Kreatív szoba

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.15. 08:36

A fából esztergálás már folyamatban van. Vagy legalább is kaptam rá ígéretet. Minden valós méretet megadtam, remélem lesz belőle valami...
Így van, folyamatban van, csak sajnos elég húzós a zh időszakom és ritkán járok haza, így picit akadozik a dolog, de nincs elfelejtve! ;)
Zeus nem tudta a dolgot, ezért írtam természetesen, nem sürgetésből.
A zh sokkal fontosabb, mert azzal (is) alapozod meg a jövődet. :)

Egyébként ha megvan a nyers fa alap, akkor szeretném tovább vinni a dolgot és legyártani az átlátszó üveg/műanyag verziót is.

Avatar
kkorneel7
Időáramkör-technikus
Időáramkör-technikus
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2015.09.19. 12:33

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: kkorneel7 » 2015.11.15. 15:32

A fából esztergálás már folyamatban van. Vagy legalább is kaptam rá ígéretet. Minden valós méretet megadtam, remélem lesz belőle valami...
Így van, folyamatban van, csak sajnos elég húzós a zh időszakom és ritkán járok haza, így picit akadozik a dolog, de nincs elfelejtve! ;)
Zeus nem tudta a dolgot, ezért írtam természetesen, nem sürgetésből.
A zh sokkal fontosabb, mert azzal (is) alapozod meg a jövődet. :)

Egyébként ha megvan a nyers fa alap, akkor szeretném tovább vinni a dolgot és legyártani az átlátszó üveg/műanyag verziót is.
Mindenképp jelzek majd! :)

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2015.11.16. 07:15

A fából esztergálás már folyamatban van. Vagy legalább is kaptam rá ígéretet. Minden valós méretet megadtam, remélem lesz belőle valami...

Na, ez nem egy rossz dolog... Lehet majd elkérném én is a méreteket, s kerítek a környékben egy esztergályost. ;)
Legalább lenne valami "konkrétabb" relikvia is itthon, mint egyetlen delo-modell... :)

Apropó, az időáramkörökhöz szükséges hét szegmenses kijelző méretét tudja valaki?
Egyelőre elég vakmerő cél, de gondolkodom a megvalósításán...
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.16. 08:10

A fából esztergálás már folyamatban van. Vagy legalább is kaptam rá ígéretet. Minden valós méretet megadtam, remélem lesz belőle valami...

Na, ez nem egy rossz dolog... Lehet majd elkérném én is a méreteket, s kerítek a környékben egy esztergályost. ;)
Legalább lenne valami "konkrétabb" relikvia is itthon, mint egyetlen delo-modell... :)

Apropó, az időáramkörökhöz szükséges hét szegmenses kijelző méretét tudja valaki?
Egyelőre elég vakmerő cél, de gondolkodom a megvalósításán...
Ha kell, megkeresem a méretét de szerintem ne a szegmens kijelző méretével kezd, hanem a működési elvével, vagy kapcsolási rajzal. A méretek a legutolsó folyamat. Erre vannak áramköri szimulációs programok, amit én is használtam.

Egyéb "konkrétabb" relikvia készítéshez meg találsz képes leírást a delorean.hu galériájában, vagy facebook profilomban is.
Én azt javaslom ne az egyik legbonyolultabbal kezd, mert elveszi a kedvet... (magamból kiindulva, mert hogy én alapvetően hülye vagyok az elektronikához) Egyszerű nagy tervekkel előállni, de aztán a végén sosem lesz belőle semmi.
Kérdezd meg a Szabit, hogy a füstölő is mekkora szívás volt, pedig elsőre nem tűnik bonyolult szerkezetnek, mert semmi elektronika nincs benne.

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2015.11.16. 08:57

Ha kell, megkeresem a méretét de szerintem ne a szegmens kijelző méretével kezd, hanem a működési elvével, vagy kapcsolási rajzal. A méretek a legutolsó folyamat. Erre vannak áramköri szimulációs programok, amit én is használtam.

Egyéb "konkrétabb" relikvia készítéshez meg találsz képes leírást a delorean.hu galériájában, vagy facebook profilomban is.
Én azt javaslom ne az egyik legbonyolultabbal kezd, mert elveszi a kedvet... (magamból kiindulva, mert hogy én alapvetően hülye vagyok az elektronikához) Egyszerű nagy tervekkel előállni, de aztán a végén sosem lesz belőle semmi.
Kérdezd meg a Szabit, hogy a füstölő is mekkora szívás volt, pedig elsőre nem tűnik bonyolult szerkezetnek, mert semmi elektronika nincs benne.

Az időáramkör egyébként azért érdekes számomra, mert most ismerkedek az Arduino-val, s egyelőre úgy tűnik, hogy egy (vagy több) Arduino-panellel viszonylag egyszerűen megvalósítható a dolog. A legnagyobb bökkenő számomra a három kijelző, amiből elképzeléseim szerint legalább kettőnek szinkronban kéne lennie. Valahogy úgy képzeltem el, hogy a "present time" mutatná (logikusan) az aktuális időt, a "destination time" az ébresztés ideje lenne (egyfajta időugrás ugyebár... :D ). Na ezt a kettőt kéne egy panellal lekezelni, hogy szinkronban tudjanak működni, míg a "last time departed" kijelzőn meg véletlenszerűen kerülnének kijelzésre a filmben szereplő dátumok, amit egy teljesen független panel is vezérelhet.
Nálam az a baj, hogy a kézügyességem is rossz, meg az elektronikához is béna vagyok. De talán az utóbbival boldogulok jobban, legalábbis "felhasználói" szinten... Tervezni nem igazán megy, legfeljebb ilyen digitális vezérlésű nyavalyák, meg kitek összepakolászása. De persze szétnézek, mit is lehetne idehaza összeügyeskedni...
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.16. 13:11

Az időáramkör egyébként azért érdekes számomra, mert most ismerkedek az Arduino-val, s egyelőre úgy tűnik, hogy egy (vagy több) Arduino-panellel viszonylag egyszerűen megvalósítható a dolog. A legnagyobb bökkenő számomra a három kijelző, amiből elképzeléseim szerint legalább kettőnek szinkronban kéne lennie. Valahogy úgy képzeltem el, hogy a "present time" mutatná (logikusan) az aktuális időt, a "destination time" az ébresztés ideje lenne (egyfajta időugrás ugyebár... :D ). Na ezt a kettőt kéne egy panellal lekezelni, hogy szinkronban tudjanak működni, míg a "last time departed" kijelzőn meg véletlenszerűen kerülnének kijelzésre a filmben szereplő dátumok, amit egy teljesen független panel is vezérelhet.
Nálam az a baj, hogy a kézügyességem is rossz, meg az elektronikához is béna vagyok. De talán az utóbbival boldogulok jobban, legalábbis "felhasználói" szinten... Tervezni nem igazán megy, legfeljebb ilyen digitális vezérlésű nyavalyák, meg kitek összepakolászása. De persze szétnézek, mit is lehetne idehaza összeügyeskedni...
Ehhez annyit tudok csak hozzáfűzni, hogy ha az elektronikát legyártod működőképesre, akkor én megtervezem és/vagy megcsinálom a panel szerkezeti részét. Lehet fémből, fából, vagy masszív kartonból. A végén úgyis úgy fog kinézni mint ha fémlemezekből lenne. Még a panellek hajtogatási élei is olyan lesz mint az igazinak. (plusz szegecsek)

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.16. 14:07

A szakember urak esetleg gondolkozzanak már 2 példányban, fedezném a második apparát építési költségeit :) Persze csak adott határok között.
Még a kocsim műszerfalához is hozzáférést biztosítok, ha méregetni kell vagy rögzítési pontokat keresni.

Avatar
Peti
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015.11.16. 13:58

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Peti » 2015.11.16. 14:48

Zsolt ígértem már neked pár részlet átküldését a légdeszka gyártásról, de ez még nem történt meg.
Itt vannak a pontos méretek, és a minta amit kinyomtatva használtam, több netről fellelhető minta alapján raktam össze, így tűnt a leginkább filműnek.
http://orig04.deviantart.net/6ff5/f/201 ... 9bmn4m.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151007/hoverboar ... es.hu_.jpg
Viszont pár dolog stilizált lett rajta (főleg az alja), mert kábé ez volt az első ilyesmi amit csináltam.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.16. 16:32

A szakember urak esetleg gondolkozzanak már 2 példányban, fedezném a második apparát építési költségeit :) Persze csak adott határok között.
Még a kocsim műszerfalához is hozzáférést biztosítok, ha méregetni kell vagy rögzítési pontokat keresni.
Már eleve kettő darabról beszélgetünk, tehát az egyikünk példányát állod?

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.16. 16:36

Zsolt ígértem már neked pár részlet átküldését a légdeszka gyártásról, de ez még nem történt meg.
Itt vannak a pontos méretek, és a minta amit kinyomtatva használtam, több netről fellelhető minta alapján raktam össze, így tűnt a leginkább filműnek.
http://orig04.deviantart.net/6ff5/f/201 ... 9bmn4m.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151007/hoverboar ... es.hu_.jpg
Viszont pár dolog stilizált lett rajta (főleg az alja), mert kábé ez volt az első ilyesmi amit csináltam.
Basszus, pedig már nem akartam több Vaj cuccot készíteni, ehhez képest ez már a második project, ami reggel óta felmerült. :D

-plusz a Pepsi perfect

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.16. 16:43

A szakember urak esetleg gondolkozzanak már 2 példányban, fedezném a második apparát építési költségeit :) Persze csak adott határok között.
Még a kocsim műszerfalához is hozzáférést biztosítok, ha méregetni kell vagy rögzítési pontokat keresni.
Már eleve kettő darabról beszélgetünk. :)
Ez nem volt világos :) Akár második, akár harmadik, de muszáj, hogy egy Delóba installált darab is készüljön :) Ha kell, segítek én is, bár talán nem én vagyok a legalkalmasabb az ilyesmire: még mindig nem gyógyult meg a "füstölő" méretre vágásakor szó szerint leszeletelt lábujj-végem :?

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2015.11.16. 22:05

Ez nem volt világos :) Akár második, akár harmadik, de muszáj, hogy egy Delóba installált darab is készüljön :) Ha kell, segítek én is, bár talán nem én vagyok a legalkalmasabb az ilyesmire: még mindig nem gyógyult meg a "füstölő" méretre vágásakor szó szerint leszeletelt lábujj-végem :?
Ehh, akkor az nem egy egyszerű manőver lehetett... Ez talán kicsit biztonságosabb projekt, pláne hogy egyelőre csak az elméletről van szó. :D
Még halvány lila fogalmam sincs, hogyan tudom kombinálni a 16 szegmenses karakteres kijelzőket a szabvány hét szegmensesekkel, de elképzelhetőnek tartom, hogy megoldható.
A legnagyobb baj, hogy annyira az elején vagyok még ennek a mikroprocesszor-vezérléses dolognak, hogy a lehetőségeit sokkal jobban látom, mint a buktatóit. Márpedig vannak mindennek sajnos. Itt a kétféle kijelzőtípus tudja erős gondolkodás elé állítani az embert, pláne hogy nem egy statikus dolgot, hanem működő, funkciót ellátó dolgot szeretnénk csinálni. Statikusan, akármit kiírni egy ilyen display-re nem nagy csiribi, de elég ócskán festene. Plusz nem is túl olcsó, mert ha azok a kijelzők jók, amire én gondolok, annak egyetlen digitje 6-800 forint. Ennyiért meg már inkább aktív tartalmat szeretnék látni, az a helyzet.
Szóval próbálok optimista lenni, hátha rájövök, hogyan is kéne összehozni :)
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.16. 23:24

Ez nem volt világos :) Akár második, akár harmadik, de muszáj, hogy egy Delóba installált darab is készüljön :) Ha kell, segítek én is, bár talán nem én vagyok a legalkalmasabb az ilyesmire: még mindig nem gyógyult meg a "füstölő" méretre vágásakor szó szerint leszeletelt lábujj-végem :?
Ehh, akkor az nem egy egyszerű manőver lehetett... Ez talán kicsit biztonságosabb projekt, pláne hogy egyelőre csak az elméletről van szó. :D
Még halvány lila fogalmam sincs, hogyan tudom kombinálni a 16 szegmenses karakteres kijelzőket a szabvány hét szegmensesekkel, de elképzelhetőnek tartom, hogy megoldható.
A legnagyobb baj, hogy annyira az elején vagyok még ennek a mikroprocesszor-vezérléses dolognak, hogy a lehetőségeit sokkal jobban látom, mint a buktatóit. Márpedig vannak mindennek sajnos. Itt a kétféle kijelzőtípus tudja erős gondolkodás elé állítani az embert, pláne hogy nem egy statikus dolgot, hanem működő, funkciót ellátó dolgot szeretnénk csinálni. Statikusan, akármit kiírni egy ilyen display-re nem nagy csiribi, de elég ócskán festene. Plusz nem is túl olcsó, mert ha azok a kijelzők jók, amire én gondolok, annak egyetlen digitje 6-800 forint. Ennyiért meg már inkább aktív tartalmat szeretnék látni, az a helyzet.
Szóval próbálok optimista lenni, hátha rájövök, hogyan is kéne összehozni :)
Igazság szerint én már végig futtattam a projektet egy évvel ezelőtt, amikor a "sebességmérő" órát készítettem.
Terveztem, számoltam. De annyira sokra jött ki, (szegmes kielzők, programozhato IC-k, programozó foglalat, stb. - meg az elektronikai ismeretek megtanulása, hiszen nem értek hozzá, tehát az idő) hogyha a végén kiderül, hogy rosszul gondoltam ki és mégsem műkodik, akkor majd ott állok egy halom nem működő szemét között, úgy, hogy még egy autóba sem tudom betenni, ahol legalabb messziről jól mutatna.

Ezért írtam, ha megvan a működő időgép óra belső része kettő példányban, akkor cserébe megcsinálom köré a vázakat.
Szóval hajrá, az ajánlatom továbbra is áll. :D

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2015.11.17. 04:53

https://learn.adafruit.com/delorean-time-circuit
Ismerem ezt az oldalt, ezen kívül még van többféle megoldása is az órának.

Megépíted skynet?

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Kreatív szoba

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2015.11.17. 07:10

https://learn.adafruit.com/delorean-time-circuit
Ez szerencsére nem is bonyolult és egész jópofa. Csak én nagyon ragaszkodnék a hónapok szöveges kijelzéséhez, ami (egyelőre) elég nagy sz*pacsnak tűnik. De az itt használt driver a multiplexelt kijelzőhöz már egy egész jó ötlet, az sokat lendít az ügyön. Ha valami efféle driver panelt lehet találni a 16 szegmenses display-hez, arra már szerintem rá lehet hekkelni a hét szegmensest is. Utána már csak azon kell imádkozni, hogy elbírja a 39 digitet, plusz legyen kapacitás még az extra funkciókhoz (am/pm led, állítógombok, stb, sb) is.
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég