Csevegő szoba.

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2012.09.06. 02:06

Ugye mindenki tudja, hogy a Scirocco 1-et is Giugiaro tervezte?
Nekem mindig úgy tűnt, hogy miután a Delorean megbukott úgy gondolta, hogy azt a formatervet el lehet adni még egyszer. :)
Nekem akárhányszor el lehetne adni... :D

Giugiaro kapcsán jut eszembe... lehet, hogy volt már erről szó a fórumon vagy a , de tulajdonképpen lehet tudni valami konkrétumot arról, hogy miképp bővült volna a DMC gyár kínálata abban az esetben, ha a dolgok némileg szerencsésebb mederben folynak tovább?

Olvastam valamit arról, hogy volt egy olyan formaterv, amit a jövőben gyakorlatba szerettek volna ültetni, egy nagyobb, négyajtós, családi autó. A DMC-12-hez hasonlóan az Italdesign keze munkáját dicsérte a külső, és végül Medusa néven, Lancia emblémával az elején működő, kézzel fogható concept car is készült belőle 1980-ban. Ezutóbbi mondat tény, azonban a kérdésem, hogy van-e bármi valóságalapja annak, hogy ez az autó valaha is DMC emblémával került volna gyártásba, ha a gyárnak nem kell bezárni a kapuit idő előtt? Tudtok-e erről valamit? Annyi gondolom biztosan igaz a dologból, hogy tervben volt a többszemélyes verzió, mert erről láttam scannelt JZD vázlatrajzokat is már valahol.

Sok fantáziálást olvastam erről, még azt is, hogy az a concept car lett végül az alapja a Citroen XM-nek. Amit amúgy kétlek, mert bár első pillantásra tényleg elég nagy a hasonlóság, de a Citroen XM az Bertone design volt, bár neki is voltak Lancia kötődései... zavaros téma ez nagyon. Valaki boncolgatta már? :mrgreen:

Ja, és ha már Lancia, más is van itt, aki szerint a Lancia Montecarlo két pislogás erejéig nagyon hasonlít a Deloreanre?

Na tudom, sokat pofázok, éjjel is van, már mindenki alszik... elteszem magam én is. :D
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.09.06. 20:06

Nagyon sok terv volt a busztól kezdve a hókotróig.

Azonban tényleg volt egy terv egy négyüléses autóra is. Erre ha jól tudom nem született valódi formaterv, csak az a skicc maradt belőle, amit a neten is látni néhány oldalon. Kinézetre kb. úgy nézett volna ki, mint azokon a képeken, amiket akkor kapsz, ha: (google: dmc-24 - képek)
Én kizártnak tartom, hogy a Lancia Medusa bármilyen szinten is rokona lenne a DMC-24-nek. Már csak azért is, mert 1980-ban még a DMC-12 prototípusait finomítgatták, a DMC-24 ötlete sem nagyon volt még meg. Persze van közöttük hasonlóság, de ez nem a valódi tervek miatt van, hanem mert valami belelátta abba a skiccbe a Medusát és lerajzolta, hogy szerinte milyen lett volna. A Delorean 2005-tel kb. ugyanez történt. Valaki megrajzolta, aztán a net meg felkapta, hogy lesz ilyen. Aztán nagyon nem.

Mindezek ellenére egy hibbant angol egy sima DMC-12-ből csinált egy 2*2 üléses izét. A második Írországos videómon 28:00-tól megnézhető.

Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2012.09.06. 20:24

Végre itt is válaszolt valaki! :D

Én a nem mindennapi külső miatt még el is hinném, hogy a Medusa rokona a DMC-nek, egyedül az évszám gyanús, ami miatt inkább azt mondanám, hogy mégsem.

Azonban a tervek egy helyről jöttek, tehát valami távoli rokonság mégis van, ha nem is sokkal több, mint más Giugiaro designokkal.

Ez a négyüléses meg nagyon beteg, de tetszik! :D
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: neodd » 2012.09.06. 20:32

Mindezek ellenére egy hibbant angol egy sima DMC-12-ből csinált egy 2*2 üléses izét. A második Írországos videómon 28:00-tól megnézhető.
Hehe, ez tetszik, bár tény, hogy értelme nem sok van, esetleg ha van gyerek a családban (bár akkor se sok, nem hinném, hogy családi autónak használnának manapság egy Delorean-t :mrgreen: )

Avatar
neodd
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:20
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: neodd » 2012.09.06. 21:36

Kép
Hehe, ezen viszont tényleg jót röhögtem :D

Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2012.09.06. 21:54

Valahonnan rémlik egy kabrió DMC-12 is, mi is a magyar kifejezés? Asszem "lambóajtó", szóval olyannal...
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.09.06. 22:39

Egy Rich nevű csávó csinálja ezeket, nem is olyan régen volt róla szó. A kabriónak ha jól tudom nem nyitható az ajtaja.
Ha beírod a gugliba, hogy Delorean Convertible, akkor találsz majd pár képet róla.

Avatar
Jürgen
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2012.08.12. 19:21
Tartózkodási hely: Lethbridge, Alberta, Kanada
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Jürgen » 2012.09.06. 22:50

Egy Rich nevű csávó csinálja ezeket, nem is olyan régen volt róla szó. A kabriónak ha jól tudom nem nyitható az ajtaja.
Ha beírod a gugliba, hogy Delorean Convertible, akkor találsz majd pár képet róla.
Valóban, akkor viszont a lambóajtós, amire emlékeztem, valami 3D modell lehetett. Vagy csak álmodtam. :D
Delorean DMC-12. The car of the future.

Avatar
Little Edit
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.09.18. 14:27
Tartózkodási hely: Bp

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Little Edit » 2012.09.19. 16:06

Sziasztok!

Tegnap regisztráltam végre ide, ellenben régóta bújom már a honlapot. :) Üdvözletemet küldöm Mindenkinek! :)
Iszonyatosan örülök, hogy végre láthattam egy igazi DeLorean-t, ezért örök hálám Skynetnek, aki kivitte hétvégén a Lurdy ház elé a verdát! :)

Avatar
Little Edit
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.09.18. 14:27
Tartózkodási hely: Bp

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Little Edit » 2012.09.19. 16:54

Sziasztok!

Tegnap regisztráltam végre ide, ellenben régóta bújom már a honlapot. :) Üdvözletemet küldöm Mindenkinek! :)
Iszonyatosan örülök, hogy végre láthattam egy igazi DeLorean-t, ezért örök hálám Skynetnek, aki kivitte hétvégén a Lurdy ház elé a verdát! :)

kivitettem, ugyanis most (egy hete) született a lányom, úgyhogy egy ideig a DeLorean alacsonyabb prioritást kap ;)

örülök, hogy eltaláltál a fórumra, Sid már párszor emlegetett :)


Gratulálok a lányodhoz! Jó egészséget kívánok Nektek! :) (Csináltam vagy száz fotót az autódról.)


Emlegetett? :) Jajj nekem, zavarba jövök! :oops:

Várom már, hogy megismerjelek benneteket...! Ééééés hogy Sid verdáját is láthassam. :)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2012.09.19. 17:34

(Csináltam vagy száz fotót az autódról.)

A képek már Skynetnél vannak. És hamarosan az én autómnak is eljön az ideje. :)

Avatar
Little Edit
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.09.18. 14:27
Tartózkodási hely: Bp

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Little Edit » 2012.09.19. 17:54

Szuper! A Te autód sem ússza majd meg a fotózást! ;)

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: p-parker » 2012.09.19. 18:46

Sziasztok!

Tegnap regisztráltam végre ide, ellenben régóta bújom már a honlapot. :) Üdvözletemet küldöm Mindenkinek! :)

Üdvözöllek én is !Érezd jól magad itt a társaságunkban ! :)

Avatar
Little Edit
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.09.18. 14:27
Tartózkodási hely: Bp

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Little Edit » 2012.09.20. 18:57

Sziasztok!

Tegnap regisztráltam végre ide, ellenben régóta bújom már a honlapot. :) Üdvözletemet küldöm Mindenkinek! :)

Üdvözöllek én is !Érezd jól magad itt a társaságunkban ! :)

Köszi! Meglesz! :)

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő szoba.

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2012.09.21. 16:28



...de akár más is megtalálhatja a saját kicsiben. :D


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 241 vendég