Kockafej

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2010.05.15. 16:09

Szerintem meg csak megsérült egy két olyan fájl ami a vindóz indításához kell. A mi nap ugyan ezen estem át,szerintem próbálkozz egy újra telepítéssel és ha az sem segít akkor tényleg vinyó!
KiNDER DMC

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.05.15. 16:25

Köszönöm a segítséget!!!!!
Egyetlen egy gondom van az újra telepítéssel az összes eddigi dolog ami rajta volt az elfog veszni....
No meg még soha nem telepítetem Windows-t :?
Megprobálok szerezni egy külső vinyót.... Próba cseresznye alapon....

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.05.15. 17:30

Köszönöm a segítséget!!!!!
Egyetlen egy gondom van az újra telepítéssel az összes eddigi dolog ami rajta volt az elfog veszni....
No meg még soha nem telepítetem Windows-t :?
Megprobálok szerezni egy külső vinyót.... Próba cseresznye alapon....
Azt így is úgy is elbuktad.
Nekem már 3x fordult elő.

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2010.05.15. 17:50

Köszönöm a segítséget!!!!!
Egyetlen egy gondom van az újra telepítéssel az összes eddigi dolog ami rajta volt az elfog veszni....
No meg még soha nem telepítetem Windows-t :?
Megprobálok szerezni egy külső vinyót.... Próba cseresznye alapon....


Ha ez segít ,szerezd be a Win MiNiPE progit ami lemezről fut és akkor letudod menteni a dolgaidat a vinyoról,ha a vinyóval nincs gond,és utána lehet újra telepíteni a rendes windowst.

írok ide,majd egy linket ahonnan le tudod tölteni,és utána ki írod egy lemezre és mehet is a gépbe.

A telepítésnél ,ha arra kerül sor akkor célszerű többfelé de mindenképp kétfelé particionálni a vinyot és a legközelebbiekben csak nélkülözhető dolgokat tárolj a c: meghatón,és az nem gond ha elveszik. A nélkülözhetetlen dolgaidat,tárold másik meghajtón ilyen esetekre gondolva. Nem nehéz a telepítés sem csak követni kell amit a gép kér,és ez mind magyarul.
KiNDER DMC

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2010.05.15. 18:28

Itt a link amin letöltheted a lemezt:


KiNDER DMC

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.05.15. 19:04

Ha ez segít ,szerezd be a Win MiNiPE progit ami lemezről fut és akkor letudod menteni a dolgaidat a vinyoról,ha a vinyóval nincs gond,és utána lehet újra telepíteni a rendes windowst.

írok ide,majd egy linket ahonnan le tudod tölteni,és utána ki írod egy lemezre és mehet is a gépbe.

A telepítésnél ,ha arra kerül sor akkor célszerű többfelé de mindenképp kétfelé particionálni a vinyot és a legközelebbiekben csak nélkülözhető dolgokat tárolj a c: meghatón,és az nem gond ha elveszik. A nélkülözhetetlen dolgaidat,tárold másik meghajtón ilyen esetekre gondolva. Nem nehéz a telepítés sem csak követni kell amit a gép kér,és ez mind magyarul.
Köszönöm a segítségedet Kinder!!!!
Sajnos a gépemen nem én telepítetem a Windowst, mert kiállítási gép volt. De már az utolsó XP-s gépet (úgy értem,mint nem bemutató gép) elvitték. Tehát nem volt más választásunk....

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.05.15. 20:56

Több lehetőség van a probléma megoldására attól függően, hogy mi is a valódi hiba.

Linux live lemez,
Új winchester,
Pendrive bootolás és mentés.

De szerintem tedd az alábbiakat:
Vásárolj még egy háttértárat.
Építsd be, és közben vedd ki a régit.
Telepíts újra az oprendszert.
Próbáld ki, tényleg nem nagy dolog. Szerintem mindenki meg tudja csinálni!
(ezért is hiszi magát annyi ember informatikusnak: tudnak formázni, meg telepíteni :D )
-de tényleg. - magyarul van az egész folyamat, légy bátor!
Ha minden ok, akkor beépíted a régi winyót is 2. meghajtónak és szépen lemásolod a hiányzó adatokat.
Majd letörlöd a régi háttértárat és kész.
Ha viszont így sem működik a régi, akkor lehet, hogy elektronikai hibája van, de akkor szólsz Mentos-nak és elintézi.

Jó pár memóriakártyáról, pendrive-ról és winyóról hoztam vissza adatokat.
Hidd el, amíg nem füstölt el, addig mindig van esély az adatmentésre.
Kivéve ha kiéget, összetapostad, vagy leöntötted sörrel. Illetve akkor is, de ahhoz már a Kürt Zrt. kell. :D

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2010.05.16. 07:16

De ha azt teszed amit a Zsolt írt az is teljes mértékben segít!

Tegnap telepítettem egy pendrive-ról windowst és nem nagy ördöngösség. Tényleg igaz hogy sokan azt hiszik informatikusok és mindent tudnak,és akkor kapok agy görcsöt mikor megkérdezik miért kék a háttere a TC-nek.

Ha sikerült lementened az adataidat akkor már az sem gond ha elrontod a telepítést,mert ez nem olyan mint a pin kód hogy csak 3x próbálkozhatsz,itt addig telepítesz ameddig neked megfelelő nem lesz,és közben tanulsz,hogy hogyan is kell ezt csinálni és legközelebb gyerekjáték lesz az egész!
KiNDER DMC

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.05.16. 11:33

Köszönöm a segítségeteket, mindent megfogok annak érdekében tenni, hogy müködjön ez a gép!
Megyek is rakom be azt a lemezt amit tegnap Kinder adott!
Egyébként én is gondoltam arra, hogy mi lenne, ha vennék egy külső vinyót (olyan 1TB-t) ugyanis annak még a későbbiekben is tudnám hasznát venni.... vagy most esetleg ennek a vásárlását halaszam el, és most legyen csak
normál vinyó legyen.

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: mentos » 2010.05.16. 15:47

De ha azt teszed amit a Zsolt írt az is teljes mértékben segít!

Tegnap telepítettem egy pendrive-ról windowst és nem nagy ördöngösség. Tényleg igaz hogy sokan azt hiszik informatikusok és mindent tudnak,és akkor kapok agy görcsöt mikor megkérdezik miért kék a háttere a TC-nek.

Ha sikerült lementened az adataidat akkor már az sem gond ha elrontod a telepítést,mert ez nem olyan mint a pin kód hogy csak 3x próbálkozhatsz,itt addig telepítesz ameddig neked megfelelő nem lesz,és közben tanulsz,hogy hogyan is kell ezt csinálni és legközelebb gyerekjáték lesz az egész!

Mi az a TC és miért kék a háttere?
/total commanderre tippelnék, de annak nem kék a háttere, hacsak át nem állítod hogy norton commander fílingje legyen :P /

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2010.05.16. 17:23

Mi az a TC és miért kék a háttere?
/total commanderre tippelnék, de annak nem kék a háttere, hacsak át nem állítod hogy norton commander fílingje legyen :P /


Úgy ahogy mondod!!

!!! N Y E R T N Y E R T N Y E R T !!! :arrow:
KiNDER DMC

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

XAR DELL

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.05.17. 11:02

Na én is beléptem a tönkrement notebookok sorába.
Pénteken hívtam a Dell szerelőt, hogy cseréljék ki a hűtőt a notebookomba, mert nagyon melegszik. Erre ma kicserélte, de úgy hogy többet nem indul be a gépem, teljes halál.
Az előbb ment el tanácskozni, hogy mit lehet tenni.
Hozzá kell tennem hogy eddig a következőket cserélték:
hűtő+processzor 2x
merevlemez 1x
alaplap 2x
lcd monitor 1x
meg még nemtom mi, már nem is emlékszem.
A szerelő már haver lett, annyiszor volt itt.
Most viszont begurultam és mondtam neki hogy kérek egy új gépet, mert ez nem mehet tovább, nemsokára lejár a gari és aztán mi van....

Most a 10 éves Acer notebookkal netezek, az megy rendesen, csak lassú.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.05.17. 11:17

...így eljátszhatod, amit a Borg írt: ...
Az meg ki ?

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.05.17. 11:33

szerintem NE külső vinyót vegyél, hanem egy sima 3.5"-os belsőt és egy USB-s keretet hozzá KÜLÖN.

így eljátszhatod, amit a Borg írt: régi vinyó kivesz a gépből, új betesz, windows felnyom rá, régi vinyót az USB-s keretbe betesz, és próbálkozik a másolgatással. ha fel se pörög, akkor felesleges vele szórakozni, akkor pápá az adatoknak, ha rendesen felpörög (esetleg néha leáll), és mégse ismeri fel a frissen telepített windows, akkor majd kérdezz.

AMIRE FIGYELJ AZ ÚJ VINYÓ VÁSÁRLÁSÁNÁL:

valszeg a mostani vinyód ATA-s, nem pedig SATA-s. ez abból derül ki, hogy
- milyen kábel csatlakozik hozzá, ha egy nagy lapos, kb 5 cm széles, akkor ATA, a SATA viszon sokkal kisebb, mondjuk 2 cm széles.
- rá van ÍRVA hogy SERIAL ATA ( = SATA) vagy simán csak ATA

a KÜLSŐ KERETnél is figyelni kell arra, hogy ATA vagy SATA. szerintem úgy csináld a dolgokat, hogy minden egy szabvány szerint legyen (vagy minden ATA vagy minden SATA), mégpedig olyan, mint a régi vinyód.

aztán ha semmi baja nincs a régi vinyónak (előfordulhat egy formázás és egy scandisk felületi csekk után hogy nincs hiba), akkor eldöntöd, hogy az új vagy a régi vinyót teszed a külső keretbe és akkor meg van oldva a külső vinyós projekt is.
Kösz a segítséget még nem vettem semmit! :)

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: XAR DELL

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.05.17. 11:44

Na én is beléptem a tönkrement notebookok sorába.
Pénteken hívtam a Dell szerelőt, hogy cseréljék ki a hűtőt a notebookomba, mert nagyon melegszik. Erre ma kicserélte, de úgy hogy többet nem indul be a gépem, teljes halál.
Az előbb ment el tanácskozni, hogy mit lehet tenni.
Hozzá kell tennem hogy eddig a következőket cserélték:
hűtő+processzor 2x
merevlemez 1x
alaplap 2x
lcd monitor 1x
meg még nemtom mi, már nem is emlékszem.
A szerelő már haver lett, annyiszor volt itt.
Most viszont begurultam és mondtam neki hogy kérek egy új gépet, mert ez nem mehet tovább, nemsokára lejár a gari és aztán mi van....

Most a 10 éves Acer notebookkal netezek, az megy rendesen, csak lassú.
Ez kurv@ jó amikor meglett az én Fujitsum egy páran azt kérdezték tőlem, hogy miért nem DELL-t vettem, mivel annak
a legjobb az alkatrész ellátotsága....
Más
Az meg ki ?
Hát Te Zsorg.... :D


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég