Időutazás

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: p-parker » 2009.03.24. 20:19

Tegnap este megnéztem a Nat.geo.-ról való műsort a témáról ,(köszi M ! ) hát mit mondjak! Egy párszor még meg kell néznem , hogy tisztábban lássak , de az biztos , hogy eddig is gondoltam , nem lenne egyszerű az időutazás gyakorlati megvalósítása , de azt hittem a tudósok már talán közelebb vannak legalább az elméleti megvalósításhoz...

Sprinteer
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.03.29. 23:22

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Sprinteer » 2009.03.29. 23:40

Sziasztok!

Néhány gondolatom:

1. Az idő mint fogalom elég érdekes dolog. Sőt ha belegondolsz elég nehéz is definiálni, igazából azért lett kitalálva, ogy az emberi agy tudja mihez kötni a "változásokat". A definiálása is a cézium atom valamilyen izotópjának elbomlási idejhez van kötve (SI)... nem emlékszem pontosan wikin biztos fent van.

2. Amúgy mindannyian időutazók vagyunk, éppen előrefele halaladunk az időben. Szóval előre haladni nem nagy kunszt. A spec. (általános) relativitás elmélet meg működik a GPS műholdak és a müon részecskék ezt teljesen jól példázzák.

3. Visszafele haladni.... jó kérdés. Én úgy képzelem el, hogy a világegyetem egy n változós állapottér lehetne ahol ahogy haladunk az "időben" akkor ezen n darab állapotok mindig változnak. Éppen ezen változás alapján defináljuk az időt... Szóval ha elő tudunk állítani egy korábbi állapotot akkor elveben időt utaztunk. Csak így nem mi lépünk ki az "időből" hanem átalaktjuk a valóságot, egy korábbi állapotra. Egyszereübben szólva fiatalodnánk ha visszafele mennénk.... Viszont szerintem ez kivitelezhetetlen lenne mert a bizonytalanság alapból bele van építve az univerzumba... "Isten nem kockajátékos" /Einstein/


Bocs, ha hülyeségeket írkáltam. Üdv!

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.03.30. 05:39

3. System restore. :)

Sprinteer
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.03.29. 23:22

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Sprinteer » 2009.03.30. 17:37

3. System restore. :)

Valami olyasmi.. :D

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: p-parker » 2009.03.30. 19:06



Bocs, ha lükeégeket írkáltam. Üdv!
Ugyan már ! Én is írtam már elég lükeséget , ne szabatkozz ! :lol:

Avatar
biadoki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2008.10.11. 10:56
Tartózkodási hely: Henley On Thames UK

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: biadoki » 2009.03.30. 22:58

Szerintem mindenki csak én nem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Barátotok az időben. Doki. ELB

Avatar
biadoki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2008.10.11. 10:56
Tartózkodási hely: Henley On Thames UK

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: biadoki » 2009.03.31. 17:39

Jól mondod Skynet. :mrgreen: És napról napra többen leszünk... :twisted:
Barátotok az időben. Doki. ELB

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2010.07.26. 13:08

Miután mindenki ezerrel punnyad, ezért legalább linkelek egy hasznosat:

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.07.26. 17:39

Miután mindenki ezerrel punnyad, ezért legalább linkelek egy hasznosat:

Épp be akartam linkelni...

Avatar
sztriki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.08.29. 12:54

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: sztriki » 2010.07.26. 18:32

érdekes...mondjuk ebbe a kvantumfizikába laikus kontárként már egyszer bele kéne olvasgatnom, mert amúgy is érdekel a fizika. mellesleg remélem, feltűnt, hogy egy LLOYD nevű úr oldotta meg a dolgot! :-D

amúgy rengeteg scifit olvasva eddig 3-féle időutazás elmélettel találkoztam:

1. Vissza a Jövőbe-féle: szabadon utaznak múlt-jelen-jövő közt, a múltbéli változtatások kihatnak a jelenre, a jelenbe visszautazva az időutazók emlékeznek az eredeti állapotra.

2. Terminátor-féle: a múltbéli változtatások alakítják ki a jelen már ismert részét, ergo a jövő nem, mivel az idővonal konstans. Ez csak az első Terminatorban volt így, a másodikban már változtattak a jövőn, viszont az első rész logikája szerint eleve azért voltak terminátorok és Skynet, mert a múltba küldött Schwarzi-ból megcsinálták, mint ahogy John Connor is azért volt, mert a múltba küldték Reese-t.

3. Jeschke-féle: A Teremtés Utolsó Napja c. könyvben volt ez a változat. A történet szerint katonákat küldtek vissza a múltba olajmezők területeinek biztosítására. A múltba küldés idejében még nem tudták, hogyan kell a jövőbe küldeni, azaz a múltból jelenbe visszahozni, de megnyugtatták az osztagokat azzal, hogy ha valamikor a jövőben ezt kifejlesztik, úgyis vissza tudják hozni őket. Mikor hőseink a múltba érkeztek rájöttek, hogy társaik rengeteg későbbi idősíkból jöttek, mivel az ő múltbeli tevékenységük hatására sokfelé eltért az eredeti idővonal, pl volt olyan, ahol Kuba és az Osztrák-Magyar Monarchia a világhatalom, volt, ahol az USA maradt 13 állam, stb így a beláthatatlan számú és jellegű jövők miatt képtelenség a jövőbe utazni.

1120
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:10
Tartózkodási hely: Komárom Esztergom megye/csolnok

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: 1120 » 2010.07.27. 14:00

Szerintem ha valaki megvalósítaná az időutazást és a NASA vagy az FBI fülébe jutna az eset akkor az illetőt elkapnák és neki annyi a gépet vagy akármit elvennék tőle és vagy elpusztítanák vagy valami hátsó szándékra használnák.De az nem jelenti azt hogy a NASA nem találta már fel

1120
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:10
Tartózkodási hely: Komárom Esztergom megye/csolnok

Re: Időutazás

HozzászólásSzerző: 1120 » 2010.07.27. 14:08

Jó lenne időbe utazni meg minden de túl kockázatos, meg ha fel is találták jogosan titkolják nehogy rossz kézbe kerüljön a dolog.


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég