Delorean - A Gép

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.08.09. 14:09

rengeteg, itt persze nem Európára kell gondolni!
No de mégis, van konkrét ország is?
Csak, hogy tudjam hova menjek legközelebb?

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2010.08.09. 14:36

Én Kínába eljutottam, de még egyszer nem akarok visszamenni. Nem az én világom. Én inkább Nyugat felé orientálódok.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.08.09. 14:41

majd Bopat megmondja ;) de szerintem az egész karibi-térség egy jó példa.

nekem egyébként tetszene Eire meg Scotland is, de a franc, aki forgalommal szembe vezessen. majd ha lesz annyi pénzem, hogy sofőr visz végig, akkor megyek oda :lol:
A hozzászólásodban mondtad, hogy van jobb, akkor fejtsd is ki, hogy mire gondoltál, mert a hozzászólásnak csak így van értelme. Nem csak ilyen csak azért sincs igazad bejegyzés. ;)
Ezzel azt akarom mondani, hogy minden országban vannak olyan helyek ami nagyon szépek és érdekesek, így nem feltétlen rosszabb vagy jobb min a másik, de azért érdekel, hogy mire gondoltatok.
Hozzátenném, hogy nem csak az a szép és érdekes ország ahol tenger van, fóróság és lehet a tengerben fürdeni.
Ha csak a tengerparti fürdés a cél, számomra az passzív nyaralást jelent, ebben az esetben tényleg egyszerűbb utazási irodával menni. Nem kell gondolkodni, hogy hol van a tengerpart legszebb része, mert eleve odavisznek buszosan/repülővel aztán partra ki, sört/frappét kérni magunknak és lehet dögleni. :D

Írország:
Volt lehetőségem több ezer kilométert levezetni jobb kormányos autóval az ország szerint helyesnek gondolt oldalon. ;) (nem forgalommal szemben)
Egyáltalán nem nehéz. Lehet, hogy kell egy óra mire megszokja az ember, de ez attól is függ, hogy az ember mennyi figyelmet szán a vezetésre. Szerintem nem borzasztó, sőt pont, hogy végre egy kis izgalom, érdekes dolog is lesz a vezetésben.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.08.09. 14:53

Én Kínába eljutottam, de még egyszer nem akarok visszamenni. Nem az én világom. Én inkább Nyugat felé orientálódok.
Ugyanezt hallottam az egyik embertől a baráti társaságomban is.
Megnéztük a képeit Kínáról, mondta, hogy rohadt nagy távolságok vannak és ugyanezzel a mondattal nyugtázta:
- inkább nyugat felé megy legközelebb.
Érdekelne, hogy miért? Most már háromból kettő embertől hallottam ugyanezt. :idea:

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: caputo » 2010.08.09. 14:53

Te ezt nem mondod komolyan, hogy nem voltál külföldön?
A te általad említett 3 ország szerintem valahol középen kullog már ami a látványt/érdekességet illeti. Millió sokkal szebb ország van a világon, mint ez a 3.
Ha igaz, akkor nagyon gyorsan húzzál bele az utazásba, mert nem tudod mit veszítesz.
Írország, Skócia középen kullog?
Mely országok vannak előrébb???

érdekes dolgokat írtok nagyon.
egyáltalán nem értek veletek főleg bopattal eggyet.
sajnos mivel nem vagyok gazdag így külföldre egyhamar éveken belül nem fogok eljutni.
de nekem már az is sokat ért mikor kivittek külfödre kamionnal kicsit más levegőt is szívhattam.

azzal meg végképp nem értek eggyet hogy nincs skóciában vagy éppen írországban látványosság vagy olyan hely ahova nem érdemes elmenni.

nekem többet ér egy ódon kastély vagy egy szép táj mint egy tengerpart vagy egy túlszúfolt látványosság.

sokkal többet ér szerintem a helyieket megismerni elbeszélgetni velük megismerni azt hogy ők miként élnek hogyan gondolkoznak.
ezt egyetlen utazási iroda sem nyújtja.



az utazási irodát is csak példának hoztam fel.

személy szerint én is magam intézkedek bárhova megyek.

egyébként nem kell messzire menni szép helyeket keresve magyarország tele van vele csak ezt sokan elfelejtik.

ezért nem is bánkódtam soha hiszen nem egyszer eljutottam már szilvásváradra vagy éppen aggtelekre vagy a kedvenc helyemre velencei tóhoz gárdonyba a bud spencer terence hill fesztiválra.

nemsokára tervezem bejárni magyarország több filmes helyszinét is az indul a bakterháztól kezdve a szomszédokig.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.08.09. 15:01

amúgy nekem az idei meg a tavalyi év is tengeri fürdés nélkül telt (ja, bocs, idén Katakolonban sikerült kb 3 órát a tengerparton tölteni, már marhára kivoltunk, így az ókori olimpiák helyszínét kihagytuk), szóval nekem se az a szép, ahol "dögleni" lehet a tengerparton.
Persze ez nem jelenti az, hogy az egész napos fürdés az nem nyaralás, csak számomra nem ez a cél.
Mondjuk Görögország ebből a szempontból pont ezért nem annyira jön be.
De én is jártam már úgy egyik nyaralásom alatt, hogy annyira be volt tervezve az út,
végül csak 1 napunk volt fürdeni. - na az sem volt feltétlen jó ötlet.

...egyébként nem kell messzire menni szép helyeket keresve magyarország tele van vele csak ezt sokan elfelejtik...
Ez így van. De szerencsére azért sokkal többen nem felejti el. :D
Az én kedvenc helyem: Sárospatak

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.08.09. 15:42

Komplett hajóút? -nem rossz, ráadásul a Vista-val, az még jobb.
Én is velük voltam egy annyira profin szervezet körutazáson,
ahol rengeteg érdekes fakultatív program volt, ezért egyet sem lehetett kihagyni.
Na ezen az úton történt meg, hogy alig volt időnk fürödni. :)
Ráadásul az egész út, kerek 4 egész ciprusi fontomba került. (örök hála a pilóta keksznek) :D

(Azóta áttértek az euró-ra. Érdekességként: az Európai valuták közül nekik volt a legtöbbet érő pénzük)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.08.09. 17:45

Te ezt nem mondod komolyan, hogy nem voltál külföldön?
A te általad említett 3 ország szerintem valahol középen kullog már ami a látványt/érdekességet illeti. Millió sokkal szebb ország van a világon, mint ez a 3.
Ha igaz, akkor nagyon gyorsan húzzál bele az utazásba, mert nem tudod mit veszítesz.
Írország, Skócia középen kullog?
Mely országok vannak előrébb???
Európában is rengeteg. Soroljam? Svájc, Olaszország, Franciaország, Spanyolország stb.
Kívül: Usa, Mexikó, majdnem egész Dél Amerika, Tibet, Kína, Japán, de sorolhatnám.
A

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Caputo

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.08.09. 18:00

Teljesen félreértetted az egészet. Nem azt mondtam hogy nem szép az a 3 ország, hanem hogy van millió szebb érdekes ezenkívül.
Magyarországról ne beszéljünk, mert az más, ne keverjük bele, mert az a kiinduló ország. Természetesen nem azt akarom mondani hogy nem érdekes, vagy nem szép, sőt. Csak mivel ez az anyaország elfogultak vagyunk.

Utóbbi 20 évemben borzasztó sokat utaztam, bejártam a fél világot, és állandóan azt teszem, minden pénzemet erre költöm. (na jó a Delo kivétel)
Európa egy hihetetlen kontinens, egy élet kevás arra hogy megismerjük. Akár Svájcban Franciaországban, Ausztriában a hegyeket járva, akár Fr.o., Sp.o, Ol.o partjain lógatjuk a lábunkat, akár Hollandiában kávézunk a síkság közepén, mind más- más élmény.
Ha meg elhagyjuk Európát, hát 300 évet kellene élnem hogy mindet bejárjam, annyi szép hely van.
Pár cél amit kiemelnék: Machu Pichu PERU
Gand Canyon USA
Death Valley USA
Yellowstone park USA
Florida USA, de Amerikában millió érdekes hely van.
Karib tenger és környéke - imádom
Mont Blanc Chamonix- F
Zermatt - CH
Alpok - F, AT, IT
Tibet
India
Közel Kelet - Dubai pl.


Ami a pénz illeti, egyáltalán nem kell sok pénz ahhoz hogy utazz, csak okosan kell megszervezned a dolgokat.
Hidd el sokszor olcsóbb külföldön mint MOn, főleg Ázsiában és Afrikában.
Szóval van mit látni, hajrá.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Hollandia

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.08.09. 18:03

Skynet

Hollandia nem egy húú de nagy turistacsalogató ország, de hidd el nagyon szép, nagyon rendezett. Sokszor voltam ott, de a nagyvárosokból nem lehet megitélni.
A tavaly sikerült olyan helyeken járnunk amiket normális esetben nem biztos hogy megtaláltam volna.
Ja és egy részét (kb 20 km-t ) Delóban is ültem, nem úgy mint a többiek, az egész utat :)
Egyszóval szép ország, bár nincs a top 10 ben, de még a 20-ban sem.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.08.09. 18:25

Ezzel azt akarom mondani, hogy minden országban vannak olyan helyek ami nagyon szépek és érdekesek, így nem feltétlen rosszabb vagy jobb min a másik, de azért érdekel, hogy mire gondoltatok.
Idéztem egy korábbi hozzászólásomat.

...Ami a pénz illeti, egyáltalán nem kell sok pénz ahhoz hogy utazz, csak okosan kell megszervezned a dolgokat.
Hidd el sokszor olcsóbb külföldön mint MOn...
Sokan nem is gondolnák, de ez tényleg így van.

Sok-sok év kellett ahhoz is, hogy a Balatonon végre elkezdjék értékelni a Magyar turistákat
(vagy csak azért mert a külföldiek egyre kevesebben voltak)
és próbáltak olyan árakat kihozni, hogy az itthoni emberek ne menjenek külföldre. :)

Amerika az egy külön világ, ott biztosan van sok érdekes dolog,
de engem Ázsia jobban érdekel. :D

Európában nekem Írország tetszett a legjobban,
egyedül ott éreztem azt, hogy tehetném, azonnal odaköltöznék.

Ha már elmentünk utazási bejegyzésbe,
akkor én is felsorolnám hol jártam országok szerint, még ha nem is lesz annyi mint Bopaté.
(Igaz, én még csak 4 éve költök erre minden pénzt
- de legalább tudom, hogy miért nem lesz saját Delorean-em :( )

Olaszország, San Marino, Szerbia, Szlovákia, Cseh ország, Németország,
Ausztria, Ukrajna, Ciprus, Lengyelország, Írország, Észak-Írország, Görögország és
Szlovénia (igaz, ez utóbbin csak keresztül hajtottunk)

Van egy BTTF filmes idézet ami egy kis módosítással mindig eszembe jut,
akárhányszor csak Ukrajnába megyünk: "Utak!... Ahová mi megyünk ott nincsenek utak!" ;)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2010.08.09. 18:41

Kína:
Itt leírtam mindent:

Egy kezdő blog :)
Egyébként meg a Kínaiak annyira gyökerek, hogy sokszor alig bírom őket elviselni, bár mintha az északiaknak lenne legalább agya.

Hollandia: A Béb szive csücske. Nekem is tetszik, de azért Amszterdamnak adnék egy atomot.

Avatar
biadoki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2008.10.11. 10:56
Tartózkodási hely: Henley On Thames UK

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: biadoki » 2010.08.09. 20:22

...de azért Amszterdamnak adnék egy atomot...

Megőrültél??? Ott vannak a legnagyobb flash partik. :twisted:
Barátotok az időben. Doki. ELB

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: mentos » 2010.08.09. 20:29

Bocsi de annyi mindent írogattatok már...

Egy kicsi pontosítás régebbi /2oldallal ezelőtti:)/ dolgokhoz:
Figyeld csak meg, hány Hummer van a Dakar rallyn... na ugye.

Na hát azért pontosítsunk, mert ugyebár nem az ezt követő tipp a helyes:
"1 azaz EGY!!!"

hanem azért már idén 3 volt, 3db H3-mas Gordon Hummer!!!
Sőt már mikor itt voltak nálunk a Central Europe Rally-n akkor is már 2 volt.

A korábbi években pedig volt hogy H1es is startolt, annak utána kéne néznem h mikor :)

A héten elvileg lesz kis időm majd olvasgatok ;)
Addigis üdv mindenkinek!

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Delorean - A Gép

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.08.09. 21:14

Kína:
Itt leírtam mindent:

Egy kezdő blog :)
Egyébként meg a Kínaiak annyira gyökerek, hogy sokszor alig bírom őket elviselni, bár mintha az északiaknak lenne legalább agya.

Hollandia: A Béb szive csücske. Nekem is tetszik, de azért Amszterdamnak adnék egy atomot.
Főleg a sok biciklisnek, az úton :)


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 281 vendég