Van-e élet Delorean-on túl ?

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.02.22. 20:28

Nekem nincsenek ilyen merész autó álmaim !Persze a DMC-12 az ,és jó lenne egy Ferrari is ,de egy hétköznapi családi autónak is örülnék !Persze lehetne álmodozni világnak ,de illúziókat meg fölösleges kergetni !

Álmodozni kell, anélkül nincs élet. Vagy ami van ,az nem az az élet, amit én szeretek.

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: p-parker » 2010.02.22. 20:33

Én maradok a realitás talaján ......

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.02.22. 21:04

Én maradok a realitás talaján ......


Te tudod...

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.02.22. 21:13

LonerNem akartalak megsérteni, a különleges szériákat én is szeretem, de azért egy sima 601 es Trabi hadd ne legyen az álmom, vagy a büdös Wartyogók általában.Persze vannak NY Eu-s fosok is, ebben is igazad van, de azért ha belegondolsz sokkal nagyobb arányban csináltak ők jó autókat mint a kommunisták.Nézz csak meg mit írtál, egyedüli keleti autó amiért rajongsz az a Wartburg, a többi mind nyugati.Azt is tisztelem, hogy az Ivecot szereted, csak nekem fura volt elsőre hogy valaki kamionokért rajong. De ettől minden tiszteletem a tied, hogy szeretsz más autókat is.A helyesírással ne törödj, nem fog szerintem senki belédkötni, sőt értékeljük hogy ennyi munkád van benne.
Bopat
Legelőször is nincs harag! Félre értettük egymást, ugyanis, ha megnézed azt a hozzászólásomat, ahol felsoroltam
a kedvenceimet ott a Wartburg 311/312/313-at emeltem ki. Nem a 353-at. (353 az ugye a kocka). A 311/312/313 típus jelzés alatt csak a kerek Wartburgokat gyártották. Viszont 1000-es típus jelzés alatt gyártottak kereket és gömbölyűt egyaránt, ha jól emlékszem 1967-ben kapta csak meg a kocka a 353 típus jelzést.
Pontiac Firebird, Delorean DMC-12, Iveco Turbostar a három gépjármű ami miatt Én autó mániás lettem.
Én idén júniusban leszek 22 éves, úgyhogy ezek az autók még egészen kiskoromban voltak rám nagyon nagy hatással,
ez tény.
A végére pedig szeretnék adni egy jó tanácsot (de nem csak Bopatnak!!!!), aki új autót vesz manapság,
lehetőleg használja, sokat, nagyon sokat!!!!

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: p-parker » 2010.02.22. 21:25

Én maradok a realitás talaján ......


Te tudod...
Így legalább nemér csalódás ! ;)

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.02.22. 21:26

miért? hogy hamarabb kiderüljenek a bajai? vagy mi?
Egy a lényeg használjad minél többet annál jobb!

Ja és még valami az előző hozzászólásommal kapcsolatosan Bopat nem akartalak kioktatni Wartburg típusokkal
kapcsolatosan!

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.02.22. 21:49

A végére pedig szeretnék adni egy jó tanácsot (de nem csak Bopatnak!!!!), aki új autót vesz manapság,
lehetőleg használja, sokat, nagyon sokat!!!!


miért? hogy hamarabb kiderüljenek a bajai? vagy mi?



bopat, neked meg Kép


Köszi, jó a kép :)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.02.22. 21:53

miért? hogy hamarabb kiderüljenek a bajai? vagy mi?
Egy a lényeg használjad minél többet annál jobb!

Ja és még valami az előző hozzászólásommal kapcsolatosan Bopat nem akartalak kioktatni Wartburg típusokkal
kapcsolatosan!


Loner nem oktattál ki, sokat nem tudok a Wartburgokról, mert sosem érdekelt.
De szívesen olvasom amit írsz róluk.

Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2010.02.22. 21:55

Draga Loner!

A szenvedelyesseg dicseretes dolog, nagyon is az. Azt hiszem itt mindenki tiszteletben is tartja az egeszseges rajongast is, ezert nincs okod a sertodesre. A Wartburg egy igencsak patinas marka, komoly tortenelemmel, de mai szemmel az autokhoz valamelyest erto, az egykori autoklasszikusokat tisztelo embereknek mara mar inkabb csak egy bajos emlek egy nem kulonosebben szeretett korbol es rendszerbol. Szerintem mindannyian kivancsiak lennek a rajongasod miertjere, mert szamomra csak egy felejtheto, techikailag szanalmas krealmany egy olyan korbol, amiben szamos tomeggyartott remekmu kerult az utakra. Ami nem tagadhato el, az a forma. Ez egy kivetelesen szep auto, de bocsasd meg nekem, ha azt mondom, hogy a hatvanas evekben nagyon sok hasonloan szep kocsi akadt. Nem szeretnelek megbantani, nem ez a celom, inkabb nagyon kivancsi vagyok ra, talan tobben is itt, hogy mi az ami megragadt teged ebben az autoban.
Tisztelettel
dubniczkia

zsiga40
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2009.09.27. 21:50

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: zsiga40 » 2010.02.22. 22:17

Kedves Urak!
Érdeklödve figyelem az eszme cseréteket.Nekem tetszik,mert mint köztudott engem a mindenki által rajongott Deloreanon kivül más járművek is izgatnak.A Wartburgról lehet találni érdekességeket(http://www.vissza2.hu/veteran-cikk-646.html) ,de Lonernek ajánlanám a Borgward Isabella tipusú autót (http://www.flickr.com/photos/markpfalz/2205297099/)mely sokkal kifinomultabb mint 313-as,bár nekem mindig a "Warnyú" jut eszembe róla.Egyébkét egy cabrió 313-asért vagy ne adj uram egy melkus rs 1000-ért(ez is Wartburg) lagalább kétszer annyit adnak,mint egy tip-top Deloreanért.Ezzel nem a Delot akarom lehúzni,csak érdekességként.
Üdvözöl mindenkit:Karaszi Zsigmond

zsiga40
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2009.09.27. 21:50

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: zsiga40 » 2010.02.22. 22:25

Na fiuk ez is Wartburg: http://www.flickr.com/photos/jk1971/3043428261/sizes/l/ (szerintem tetszeni fog)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.02.22. 22:28

Kedves Urak!
Érdeklödve figyelem az eszme cseréteket.Nekem tetszik,mert mint köztudott engem a mindenki által rajongott Deloreanon kivül más járművek is izgatnak.A Wartburgról lehet találni érdekességeket(http://www.vissza2.hu/veteran-cikk-646.html) ,de Lonernek ajánlanám a Borgward Isabella tipusú autót (http://www.flickr.com/photos/markpfalz/2205297099/)mely sokkal kifinomultabb mint 313-as,bár nekem mindig a "Warnyú" jut eszembe róla.Egyébkét egy cabrió 313-asért vagy ne adj uram egy melkus rs 1000-ért(ez is Wartburg) lagalább kétszer annyit adnak,mint egy tip-top Deloreanért.Ezzel nem a Delot akarom lehúzni,csak érdekességként.
Üdvözöl mindenkit:Karaszi Zsigmond


Érdekes, nálad nem láttam Wartburgot. :)

zsiga40
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2009.09.27. 21:50

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: zsiga40 » 2010.02.22. 22:31

Nem néztél körül rendesen,ott állt hátul,sajnos csak egy négy ajtós,de vennék még jó állapotú Trabant 500-ast is!Kedves Urak!
Érdeklödve figyelem az eszme cseréteket.Nekem tetszik,mert mint köztudott engem a mindenki által rajongott Deloreanon kivül más járművek is izgatnak.A Wartburgról lehet találni érdekességeket(http://www.vissza2.hu/veteran-cikk-646.html) ,de Lonernek ajánlanám a Borgward Isabella tipusú autót (http://www.flickr.com/photos/markpfalz/2205297099/)mely sokkal kifinomultabb mint 313-as,bár nekem mindig a "Warnyú" jut eszembe róla.Egyébkét egy cabrió 313-asért vagy ne adj uram egy melkus rs 1000-ért(ez is Wartburg) lagalább kétszer annyit adnak,mint egy tip-top Deloreanért.Ezzel nem a Delot akarom lehúzni,csak érdekességként.
Üdvözöl mindenkit:Karaszi Zsigmond


Érdekes, nálad nem láttam Wartburgot. :)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.02.22. 22:42

Tényleg nem vettem észre... pedig kukkoltam rendesen.

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Van-e élet Delorean-on túl ?

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.02.22. 23:44

Szomszédomnak 20 éven keresztül volt egy 353-asa. Nem a formája fogott meg, általában engem egy autóban nem
a forma az ami megszokott fogni. Visszatérve a szomszéd Wartburgjára akkor csak a motor hangja volt az ami
engem megfogott, tudtam utánozni. Aztán egyszer kb. 4 éves lehettem amikor is találkoztam életem első kerek
Wartburgjával. Az már jobban tetszett kinézetre, mint a 353-as persze rögtön kíváncsi voltam rá, hogy ez is
úgy szól-e, mint a 353. Telt múlt az idő mikor is egyszer Agárdon hallom, hogy közelít egy Wartburg, ekkor
még nem tudtam, hogy milyen, de tudtam, a hangjából, hogy egy Wartburg. És mikor oda ért hozzánk
akkor láttam, hogy ez egy szépen felújított 311-es vászon tolótetővel!!!! Ekkor teljesen le voltam nyűgözve,
ezek után már csak 2 ilyen vászon tolótetős Wartburgot láttam. Ez elég volt ahhoz, hogy meg bizonyosodjak
arról, hogy ez nem valami utólagos tuning. Már ez idő tájt is lelkes nézője voltam a különféle autós műsoroknak,
de nem csak a magyar TV-ben néztem ezeket, hanem a külföldiben is. Egyszer egy adásban a Wartburgokról
volt szó, itt mutattak 3 ajtós és cabrio karosszéria változatban is autókat. Ekkor tényleg teljesen levoltam nyűgözve.
Nagyából egy évre rá láttam egy riportot a Trabant-Wartburg Klubról és itt mutatták Muczán Gábor kerek Wartburgját
ami egy Camping volt (ez volt az 5 ajtós kombi) ilyet még soha nem láttam élőben!!!!
Most ugrok egy nagyot az időben 2004 tavaszán megvettem az akkor aktuális Retro Mobil számot, amit csak egy cikkért vettem meg és ez a cikk a kerek Wartburgokról szólt. Ebből a cikkből tudtam, hogy a kerek Wareszokból
összesen 11 fajta karosszéria változatot gyártottak 1959-ben! Ami ebben az időben nagyon nagy szó volt nem csak K-Európában. A kerek Wartburgokból pl. nagyon nehéz találni olyan pck-upot amelynek kerek a hátsó része ugyanis
(pick-upból két fajta volt) ezekből 95 példányt gyártottak. Én egyszer egy ilyet találtam a Mobile.de-n és azt
a példányt akkor átszámítva 14 Millióért adták!
Attila
Wartburg mániások vannak még szép számmal még az én korosztályomból is! Ismerek egy srácot tőlem 2 évvel
idősebb 4 Wartburgja van ebből kettő kerek. Technikailag ez az Autó 1955-ben amikor megszületett igenis modern autó volt. A hetvenes évekre sajnos már nem volt az, de 1966.07.01-től fogva már a 353-ról beszélünk. A Wartburg
gyár emberei akartak modernizálni már ekkor is, de nem hagyták őket! Formáról még annyit szólnék, hogy ezt az
autót a kerek Wartburgot egy olyan német mérnök tervezte aki valamikor karosszéria lakatosnak tanult, Kollégái
úgy nyilatkoztak róla, hogy amit Ő papírra vetett az pontosan tudta, hogy kell azt megvalósítani.
Továbbá az én személyes véleményem az, hogy a Wartburg sokkal szebb mint az 500-as Trabant.
Mielőtt elfelejteném cabrioból 3 különbözőt csináltak összesen amit én belinkeltem a 313-as még egy díjat is kapott!!
Ennyi, ha valamelyikőtök beszél középszinten németül annak feltétlenül ajánló a youtube-ot ott két érdekes dokumentum film is fel van töltve a Wartburgokról.
Üdv. Mindenkinek: Loner


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 226 vendég