakban keresi az atomot.
Persze véletlenül se az olajra fája foguk.
Azért az Oroszokat ne írd le.
Ukrajnánál mit tesznek most.
Kína fejlődő de belátható időn belül szuperhatalom lessz a hadserege és pénze miatt.
Jelenleg Amerika mástól kért pénzt mert elfogyott na akkor ki a szuperhatalom.
Lehet hogy régen nagy dolog volt Amerika de ez mostanra már nem igazán állja meg a helyét.
Ha jól figyeltem történelemórán, akkor mi is úgy vándoroltunk be ide, max. egy kicsit előbb, mint az amcsik oda. Nem itt nőtt ki a földből a szent magyar faj. Ja igen, mi is szétcsaptunk keményen az addig itt élő emberek között, állítólag. Biztos legyilkolásztuk az itt levők katonáit, a szláv pokahontaszokat meg jól megdugták Árpádék. Ez már csak így működött akkor. Az "amcsiknak" annyi szerencséjük volt, hogy olyanokkal akasztották össze a bajszukat, akik technológiailag, katonailag kevésbé voltak fejlettek.

Nem védem erkölcsileg a dolgot, sok oldalról lehet nézni az egészet, de azért ne mondjuk már, hogy a "fiúk bűnhődjenek az ősapáik bűnéért", mert ez baromság. A németek vajon sírnak meg lesütött szemmel járnak az utcán minden nap a Harmadik Birodalom miatt? Ugyan már... két bukott világháború után megint Európa vezetői lettek, erről ennyit. Épp a mentalitás miatt. Én sem érzem magam személyesen bűnösnek mondjuk a Rákosi-rendszer tevékenységei miatt, pedig gyerekeket felakasztgatni nem szép dolog, de mi közöm hozzá? Annyi, mint bármelyik mai amerikainak az indiánok irtásához, körülbelül. Ettől még minden nemzetnek vannak olyan eredményei, amikre büszke lehet lenni, csak józannak kell maradni, és megérteni, hogy attól még, hogy pl. Hunyadi faszán védte Európát a törököktől, attól még az nem az én érdemem, ettől még nem tettem le az asztalra semmit. Az egészséges nacionalizmussal/patriotizmussal nincs semmi baj, amíg nem válik betegessé. (Lásd: ha Nagy-Magyarország matrica van az autódon, akkor nem vagy hibbant. Ha most azonnal kitaposnád a belét minden románnak, akkor hibbant vagy. Ugyanez amerikaiban, ha sasos, amerikai-zászlós mintás autód van, akkor oké vagy. Ha minden arabot legszívesebben megölnél, akkor baj van fejben.)

És hidd el, ha amerikai lennél, örülnél te annak, hogy fegyverkezik az országod, és ha mondjuk neadjisten lesz egy harmadik világháború, akkor lehet hogy Virginiában még mindig vidáman tömi az asszonyt az átlagpolgár és issza a Bud Lightot, amikor Magyarországot már porigbombázta minden oldal légiereje minimum egyszer. Én biztos örülnék a fegyverkezésnek, ha amerikai lennék. Ahogy egy litván ismerősöm mondta egyszer: "utálom Putyint, de nagyon örülnék, ha olyan elnököm lenne itt, mint az oroszoknak Putyin". Nyilván egy katonailag erős állam minél jobb a belül levőknek, annál nagyobb para a kívül levőknek.

Ettől függetlenül Virginia szerintem is dél. :mrgreen: De arról sem kell azt képzelni, hogy ott mindenki utálja a feketéket, puskával lődöz a dzsipjéből és déli zászlót lobogtat... ez kb. olyan szintű ignorancia, mint amikor valaki azt mondja, hogy "Magyarország? ja, ott még lóval járnak az emberek dolgozni, nem?"... Nem kifejezetten széles látókörről tesz tanúbizonyságot.

Amúgy sziasztok, rég jártam itt. :D

Persze annó sok népcsoport hatalommal háborúkkal harcokkal szerzett új területet mint Magyarország is.
De azért gondolj bele 1000 éves gyökereink vannak Amerikának még 300 sinncs.

Ezt a fegyverkezés dolgot máshogy látom.
Michael Moore ezt a kóla puska sültkrumpliban jól jellemezte.

Dél az dél marad.
Nyilván nem minden déli négergyűlölő de elég sok van szerintem több mint más államokban.
Ez pont olyan hogy nem minden magyar rasszista de véleményem szerint több a rasszista mint aki nem.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.17. 11:02

Jordániában járva láttam a 2-3 ezer éves gyökereiket, Egyiptomban a 4-5 ezer éves gyökereiket, de hadd ne minősítsem hogy a mostani átlagemberek ott milyen szinten vannak, a hajukra kenhetik a történelmüket. És nem az anyagiakra gondolok. Nálunk is el kellene felejteni, hogy esetleg übermenschek lennénk a honfoglalók, Puskás Ferenc vagy a szép lányok miatt. Van egy csomó nemzet, akik nagyobb csatákat nyertek meg, jobb focistáik voltak, és az utcáikon járva-kelve minden második csajtól leesik az ember álla. Nem is szólva azokról a népekről, ahol a többség rendesen fizeti az adót és nem a betonudvar szétlégkalapácsolásával ébresztik a szomszédokat vasárnap reggel, mert szerintem valahol itt kell elkezdeni megvizsgálni, hogy hol tart egy nép a többihez képest.

Szóval egymásra és a jövőre kellene koncentrálni, itt a Deló-fórumon pedig csak a Deloreanekre, ha lehet kérni :)

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Szabi » 2014.08.17. 19:37

Svájcban, Németországban, meg úgy általában nyugaton nem véletlenül olyan "rendesek" az emberek egymással. Ha valaki flexel vasárnap, feljelentik, megbüntetik.
Szóval nem vagyunk mi sem übermenschek, de azt is el lehet felejteni hogy máshol rendesebb emberek élnének.
Épp ez a lényeg, hogy ott keményen kordában tartják az olyanokat, amilyenek itthon milliószámra szabadon vannak eresztve, és azt csinálnak, amit akarnak. Nekem közben annyi jogom van, hogy fizessem az adót, és kész. Most kint Angliában olvasgattam a lapokat, pl. egy 15 éves kiscsaj eltűnt este 11-kor, 11.30-kor már az egész régióban le volt adva a fényképe az összes rendőrnek, 12.30-kor egy rendőrautóban ült, úton a szüleihez. Nálunk ennyi idő alatt négyszer lerázna a 107-et kezelő nemrendőr telefonos ügyintéző, hogy várjál 3 napot, mielőtt bejelentést teszel. Metrómegállóban két büdöslábú diszkópatkány bömböltette a magnóját, azonnal ott termett a kis, színesbőrű peronfelügyelő, és leoltotta őket. Tudta, hogy ha a legkisebb bántalom éri, akkor a két majmot bilincsben viszik el, ezért oda mert menni hozzájuk. Bármilyen bűntény gyanúsítottja fényképpel, teljes névvel, lakhely feltüntetésével ott van a lapokban. Van következménye a dolgoknak, ezért sokkal kevesebb negatív dolog éri a normális embereket.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Elado DMC-k

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2014.08.19. 17:02

Svájcban, Németországban, meg úgy általában nyugaton nem véletlenül olyan "rendesek" az emberek egymással. Ha valaki flexel vasárnap, feljelentik, megbüntetik.
Szóval nem vagyunk mi sem übermenschek, de azt is el lehet felejteni hogy máshol rendesebb emberek élnének.
Épp ez a lényeg, hogy ott keményen kordában tartják az olyanokat, amilyenek itthon milliószámra szabadon vannak eresztve, és azt csinálnak, amit akarnak. Nekem közben annyi jogom van, hogy fizessem az adót, és kész. Most kint Angliában olvasgattam a lapokat, pl. egy 15 éves kiscsaj eltűnt este 11-kor, 11.30-kor már az egész régióban le volt adva a fényképe az összes rendőrnek, 12.30-kor egy rendőrautóban ült, úton a szüleihez. Nálunk ennyi idő alatt négyszer lerázna a 107-et kezelő nemrendőr telefonos ügyintéző, hogy várjál 3 napot, mielőtt bejelentést teszel. Metrómegállóban két büdöslábú diszkópatkány bömböltette a magnóját, azonnal ott termett a kis, színesbőrű peronfelügyelő, és leoltotta őket. Tudta, hogy ha a legkisebb bántalom éri, akkor a két majmot bilincsben viszik el, ezért oda mert menni hozzájuk. Bármilyen bűntény gyanúsítottja fényképpel, teljes névvel, lakhely feltüntetésével ott van a lapokban. Van következménye a dolgoknak, ezért sokkal kevesebb negatív dolog éri a normális embereket.
Egyébként én is pont ezt csípem a tőlünk kulturáltabb államokban. NAGYON szigorúan vesznek mindent, viszont ennek egyenes ági következménye, hogy a törvényekkel szinkronban mozgó, azokat betartó emberek semmi hátrányát nem érzik, míg a törvénysértők nagyon keményen ráfaragnak.
Idehaza a hétköznapi dolgok közül például nekem a gyorshajtás és a traffipax az, ami bosszant. Mindenki állampolgári jogának tartja, hogy büntetlenül gyorshajthasson, s őt ne fotózza a "kö**ög rendőr", aki ide-oda amoda elbújva méreget. És hiába mondom nekik, hogy ha betartják a szabályokat (legalább nagy vonalakban), a rendőr nem fogja őket lefotózni, akár az út széli bokorból, akár a föld alól traffizik is. Meg ugye jönnek a dumával, hogy jó az út, meg hogy meg tud állni, meg látja, meg efféle. És itt sem érti, hogy ő egy állampolgár, az ő feladata a szabályok betartása. A szabályok meghozatala, felülbírálása meg az illetékes hatóság feladata, ne gondolja már hogy egy volán mögül ő majd ezt megteheti.
Tipikusan az jut erről eszembe, mikor a pályán száznegyvennel előz az ember, s megérkezik mögé az aktuális észlény olyan kétszáz körül és nyomja a dudát meg a fénykürtöt, meg van sértődve hogy feltartják. Nem egy ismerősöm van ilyen, s nem értik meg, hogy van aki szeret a szabályokkal összhangban közlekedni, ne várja el tőle, hogy az ő kedvéért majd 180-nal előz. Próbálom elmondani, hogy várja ki amíg száznegyvennel "eldöcög" a kamionkonvoj mellett, utána úgyis bemegy jobbra a "csigabajnok", de... nem érti. Szerinte aki lassú (értsd: nem megy kétszázat) az takarodjon a külső sávba, ne tartsa fel őt.
Szóval van hová fejlődni, hisz ez a mindennapi életnek csak egy ici-pici szegmense.
És most eszembe jutott (hozzászerkesztek) hogy tök érdekes, az amerikai azt mondja: "két órányira" van az úti célja. Nem azt, hogy mondjuk száz mérföld, vagy hogy "ha jobban megnyomom neki, másfél óra alatt ott vagyok". Más azért ott a szabályok tisztelete.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég