Csevegő szoba.

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: KitchenAid

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.01.26. 20:27

Most mi van? :?
Tulajdonképpen most már semmi.
A Jutka akart egy ilyen gépet, és viszonylag hamar meg is kapta.

-Most már visszatérhetünk az eredeti témához, akár mi is volt az. :)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2011.01.26. 21:37

Sokat szoktál rosszalkodni ,hogy annyi fakanál kell ??? :lol:

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.01.27. 14:56

Már vártam ezt a poént. ;)

zsiga40
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2009.09.27. 21:50

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: zsiga40 » 2011.01.27. 19:43

Gyerekkoromban anyám minket(két hugom van) mindig a nagy lekvárföző fakanállal fenyegetett(ami akkor 6 Ft-ba került)
Ha valami csínytevés valósult meg csak annyít mondott:Hozom a 6Ft-ost! :lol: Már vártam ezt a poént. ;)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2011.01.27. 20:02

Hmm... az se rossz ,bár a mi fejünk fölött már a sodrófa lebegett ! :lol:

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2011.01.29. 08:50

Másik topcban nekiláttunk Taxi témát kitárgyalni, a következő kérdésem áthozom inkább ide.

Ki tud bármit a "Családi kötelékek" (Family Ties ) című sorozatról? Leginkább az érdekelne, hogy vajon valaki hozzá tudna-e jutni? Szintén a kedvenc stúdiómból (Universal) származó (kicsit limonádé) vígjátéksorozat. Egy kis családi boltban játszódik, ami érdekessé teszi számunkra, hogy az egyik szereplője a fiatal Michael J. Fox. Igazából arra sem emlékszem, melyik adón ment, A3 vagy Viasat lehtett, úgy emlékszem akkoriban nem volt CoolTV...
Csatolmányok
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2011.01.29. 13:36

Én pár éve felvettem vhs-re asszem az első részét !Vagy legalábbis egy részt amit valamelyik földi adó sugárzott .... Megpróbálom előkeríteni !Remélem megtalálom ...Hátha a kisfiam nem vett rá valami Ben10 szerű hasznos sorozatot...

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2011.01.29. 17:53

Bízzunk benne átha előkerül, s utána esetleg mások is ihletet kapnak a régi VHS-ek összekeresgélésére. :)
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.01.30. 11:30

Most olvastam az alábbi bejegyzést, olvassátok el ti is a kommentek egy részével együtt. -Elég tanulságos.

Egyébként nem zavarna, ha valaki nem nagyon tud vezetni, csak tegye ki a T betűt (tanuló vezető) jelzést és akkor tudom mire számíthatok. (kikerülöm, vigyázok rá)
Arra viszont nagyon érzékeny vagyok, ha valaki nem tud biztonságosan vezetni, azaz közveszélyes.
Ugyanis a jól kezelem az autómat + bátor vagyok, még nem egyenlő a nagyon jól tudok vezetni fogalommal...

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.01.31. 09:47

A probléma itt az, hogy ha a cikk írójának a helyszínen szólsz, hogy: "Figyelj! Ezt nem kellett volna!" -akkor tuti felháborodik. Ráadásul pár nap elteltével sem gondolja át, hogy mi is történt valójában, olyannyira, hogy még ír is róla egy bejegyzést. :?
Az ilyen emberek sokkal veszélyesebbek mint az úton szerencsétlenkedő és alkalmatlan vezetők. (mondjuk, hogy ilyen emberek is kint vannak az utcán, azért az oktatók, illetve a vizsgáztatók hibásak mert papírt adtak nekik.)
Figyelmetlenség bármikor adódhat, vagy szerencsétlen pillanat is, (elvégre az autós közlekedés veszélyes üzem) de meg kellene tanulni, hogy a közlekedés az egy közös dolog, tehát nem én meg ő van az autóban, hanem mi vagyunk az autókban. Ezt fel kéne fogni a bicajosoknak, gyalogosoknak és a motorosoknak is.
Ezért is támogatnám a jogosítványt bicajra és a kismotorra is, mert sokszor miattuk van baleset, de se rendszám, se jogosítvány és nincs kit felelősségre vonni...

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2011.01.31. 11:03

Szerintem a T betű sem túl jó dolog. Nem egyszer látom Pesten, hogy nyakra-főre szívatják a T-betűs autókat. Úgy vágnak be eléjük, úgy "húzzák rájuk" az autókat, ahogy egy jelöletlen autóra soha nem mernék. Oktatóautót persze nem bántanak, de sima kis mazsolát igen.

Igazából a közlekedési morálon kéne változtatni, a magyar ember tipikus baja, hogy felül akarja bírálni a kreszt. Pl lakott területen belül simán megy 70-nel, csak mert ő úgy gondolja, hogy az út egyenes, senkit nem veszélyeztet, stb. Bele sem gondol, hogy okkal NEM rakták ki a 70-es táblát. Meg jogosnak érzi, hogy detektort, zavaró készüléket használjon a rendőri sebességmérések ellen. Fel sem merül benne, hogy a saját és közlekedő társai érdekében betartsa a szabályokat, dühöng ha a pályán 150 km/h-s tempójáról fotót kap. De hallottam esetről, mikor azt sérelmezte az illető, hogy kapott egy 100e-s csekket piros lámpán áthaladásért. Fel volt háborodva, mert ő jobbra kanyarodott, s senkit nem veszélyeztetett ezzel. Rohadtul nem érdekelte, hogy az a SZABÁLY, hogy nem megyünk át a piroson, a rendőr volt a hibás...
Nézzük az USA-t... Ott köznyelvi fordulat, hogy "két órára lakik" valaki. Fel sem merül bennük, hogy "ha megnyomom a pedált másfél óra alatt odaérek", mert ha gyorshajt, pillanatokon belül a nyakán van a rendőr és jön a bírság. Igen, ott is tutira vannak öntörvényű vezetők, ám ott sokkal jobban "irtják" őket mint idehaza.

Idehaza meg sajnos úgy ítélik meg a szabálysértéseket, bűncselekményeket, hogy amíg nem halt meg senki, addig nem komoly a dolog... :roll:
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.01.31. 11:12

A T betű nagyon jó dolog, hogy kint van, mert jelzi nekem, hogy vigyázzak, tanulóvezető.
Ráadásul elmondható, hogy legalább van önkritikája. ;)
-Tehát nem önmagával a T betűvel van baj, hanem a sok lelkileg frusztrált autóssal, akik ezt célpontnak gondolják. (mondjuk nekik a piros sem fontos)
Ma az a helyzet, hogy a jogosítvány megszerzéséhez nem kell alkalmasság, hanem elég a kitartás és megkapható.
(némely esetben a pénz meggyorsítja ezt a folyamatot)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Bopat » 2011.01.31. 14:12

Fel volt háborodva, mert ő jobbra kanyarodott, s senkit nem veszélyeztetett ezzel. Rohadtul nem érdekelte, hogy az a SZABÁLY, hogy nem megyünk át a piroson, a rendőr volt a hibás...
Nézzük az USA-t...

az USA-ban lehet jobbra kanyarodni piros lámpánál is ;)

csak hogy kiragadjak egy pár mondatot, és ne az egész szöveget nézzem, ahogy az újságírók szokták :D
De NEM minden államban !

Avatar
Zeus SH
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:47

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zeus SH » 2011.01.31. 14:19

az USA-ban lehet jobbra kanyarodni piros lámpánál is ;)
csak hogy kiragadjak egy pár mondatot, és ne az egész szöveget nézzem, ahogy az újságírók szokták :D

De NEM minden államban !

Csak filmek alapján gondoltam, hogy lehet, de így okosabb lettem. :D

A T betű nagyon jó dolog, hogy kint van, mert jelzi nekem, hogy vigyázzak, tanulóvezető.
Én is úgy gondolom hogy jó dolog lenne, mert épelméjű ember vigyáz és segíti a T betűs járművet. De sajnos nagyon sokan direkt sz**atják a kezdőket. Többször láttam hogy indokolatlanul "veszélyeztetik" őket. Igazából persze nem, de aki nincs tisztában még az autó dimenzióival, menettulajdonságaival, megijed. Meg jellemzően egy csepp bizonytalanság a T betűs részéről már kiváltja némelyekből a "büntető hajlamot", nyomják a dudát, ordítanak, beintenek, nem adják meg az elsőbbséget, stb.
Szóval igazából Te fogalmaztad meg a lényeget, hogy nem a T betűvel van baj, hanem azokkal, akik "célpontnak" használják a mazsolákat, hogy a saját frusztrációjukat levezessék.

Bp-n a Kőrúton szokott szaladgálni egy Impreza, ami szintén frusztrációt szokott kiváltani emberekből. Jó fej lehet a gazdája, szép szabályosan megy mindig mikor látom. Viszont azt vettem észre, hogy némelyek (jellemzően kisautóval) mellékerülve a piros lámpánál, zöldre váltáskor rakétaként lőnek ki. Röhögni szoktam magamban, mikor arra gondolok, vajon mit akarnak bizonyítani ezzel... :D Ez is egy fajtája a mindennap látható autós frusztrációnak, mikor "legyorsulja a nagy vetélytársat" a városi paraszt. A Subaruban meg szerintem csak mosolyog az ember és hallgatja a Impreza jellegzetes bu-bu-bu-ját... :D
”Általános mozgósítást rendeltem el! Akinek nincs repülője, az legalább lőjön a levegőbe!”
Zapp Brannigen

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Paragliding

HozzászólásSzerző: Bopat » 2011.01.31. 21:33

Ma csináltuk



Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég