Kockafej

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2011.08.02. 21:27

beírom ide is hátha valaki ért hozzá

Nekem a 8gb-os pendrivommal van a gondom.
Körülbelül két hete kezdődött ki be kapcsoltam a gépet és közben rajta hagytam a gépen a pendrivot.
A gép pedig ellenőrizni akarta a pendrive kondícióját miután elemezte észrevettem hogy sok rajta tárolt képet nem lehet megnyitni.
Ma pedig már ott tartok hogy komplett mappák tűntek el csak a nevük van a pendrivon meg egy 4 kb-os ikon.

Ez mitől lehet?
Másik kérdésem hogy tudtok e mondani egy olyan programot amivel nem csak képeket és videókat hanem dokumentumokat lehet visszaállítani?
Harmadik kérdésem hogy mit lehet kezdeni a pendrivval hogy a további adatvesztést elkerüljem?

Szerintem vírusos a pendrive-od. Legalábbis én már láttam ilyet, hogy az összes könyvtár átment rejtettbe, a nevükkel pedig ikonok készültek, amik igazából a vírust indították el. Szerintem a legjobb, ha bekapcsolod a rejtett fileok megnézését is, lemented az igazán fontos cuccokat, aztán nyomsz neki egy formatot.

Milyen adatvisszaállításra gondolsz? Ha csak ez a pendrive a gond, akkor először nézzed meg, amit mondtam. Ha más is, akkor ajánlom a getdataback nevü progit.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2011.08.03. 05:20

beírom ide is hátha valaki ért hozzá

Nekem a 8gb-os pendrivommal van a gondom.
Körülbelül két hete kezdődött ki be kapcsoltam a gépet és közben rajta hagytam a gépen a pendrivot.
A gép pedig ellenőrizni akarta a pendrive kondícióját miután elemezte észrevettem hogy sok rajta tárolt képet nem lehet megnyitni.
Ma pedig már ott tartok hogy komplett mappák tűntek el csak a nevük van a pendrivon meg egy 4 kb-os ikon.

Ez mitől lehet?
Másik kérdésem hogy tudtok e mondani egy olyan programot amivel nem csak képeket és videókat hanem dokumentumokat lehet visszaállítani?
Harmadik kérdésem hogy mit lehet kezdeni a pendrivval hogy a további adatvesztést elkerüljem?

Szerintem vírusos a pendrive-od. Legalábbis én már láttam ilyet, hogy az összes könyvtár átment rejtettbe, a nevükkel pedig ikonok készültek, amik igazából a vírust indították el. Szerintem a legjobb, ha bekapcsolod a rejtett fileok megnézését is, lemented az igazán fontos cuccokat, aztán nyomsz neki egy formatot.

Milyen adatvisszaállításra gondolsz? Ha csak ez a pendrive a gond, akkor először nézzed meg, amit mondtam. Ha más is, akkor ajánlom a getdataback nevü progit.

Köszi a választ vírusra nem is gondoltam.
Egyébként én is csak akkor lepődtem meg annó mikor rajtamaradt a gépen a pendriven aztán egyik bekapcsolásnál a merevlemez ellenérző egy csomó hibát talált rajta rossz fájlokat.

Meg a másik kérdés attól nem sérül a pendrive ha csak simán lehúzom a gépről és előtte a windosról szabályosan programmal nem választom le?
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.08.03. 07:51

...Meg a másik kérdés attól nem sérül a pendrive ha csak simán lehúzom a gépről és előtte a windosról szabályosan programmal nem választom le?
Akkor sérülhet, ha még a háttérben zajlik adatmásolás. Ugyanis attól, hogy már nem "villog" a pendrive, még történhet rajta adatmozgás. Ha ekkor húzod ki, na akkor sérülhet. (mármint nem fizikailag :) )

A szabályos eszközleválasztásnál ezt a hibát lehet kizárni.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2011.08.03. 08:35

Ez attól függ, hogy be van-e kapcsolva a "write caching" Ha igen, akkor gyorsabb a pendrive, de nem húzhatod le eltávolítás nélkül. Ha nincs, akkor kicsit lassabb, de akkor téped ki, amikor akarod. Ezt a Windows Device Managerében tudod beállítani a hardverek között, mikor be van dugva a pendrive. Win 7-ben alapból ki van kapcsolva.

(A write caching az a funkció, hogy a mikor rámásolsz valamit a pendrive-ra akkor azt megcsinálja-e azonnal vagy sem. Ha nincs bekapcsolva, akkor szépen nekiáll és felmásol mindent amilyen gyorsan csak tud, amikor viszont be van kapcsolva, akkor sokkal gyorsabb a másolás, de igazából nem végez addigra, mint mondja, hanem majd később, mikor több ideje lesz, akkor fejezi be. Így ha akkor húzod ki a pendrive-ot, mikor még nem végzett, akkor filerendszerhibák léphetnek fel, fél file-ok alakulhatnak ki meg ilyenek.)

(Egyébként a vírus nem 100%, csak egy ötlet.)

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2011.08.04. 08:51

Ez attól függ, hogy be van-e kapcsolva a "write caching" Ha igen, akkor gyorsabb a pendrive, de nem húzhatod le eltávolítás nélkül. Ha nincs, akkor kicsit lassabb, de akkor téped ki, amikor akarod. Ezt a Windows Device Managerében tudod beállítani a hardverek között, mikor be van dugva a pendrive. Win 7-ben alapból ki van kapcsolva.

(A write caching az a funkció, hogy a mikor rámásolsz valamit a pendrive-ra akkor azt megcsinálja-e azonnal vagy sem. Ha nincs bekapcsolva, akkor szépen nekiáll és felmásol mindent amilyen gyorsan csak tud, amikor viszont be van kapcsolva, akkor sokkal gyorsabb a másolás, de igazából nem végez addigra, mint mondja, hanem majd később, mikor több ideje lesz, akkor fejezi be. Így ha akkor húzod ki a pendrive-ot, mikor még nem végzett, akkor filerendszerhibák léphetnek fel, fél file-ok alakulhatnak ki meg ilyenek.)

(Egyébként a vírus nem 100%, csak egy ötlet.)

Ez is egy magyarázat én meg botor módon azt hidtem hogy a pendrive olyan egyszerű dolog mint a faék amit nem tudok elrontani
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2011.08.07. 19:19

Ez attól függ, hogy be van-e kapcsolva a "write caching" Ha igen, akkor gyorsabb a pendrive, de nem húzhatod le eltávolítás nélkül. Ha nincs, akkor kicsit lassabb, de akkor téped ki, amikor akarod. Ezt a Windows Device Managerében tudod beállítani a hardverek között, mikor be van dugva a pendrive. Win 7-ben alapból ki van kapcsolva.

(A write caching az a funkció, hogy a mikor rámásolsz valamit a pendrive-ra akkor azt megcsinálja-e azonnal vagy sem. Ha nincs bekapcsolva, akkor szépen nekiáll és felmásol mindent amilyen gyorsan csak tud, amikor viszont be van kapcsolva, akkor sokkal gyorsabb a másolás, de igazából nem végez addigra, mint mondja, hanem majd később, mikor több ideje lesz, akkor fejezi be. Így ha akkor húzod ki a pendrive-ot, mikor még nem végzett, akkor filerendszerhibák léphetnek fel, fél file-ok alakulhatnak ki meg ilyenek.)

(Egyébként a vírus nem 100%, csak egy ötlet.)

Ez is egy magyarázat én meg botor módon azt hidtem hogy a pendrive olyan egyszerű dolog mint a faék amit nem tudok elrontani

Na vannak fejlemények pedrive ügyben a program segített köszi sid write caching meglepődésemre alapból ki van kapcsolva tehát bármikor le lehetne húzni lehet a laptopon nem így volt a másik gépen és lehet hogy az rontotta el a pendriveot.

Remélem mostmár hibamentes lessz és nem sérült meg véglegesen
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2011.08.08. 21:05

elhasználódás: van egy 2003-as laptopom, P4 celeron, igen, a szalagkábel természetesen elfáradt benne, azt 10.000-ért csinálták meg még 3 éve, azóta jó. ja, és az 1998-as P1MMX is megy azóta is ;) persze egyik se egy mostani "toshiba 80 ezres 15 colos" kategória volt a maga idejében.

Jelenleg munkahelyen mindenesnek egy 2001-es laptopom van még 1 ghz-es 128 mb-ros stb.De volt a tulajdonomban egy pár hónapig egy 1995-ös laptop is.
Az otthoni gépem meg 2003-as konfiguráció ami jelzi hogy játékokon kívül mindenre használhatók a régebbi gépek.
Mondjuk játékra se rosszak de kiadásuk után erre 2-3 évvel már elavultak voltak ezen a téren.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2011.08.08. 21:31

képernyőt meg billentyűzetet vajon melyik laptopra nem lehet rákötni?
helyesen "Macet veszek, mert az a menő."

árban nincsenek már akkora különbségek, mint évekkel ezelőtt, a harmadárat igen erős túlzásnak tartom.

elhasználódás: van egy 2003-as laptopom, P4 celeron, igen, a szalagkábel természetesen elfáradt benne, azt 10.000-ért csinálták meg még 3 éve, azóta jó. ja, és az 1998-as P1MMX is megy azóta is ;) persze egyik se egy mostani "toshiba 80 ezres 15 colos" kategória volt a maga idejében.

Nem rossz az a fele-harmada arány. Ha munkára kell, akkor fele, ha játékra akkor tényleg kb. a harmada. Egy átlagosan jó játékgépet mindenestől összeraksz kb. 150e-160e Ft-ból. Egy jó minőségű játékgép notebookban 400e alatt nem áll meg.

A billentyűzetem meg nem viszed magaddal úgysem. Ha meg úgysem viszed sehova a notebookot, akkor miért nem jó az asztali?

Az elhasználódásnál nekem nem annyira a bedögléssel van a bajom, hanem azzal, hogy ha valamit bővíteni kell, akkor vagy teljesen esélytelen vagy, vagy pedig horroráron tudod megtenni. Ha pedig bedöglik valami, akkor az is baromi drága. Nekem volt egy alaplaphibám a HP NC 6000-emben, ami azért nem egy ócska szar volt és olcsón megúsztam okosban 35e-ért. Egy hasonló kategóriás sima alaplap akkor nem került volna 15e-nél többe.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.08.10. 10:54

Vélemény ezekről?



Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.08.10. 19:31

itthon nem lehet kapni?
vagy annyival olcsóbb Párkányban?
Valahol láttam itthon is, de számításaim szerint kb. 20e-rel olcsóbbak.

(ezért is gondolkozom most laptopban)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3984
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2011.08.10. 22:10

Vélemény ezekről?




Asus szervízzel rossz tapasztalatom volt.

Én már vagy 3 éve csak a Dellre esküszöm. Ami nem hibátlan, de a szervíze hibátlan. Kijönnek megcsinálják a lakáson, 48 órán belül, de inkább 24 órán belül. Hihetetlen.
Egyelőre, amig más ilyen nem lesz, marad a Dell.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2011.08.11. 04:58

nekem asus gari:

becsomagoltam, másnap felvette a futár, 1 nap alatt megcsinálták (valahol a korábbi csehszlovákia területén), következő nap visszahozta a futár.

ja és 60 gigás volt benne a vinyó ami elbaszódott, de mivel olyanjuk már nem volt, 120-ast tettek bele.


Akkor neked szerencséd volt mert a hazai asus szervíz szolgálat egy kalap sz.r.Azt hiszem talán nesnek hívják nagyon sokan panaszkodnak rá a kontár munkájukra.
A haveromnak asus laptopja és 1.5 év alatt tönkre ment a dvd olvasó az akkumulátor meg az egér benne ezért négyszer visszaküldte a magyar szervízbe mert ilyen jó munkát végeztek.
Ennyi a véleményem
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.08.11. 09:00

Nekem eddig egy IBM és egy Portocom ;) laptopjaim voltak és vígan elmentek 3-4 évet.
Eszükbe sem jutott meghibásodni. (kivéve az idők folyamán létrejött anyagfáradási hiba a zsanérnál)
Ezért csodálkozom, hogy a mai laptopoknál miért is kell beszélni a szervizelés lehetőségeiről.
Még a Dell-nél is?

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2011.08.11. 12:58

nekem asus gari:

becsomagoltam, másnap felvette a futár, 1 nap alatt megcsinálták (valahol a korábbi csehszlovákia területén), következő nap visszahozta a futár.

ja és 60 gigás volt benne a vinyó ami elbaszódott, de mivel olyanjuk már nem volt, 120-ast tettek bele.


Akkor neked szerencséd volt mert a hazai asus szervíz szolgálat egy kalap sz.r.Azt hiszem talán nesnek hívják nagyon sokan panaszkodnak rá a kontár munkájukra.
A haveromnak asus laptopja és 1.5 év alatt tönkre ment a dvd olvasó az akkumulátor meg az egér benne ezért négyszer visszaküldte a magyar szervízbe mert ilyen jó munkát végeztek.
Ennyi a véleményem

ez igaz hogy nem a szervíz hibája az akksi hanem a gyártóé de szerintem szégyen hogy egy 1.5 éves géphez többször kelett hozzányúlni egy régebbi meg sokkal strapabíróbb.Azért valljuk be hogy régen egy gépet azért terveztek gondoljunk itt akár az első telefonokra hogy sok éven keresztül üzemeljen most meg az a fontos hogy 2 évet bírjon és többet nem sokkal mert akkor nem éri meg csinálni a következőt.Megértem persze azt is a telefonoknál hogy a szoftver miatt sok a hiba de akkor könyörgöm egy kicsit többet kellene vele foglalkozni.Mondjuk a mi hibánk is valamilyen szinten mert elhitetik a sok vásárlóval hogy csak az új cucc a jó a régi nem ér semmit se.
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.

Avatar
caputo
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2010.06.03. 18:53
Tartózkodási hely: Gyöngyöspata
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: caputo » 2011.08.11. 12:59

ja, Happy Birthday![/quote]


köszönöm a jókívánságokat
Rá kellett jönnöm, hogy az időutazás veszélyekkel jár. Így hát amint visszatértünk, elpusztítom a DeLoreant, és onnantól fogva az univerzum másik nagy rejtélyének kivizsgálására szentelem időm: a nőkre.


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 248 vendég