Rajongói találkozó

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2008.10.26. 20:14

Halihó mindenki!

Mindenek előtt hálás köszönet Sid-nek az újbóli találkozás lehetőségéért, és élményéért!
Azt hiszem ismét jó hangulatban és jó társaságban sikerült eltöltenünk pár órát.

A képeket igyekszem minél hamarabb közkinccsé tenni, de nem tudom mikorra leszek meg vele, mert párhuzamosan mind a 2 gépem megérett egy-egy win reinstallra amit mára terveztem be.

Más:
Kémeim jelentették h a hosszúhétvégén feltűnt egy német rendszámos DeLorean Szentendrén, azt sajnos nem tudjuk h a Duna Plázai volt-e, de az biztos h egy öregebb /ősz hajú/ fazon vezette.
Sajnos az embereim képet nem tudtak készíteni róla, de megkapták az utasítást, h máskor legalább a rendszámát írják fel! :)

Továbbra is figyelünk, és mindenhol ott vagyunk...

Tényleg jó móka volt. Én csak pár képet készítettem, azokat majd a blogra rakom szerintem. A kémeket pedig üdvözlöm, remélem legközelebb jobban odafigyelnek. A Duna Plázás rendszáma SE NE 168 volt ha jól emlékszem.

kovacspeti
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.12.31. 02:51
Tartózkodási hely: Kisapostag
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: kovacspeti » 2009.01.01. 23:13

Sziasztok!

A BTTF első részének bemutatása óta vagyok DMC-12 rajongó.
Attól függetlenül, hogy még nem sikerült egy példányt sem találnom, bízom benne, hogy előbb-utóbb sikerül.
Nos, a törvények nálunk tényleg olyanok, mint akik az országot vezetik. Meg vezették.
Egy USA-ban élő ismerősöm autója (VW Jetta, 1991-es), soha nem hagyta el Európa földjét, ennek ellenére USA rendszámmal közlekedik (illetve garázsban áll) Dunaújvárosban. Californiai rendszámmal, mivel ott vásárolta meg a kocsit, amit aztán nem hajóztatott haza.
30 ezer mérfölddel áll a kocsi egy garázsban, és úgy gondoltam megveszem és honosítom.
NEM ÚGY VAN AZ!
Az 1991-ben hatályos USA környezetvédelmi előírások szerint megépített autó, véleményem szerint a mai napig kevesebb szennyezőanyagot, és zajt bocsát ki, mint mondjuk a még szaladgáló ütött-kopott keleti autók. A lényeg, hogy semmilyen módon nem honosíthatom az autót. Vagy várok még 12 évet, és akkor valamilyen csűrcsavarral behozom. A klóndonoros megoldás viszont felesleges, belegondolva az értékhez képest.
A DMC-12 -vel pont ugyanez a helyzet. Eredetileg USA rendszámmal szaladgált az a néhány példány, ami visszakerült Európába. Amíg el nem éri a 30 éves kort, lehetetlen forgalomba helyezni. Amikor viszont eléri a 30 éves kort, és ez pár éven belül az összes fellelhető példányra igaz lesz, a rozsdamentes acél ára az aranyéhoz fog közelíteni!

Na de merjünk nagyot álmodni, nekem még mindig a DMC-12 a kedvencem, annak ellenére hogy Nissan Laurel C31-esekkel van tele az udvarom :-)

Amint kitavaszodik, egy példányt szeretnék közelebbről is szemügyre venni, és ebben kérnélek Benneteket, Tulajdonosokat, hogy biztosítsatok egy fotózási lehetőséget számomra. Kezdetnek ennyi is elég lesz....

A Delorean.hu oldalt nagyon hasznosnak tartom, bízom benne hogy egyre több tulajdonos lesz Magyarországon!
Sok sikert, boldog új évet kívánok: Péter.

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.01.01. 23:41

Üdvözölek a Fórumon PETI!
KiNDER DMC

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.01.01. 23:45

Helló,
A honositásról annyit, hogy van egy kiskapu (pont ebben az országban ne lenne? :) ) ilyen esetekre. Drága, de járható. A lényeg, hogy a honositási tilalom az únión belüli autókra nem vonatkozik. Tehát, ha az ismerősöd valami normális országban (pl. Szlovákia) forgalomba helyezi (kb. 200e FT), akkor utána már itt is lehet. Persze regadó kifizetése után. Szerintem egy ilyen esetben könnyen kifizethető az autó teljes vételára a magyar rendszámért. :?

Az autót pedig természetesen lehet fotózni. Én Győr környékén szoktam vele bóklászni. Ha követed a fórumot és esetleg a blogot, akkor biztosan nem fogsz lemaradni a találkozókról.

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: mentos » 2009.01.02. 00:43

Amint kitavaszodik, egy példányt szeretnék közelebbről is szemügyre venni, és ebben kérnélek Benneteket, Tulajdonosokat...


Halihó!

Üdv köztünk!
Sajnos még csak 1 tulajdonos van a csapatban, Sid, de a remény hal meg utoljára :)
Várjuk a többieket is szeretettel... :P

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2009.01.02. 10:55

Ha itt lesz a veterán kor ideje, lesz itt még több tulajdonos is. :D

Avatar
biadoki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2008.10.11. 10:56
Tartózkodási hely: Henley On Thames UK

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: biadoki » 2009.01.02. 19:33

Üdv a fórumon Peti.

Zsolt: Én hiszek abban hogy sok ember sok dmc pénzel csak arra vár hogy leteljen az a három év és akkor hajrá. ;)
Barátotok az időben. Doki. ELB

kovacspeti
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.12.31. 02:51
Tartózkodási hely: Kisapostag
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: kovacspeti » 2009.01.02. 20:43

Kösz fiúk a bíztatást!

Mivel én a Laurelekbe kavarodtam bele - mint macska a házi cérnába, ezért kétlem hogy ezt a Jetta-ügyet valaha is végigviszem... Max. donor autó lesz belőle, de nem nálam!
Aztán még gyűjtögetnem kell, hogy egy DMC-12-t beszerezzek. Igaz, lehet hogy a hollandiai új gyártású modelleket olcsóbban meg lehet majd kapni, mint a múzeálist :(
Tavaszra lábra állítom a Laurelt, mert a tél kicsit betette a kaput a karosszériamunkának, lefagy a reduktor a CO hegesztőn :lol:
Az asszony Marutijával csak nem indulok el Győrbe az ország közepéről.

Figyelemmel fogom kísérni az oldalt.

Üdv: Péter.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2009.01.02. 22:30

Én hiszek abban hogy sok ember sok dmc pénzel csak arra vár hogy leteljen az a három év és akkor hajrá. ;)
Néha eszembe jutt, hogy milyen jó lenne egy nemzetközi delorean autós találkozóba belebotlani.
Ezért is reménykedem hogy többen is lesznek delo tulajok.

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: mentos » 2009.01.04. 01:40

Az asszony Marutijával csak nem indulok el Győrbe az ország közepéről.

Üdv: Péter.

Na ezt a kijelentést a Marutik, és a Marutisok nevében kérem ki! :D
Én voltam vele Pestről Komáromba párszor amcsi autós talin :P
De ha lesz tali most már azértis azzal kell jönnöd! Ha másért nem, azért h megszeretgethessem :D ;)

Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2009.01.04. 14:46

Sziasztok!

A BTTF első részének bemutatása óta vagyok DMC-12 rajongó.
Attól függetlenül, hogy még nem sikerült egy példányt sem találnom, bízom benne, hogy előbb-utóbb sikerül.
Nos, a törvények nálunk tényleg olyanok, mint akik az országot vezetik. Meg vezették.
Egy USA-ban élő ismerősöm autója (VW Jetta, 1991-es), soha nem hagyta el Európa földjét, ennek ellenére USA rendszámmal közlekedik (illetve garázsban áll) Dunaújvárosban. Californiai rendszámmal, mivel ott vásárolta meg a kocsit, amit aztán nem hajóztatott haza.
30 ezer mérfölddel áll a kocsi egy garázsban, és úgy gondoltam megveszem és honosítom.
NEM ÚGY VAN AZ!
Az 1991-ben hatályos USA környezetvédelmi előírások szerint megépített autó, véleményem szerint a mai napig kevesebb szennyezőanyagot, és zajt bocsát ki, mint mondjuk a még szaladgáló ütött-kopott keleti autók. A lényeg, hogy semmilyen módon nem honosíthatom az autót. Vagy várok még 12 évet, és akkor valamilyen csűrcsavarral behozom. A klóndonoros megoldás viszont felesleges, belegondolva az értékhez képest.
A DMC-12 -vel pont ugyanez a helyzet. Eredetileg USA rendszámmal szaladgált az a néhány példány, ami visszakerült Európába. Amíg el nem éri a 30 éves kort, lehetetlen forgalomba helyezni. Amikor viszont eléri a 30 éves kort, és ez pár éven belül az összes fellelhető példányra igaz lesz, a rozsdamentes acél ára az aranyéhoz fog közelíteni!

Na de merjünk nagyot álmodni, nekem még mindig a DMC-12 a kedvencem, annak ellenére hogy Nissan Laurel C31-esekkel van tele az udvarom :-)

Amint kitavaszodik, egy példányt szeretnék közelebbről is szemügyre venni, és ebben kérnélek Benneteket, Tulajdonosokat, hogy biztosítsatok egy fotózási lehetőséget számomra. Kezdetnek ennyi is elég lesz....

A Delorean.hu oldalt nagyon hasznosnak tartom, bízom benne hogy egyre több tulajdonos lesz Magyarországon!
Sok sikert, boldog új évet kívánok: Péter.


Szia!
Ez nem az a kek, automata valtos Jetta, ami evekig az MMK mogotti parkoloban allt?

Dani
Acélműves
Acélműves
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.04.22. 17:23

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: Dani » 2009.04.23. 23:05

Üdv minden DeLorean rajongónak!
Nemrég akadtam rá az oldalra. Nagyon tetszik! ;) Én is hű DeLorean fan vagyok, és tervben van hogy hacsak lesz rá lehetőségem be fogok újítani egyet! Nagyon megtisztelő lenne számomra ha megnézhetném élőbe Sidares DeLoreanját! Már évek óta szeretnék élőbe látni egy ilyen csodát, de még eddig soha nem sikerült! :cry: Ha lenne erre alkalom vagy lehetőség, légyszi tájékoztassatok! Köszönöm!

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2009.04.24. 04:13

Üdv minden DeLorean rajongónak!
Nemrég akadtam rá az oldalra. Nagyon tetszik! ;) Én is hű DeLorean fan vagyok, és tervben van hogy hacsak lesz rá lehetőségem be fogok újítani egyet! Nagyon megtisztelő lenne számomra ha megnézhetném élőbe Sidares DeLoreanját! Már évek óta szeretnék élőbe látni egy ilyen csodát, de még eddig soha nem sikerült! :cry: Ha lenne erre alkalom vagy lehetőség, légyszi tájékoztassatok! Köszönöm!


Üdv a köreinkben, és a legjobb helyen jársz ha DeLorean függő vagy. Szerintem vedd fel Siddel a kapcsolatott és Ő mindenről tájékoztatni fog téged. ;)
KiNDER DMC

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2009.04.24. 05:35

Üdv minden DeLorean rajongónak!
Nemrég akadtam rá az oldalra. Nagyon tetszik! ;) Én is hű DeLorean fan vagyok, és tervben van hogy hacsak lesz rá lehetőségem be fogok újítani egyet! Nagyon megtisztelő lenne számomra ha megnézhetném élőbe Sidares DeLoreanját! Már évek óta szeretnék élőbe látni egy ilyen csodát, de még eddig soha nem sikerült! :cry: Ha lenne erre alkalom vagy lehetőség, légyszi tájékoztassatok! Köszönöm!

Helló, természetesen van lehetőség, itt a fórumon (és néha a blogon) mindig írom a lehetőségeket, hogy éppen merre bóklászok. Hamarosan találkozunk.
Ja és ha valamelyik találkozó tetszik és jó helyen van, akkor jelentkezz nyugodtan, ne várjál direkt meghívásra! Hallasd a szavad, itt ( többé-kevésbé :) ) demokrácia van.

Avatar
policecaprice
Fluxuskondenzátor-szerelő
Fluxuskondenzátor-szerelő
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2009.05.29. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Rajongói találkozó

HozzászólásSzerző: policecaprice » 2009.05.30. 19:03

Helló mindenkinek, gondoltam beregisztrálok már ide mert hát én is lenyűgözve néztem azt a bizonyos három részes filmet itt a vasfüggöny mögött.
Nagyon örülök,hogy végre van ilyen klub is Magyarországon, reméljük ahogy közeledik az OT-s kor a DMC-k felé egyre több lesz itthon is ebből a szépségből és igazi méretűvé duzzad ez a klub.
Magamról csak annyit,hogy több mint tíz éve van amerikai V8-as a birtokomban, itt megnézhetitek az oldalamat, nekem ez volt a gyerekkori álmom. http://www.v8cars.hu/policecaprice/
Próbálok néha benézni és hozzászólni értelmesen, további sok sikert!
Üdv, Péter
"to protect and to serve"


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég