Csevegő szoba.

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2022.02.08. 15:02

Valahol remélem,
hogy Meta univerzum feje megsértődik az európai személyes adatvédelem miatt és kivonul majd minimum egy-két hónapig. -legalább a választásokig jó lenne :D
Epp ma olvastam hogy az EU top vezetoi mennyire rohogtek ezen a fenyegetesen... Mindenki kivetel nelkul azt irta hogy kimondottan orulnenek ha nem lenne FB es IG.
Mondom ezt ugy hogy azert naponta 1-2 x ranezek a FB ra, de szerencsere leszoktam a napi x oras lapozasrol...
Mindenhonnan ki van torolve az app, csak laptoprol nezem, az meg nincs nalam allandoan

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2022.02.08. 15:38

Delorean film

A netflixen ott van a John Delorean eleterol szolo film, kb a feleig neztem, de annyira nem tetszett, hogy nem birtam vegig nezni.
Ez a dokumentumfilm/ film mix nem jott be, es elegge hianyoltam ott dolgokat a tortenetben...
Nem tudom, en csalodtam benne. Ti hogy vagytok vele?

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2022.02.08. 17:11

Szerintem a Facebook sok embert vissz rossz irányba,
és most hogy nálunk is számítanak a hírek, szerintem jobb lenne ha pihentetnék a “szolgáltatást”.

Egyébként nem fogják, mert az elég nagy bevétel kiesést okozna nekik.

Avatar
Hannibal
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008.10.01. 16:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Hannibal » 2022.02.08. 18:48

Szerintem a Facebook sok embert vissz rossz irányba,
és most hogy nálunk is számítanak a hírek, szerintem jobb lenne ha pihentetnék a “szolgáltatást”.

Egyébként nem fogják, mert az elég nagy bevétel kiesést okozna nekik.
Anno nem akartam okostelefon,t minek, itt az asztali PC, bármi pillanat alatt elérhető - ha előtte ülök.
Aztán egy barátom rábeszélt egy Iphone-ra. Rájöttem, hogy jó, gyors, de sosem telepítettem rá facebookot amire büszke vagyok, csak messengert.
Aztán a cégben kaptam egy androidos telefont és egy tabletet, mert mennyivel meggyorsítja a napi tucatnyi fotó készítését feltöltését online adatbázisba stb stb. :roll: Nem bírom kezelni ezeket. Most nem azért mert hogy android (mondjuk azért is, hülye vagyok hozzá, lassú szar, sokkal körülményesebb, mint az Iphone-om, pedig mindig is hittem, hogy az a nehézkesebb). Ma könyörögtem egy PC-ért, megkaptam, minden happy. :mrgreen: Bár kibaszott lassú gép, mint egy 486-os, nem tudom, hogy... plusz a szerverről is az anyám se tudja mi a lószaron keresztül kell minden egyes fájlt külön verejtékkel elérnem. :oops: Megizzasztottam a rendszergazdát, meg pl. hogy a készített melós fotóim GPS adatait valahogy úgy rendezzem hogy utána rá tudjak keresni egy telóról mentett munkára, hogy hol készült (mert ki a franc emlékszik arra évek, vagy akár hónapok, hetek múltán is akár egy névről)... :?:

Szóval röviden a modernitás közelebb hozta a tudást, a hírt, de csak úgy, mintha régen minden harmadik házban könyvtár nyílt volna... bejárati ajtó nélkül. :x

De a saját gépemen aminél most is ülök, ilyen bajom nincs. Gyorsan tudok írni, viszonylag hibamentesen, látom a képet rendesen, stabil az internet, és le sem merül. sokkal gyorsabban tudom kezelni az adatot. Kielégíteni a tudatalatt kialakult, felgyorsult információ iránti éhséget. A seggPC-n ez nem megy. A FB is túl felgyorsult, ha fél napig ülnék a gép előtt, sem tudnék tegnapig visszagörgetni, annyi a "hír", már régen el is engedtem, főleg, hogy a fele már nem a kapcsolatokról, hanem a reklámról meg a blődségekről szól, kicsi rész esetleg a világ összeomlását segítő hírekről.
Ezzel a fórummal meg annyi, hogy tényleg a FB csopiban minden naprakész tudna lenni, nekem másra nincs is szükségem amúgy, hiszen ott van kép-videó, ha meg valami nem tetszik vagy nem érsz rá, vagy elengeded, vagy ráérősen kezeled, csak újat írni már alapvetően nehéz ugye témába vágóan.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2022.02.09. 11:28

Igazabol az a lenyeg, hogy ha valamit utolag meg akarok nezni, tudom hol kell keresni.
A messengerben az a baj, hogy rohadt lassu, es nincs turelmem gorgetni, foleg ha eltelt 2-3 nap.

Ami az androidot illeti, igazad van hogy lassu, de csak szar olcso telefonokon. Elso perctol van androidos telefonom, es mindig a samsung galaxy S sorozat.
Soha nem volt bajom a lassusaggal, de soha. Azt szeretem benne hogy pont ugyaolyan gyors mint elso nap, amit az apple termekekrol nem lehet elmondani, ugye emlekszunk hogy mestersegesen lassitjak oket minden egyes frissitessel, hogy vegyel ujat. (ezert se vennek soha ajfont)
A notebookkal ugyanez a helyzet.
Mindig Dell XPS sorozatom volt, ami ugyanaz mint a samsungnal az Galaxy S sorozat.
Ra kell szanni a penzt es minoseget venni, es akkor evekig nincs gond.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2022.02.09. 14:21

Valahol remélem,
hogy Meta univerzum feje megsértődik az európai személyes adatvédelem miatt és kivonul majd minimum egy-két hónapig. -legalább a választásokig jó lenne :D
Epp ma olvastam hogy az EU top vezetoi mennyire rohogtek ezen a fenyegetesen... Mindenki kivetel nelkul azt irta hogy kimondottan orulnenek ha nem lenne FB es IG.
Mondom ezt ugy hogy azert naponta 1-2 x ranezek a FB ra, de szerencsere leszoktam a napi x oras lapozasrol...
Mindenhonnan ki van torolve az app, csak laptoprol nezem, az meg nincs nalam allandoan

Hát én is megnézném, ahogy lekapcsolják a facebookot. :) Előtte is elvoltunk, utána is ellennénk. Viszont álhírekből garantáltan kevesebb lenne, ami biztosan jobb lenne. Én az EU helyében azt mondanám, hogy szevasz cukrosbácsi!

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2022.02.09. 14:22

Delorean film

A netflixen ott van a John Delorean eleterol szolo film, kb a feleig neztem, de annyira nem tetszett, hogy nem birtam vegig nezni.
Ez a dokumentumfilm/ film mix nem jott be, es elegge hianyoltam ott dolgokat a tortenetben...
Nem tudom, en csalodtam benne. Ti hogy vagytok vele?


Az melyik? Mert a Framing John Delorean nagyon jó. Bár szerintem arra a nagyon új Netflixesre gondolsz a Mogul vagy valami ilyesmi címűre. Azzal kapcsolatban elég változatos kritikákat olvastam, főleg azt, hogy igyekeztek inkább a negatív dolgokat kidomborítani.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2022.02.09. 14:24

Szerintem a Facebook sok embert vissz rossz irányba,
és most hogy nálunk is számítanak a hírek, szerintem jobb lenne ha pihentetnék a “szolgáltatást”.

Egyébként nem fogják, mert az elég nagy bevétel kiesést okozna nekik.
Anno nem akartam okostelefon,t minek, itt az asztali PC, bármi pillanat alatt elérhető - ha előtte ülök.
Aztán egy barátom rábeszélt egy Iphone-ra. Rájöttem, hogy jó, gyors, de sosem telepítettem rá facebookot amire büszke vagyok, csak messengert.
Aztán a cégben kaptam egy androidos telefont és egy tabletet, mert mennyivel meggyorsítja a napi tucatnyi fotó készítését feltöltését online adatbázisba stb stb. :roll: Nem bírom kezelni ezeket. Most nem azért mert hogy android (mondjuk azért is, hülye vagyok hozzá, lassú szar, sokkal körülményesebb, mint az Iphone-om, pedig mindig is hittem, hogy az a nehézkesebb). Ma könyörögtem egy PC-ért, megkaptam, minden happy. :mrgreen: Bár kibaszott lassú gép, mint egy 486-os, nem tudom, hogy... plusz a szerverről is az anyám se tudja mi a lószaron keresztül kell minden egyes fájlt külön verejtékkel elérnem. :oops: Megizzasztottam a rendszergazdát, meg pl. hogy a készített melós fotóim GPS adatait valahogy úgy rendezzem hogy utána rá tudjak keresni egy telóról mentett munkára, hogy hol készült (mert ki a franc emlékszik arra évek, vagy akár hónapok, hetek múltán is akár egy névről)... :?:

Szóval röviden a modernitás közelebb hozta a tudást, a hírt, de csak úgy, mintha régen minden harmadik házban könyvtár nyílt volna... bejárati ajtó nélkül. :x

De a saját gépemen aminél most is ülök, ilyen bajom nincs. Gyorsan tudok írni, viszonylag hibamentesen, látom a képet rendesen, stabil az internet, és le sem merül. sokkal gyorsabban tudom kezelni az adatot. Kielégíteni a tudatalatt kialakult, felgyorsult információ iránti éhséget. A seggPC-n ez nem megy. A FB is túl felgyorsult, ha fél napig ülnék a gép előtt, sem tudnék tegnapig visszagörgetni, annyi a "hír", már régen el is engedtem, főleg, hogy a fele már nem a kapcsolatokról, hanem a reklámról meg a blődségekről szól, kicsi rész esetleg a világ összeomlását segítő hírekről.
Ezzel a fórummal meg annyi, hogy tényleg a FB csopiban minden naprakész tudna lenni, nekem másra nincs is szükségem amúgy, hiszen ott van kép-videó, ha meg valami nem tetszik vagy nem érsz rá, vagy elengeded, vagy ráérősen kezeled, csak újat írni már alapvetően nehéz ugye témába vágóan.

SSD-t kell belerakni aztán jó lesz. HDD-vel a Win 10 eléggé nyuggertempóban üzemel.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2022.02.09. 14:26

Arra, az van ott, igaz meg par napig csak.
Nekem nem jott be sajnos, pedig nagyon erdekelt az egesz...

Delorean film

A netflixen ott van a John Delorean eleterol szolo film, kb a feleig neztem, de annyira nem tetszett, hogy nem birtam vegig nezni.
Ez a dokumentumfilm/ film mix nem jott be, es elegge hianyoltam ott dolgokat a tortenetben...
Nem tudom, en csalodtam benne. Ti hogy vagytok vele?


Az melyik? Mert a Framing John Delorean nagyon jó. Bár szerintem arra a nagyon új Netflixesre gondolsz a Mogul vagy valami ilyesmi címűre. Azzal kapcsolatban elég változatos kritikákat olvastam, főleg azt, hogy igyekeztek inkább a negatív dolgokat kidomborítani.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2022.02.09. 14:36

Igazabol az a lenyeg, hogy ha valamit utolag meg akarok nezni, tudom hol kell keresni.
A messengerben az a baj, hogy rohadt lassu, es nincs turelmem gorgetni, foleg ha eltelt 2-3 nap.

Ami az androidot illeti, igazad van hogy lassu, de csak szar olcso telefonokon. Elso perctol van androidos telefonom, es mindig a samsung galaxy S sorozat.
Soha nem volt bajom a lassusaggal, de soha. Azt szeretem benne hogy pont ugyaolyan gyors mint elso nap, amit az apple termekekrol nem lehet elmondani, ugye emlekszunk hogy mestersegesen lassitjak oket minden egyes frissitessel, hogy vegyel ujat. (ezert se vennek soha ajfont)
A notebookkal ugyanez a helyzet.
Mindig Dell XPS sorozatom volt, ami ugyanaz mint a samsungnal az Galaxy S sorozat.
Ra kell szanni a penzt es minoseget venni, es akkor evekig nincs gond.

Telefonból a McFly és én voltunk az utolsó két Windows Phone használók az országban, most már egyedül van. A lényeg, hogy volt egy idén 6 éves Windows Phone-om. Nagyon fasza volt, főleg, mikor új volt. Azóta már elpusztult benne az aksi (már csak két napot bírt), egy leejtés után nem fókuszált már rendesen a kamerája, majd betört végül a kijelzője is a bénázásom miatt. Ideje volt a cserének.

Nagy kérdés volt, hogy mit vegyek, mivel Windows nincs, maradt a két szar, az iPhone és az Android. Mivel az androiddal már volt - főleg negatív - tapasztalatom, inkább az iPhone felé nézelődtem, aztán kicsit beleástam magam sok szinten a témába és a következőre jutottam. Az Apple minden adatodat lopja, majd gátlástalanul felhasználja a saját cuccaiban. A Google minden adatodat lopja, majd gátlástalanul felhasználja a saját cuccaiban, majd eladja mindenkinek, aki kifizeti az árát. Ha kínait veszel, akkor jó eséllyel a kínai kormány is kap belőled egy adatkupacot, meg általában az NSA is az amcsiknál. Aztán használatra mindegyik béna, de az Android még sokszor instabil is, pedig a Samsungtól a HTC-n keresztül volt itt minden. Maradtam az iPhonenál. Na de milyet? A péklapát méret nekem nem jön be, maradt a 12 Mini.

Szerintem a körülményekhez képest jól döntöttem. Szép telefon, jó képeket készít, aránylag logikus és baromi gyors, valamint atomstabil. Negatívum, hogy a Recent-ben nem lehet keresni, ami röhej, a kontaktlistában megint csak elég nehéz kóvályogni, ezeket a Windows sokkal okosabban csinálta. És így, hogy vadi új az aksija, kibírja a két napot, ami ugye a WIndows Phone esetében a szar aksinak volt a teljesítménye. Hosszú távon majd meglátom mi lesz, de ha esetleg lesz új Windows Phone, akkor ez gondolkodás nélkül megy valakihez, mert minden hülyeségre nagyon jó, méri a lépésszámomat meg az alvásidőmet, éppen csak a telefonrésze béna. Pedig én ilyen régimódi vagyok, hogy pont arra használnám.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: 2022

HozzászólásSzerző: Bopat » 2022.12.24. 11:22

Boldog Karácsonyi ünnepeket

Kép

Avatar
Peti
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015.11.16. 13:58

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Peti » 2023.01.03. 16:02

Neked is boldogat!

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2023.01.04. 08:13

Elegge leult ez a forum, mindenki arra a szar facebookra koncentral...
Nekem hianyzik ez

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2023.01.09. 15:42

Hát sajnos ez van ... :?

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2023.01.09. 15:44

Hát sajnos ez van ... :?
MOndtam mar hogy utalom a faszbukot? 8-)


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég