Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

Magyar Delorean Klub fóruma
zsiga40
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2009.09.27. 21:50

Re: Zsiga

HozzászólásSzerző: zsiga40 » 2010.09.03. 14:05

Néhány óra múlva személyesen elmesélem!Zsiga
Milyen volt Auschwitz?

Avatar
gabenine
Időfigyelő
Időfigyelő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.14. 23:02

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: gabenine » 2010.09.04. 09:19

hát, ha nem is túl szívesen, de szerdán megyek londonba...kábé egy éves kiruccanást tervezek melóval egy elég jó tequila bárban, régi cimborám úgy néz ki, be tud segíteni, hogy ott kezdhessek rögtön. tavaly voltam már, egész jó kis városnak tűnt, persze lakni nyilván más lesz...
Én Finchley-ben (Észak-London) dolgoztam korábban, ugyancsak bárpultosként egy elit golf klubban. Ott mondjuk szendvics felszolgálás is volt, amit rendelésre adtam le a konyhába. Esténként pedig nagy vacsorák, rendezvények voltak. Lutonból jártam be dolgozni, ami nem volt éppen egy gazdag negyed (másrészt szinte csak indiaiak, pakisztániak, lengyelek és esetleg jamaikaiak lakták, tősgyökeres angolt alig láttam), és úgy lehetett észrevenni, hogy ez már Finchley határa, hogy a Porshe-k, Maserati-k, Ferrari-k elég gyakorivá váltak a melóhelyhez közel.
Kint nagyon nem jellemző a borravaló. Sehol. Se a taxisnál, se a kávézóban, de ahol dolgoztam a bárpultban ott se volt gyakori. Egyedül a nagy vacsorák után kaptunk borravalót.
Én csütörtökön megyek ki Manchesterbe, onnan pedig Warringtonba. Egy Marks & Spencer-ben fogok dolgozni, úgyhogy most egy kicsit hanyagolom a bárpultozást. :) Viszont most viszek jégeralsót! :D Nagyon nem ugyanaz az időjárás kint. Mielőtt kimentem, itthon úgy járkáltam februárban, hogy egy vékonyabb kabát volt rajtam hosszú ujjú pólóban. Kint a legvastagabb kabátom kellett pulcsival, sapkával, sállal és volt, hogy úgy is fáztam. Persze rátett a hideg mellé a szél, pára és az eső is. Fura volt ezek mellett a legtöbb angol lányt rövid szoknyában harisnya nélkül papucsban látni az utcákon. De voltak srácok is, akik csak pólóban flangáltak.
Akárhogy is legyen, kéz- és lábtörést!

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: mentos » 2011.02.01. 22:11

Halihó klubtagok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha valaki tud majd valami megoldást!

Pénteken franciaországba utaznék egy hét síelésre, de egy bekalkulált mikrobusz kihullott alólunk, és 5ünknek még kellene egy lehetőleg kombi, vagy annál nagyobb jármű.
Ha esetleg volna valami felajálnható járművetek, némi honoráriummal is meghálálnám természetesen + csere autót is tudok biztosítani, egy 5ajtós Punto, vagy egy coupe Civic képében, csak nem kombik.

Vagy esetleg azt tudja valaki, hogy műszakilag OK, de kissé sérült autóval ki lehet-e menni gond nélkül külföldre.

Thx.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.02.01. 22:44

...Vagy esetleg azt tudja valaki, hogy műszakilag OK, de kissé sérült autóval ki lehet-e menni gond nélkül külföldre.
Ki lehet menni. A külföldi hatóságot nem érdekli, hogy hol és mikor sérült meg, ha érvényes műszaki papírjai vannak. (nem is értem miért ne lehetne kimenni vele, elvégre az ottani autók is lehetnek sérültek)
Viszont, hogy gond nélkül, az meg attól függ, mennyire van felkészítve az autó egy ilyen hosszú útra.

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: mentos » 2011.02.01. 23:36

...Vagy esetleg azt tudja valaki, hogy műszakilag OK, de kissé sérült autóval ki lehet-e menni gond nélkül külföldre.
Ki lehet menni. A külföldi hatóságot nem érdekli, hogy hol és mikor sérült meg, ha érvényes műszaki papírjai vannak. (nem is értem miért ne lehetne kimenni vele, elvégre az ottani autók is lehetnek sérültek)
Viszont, hogy gond nélkül, az meg attól függ, mennyire van felkészítve az autó egy ilyen hosszú útra.

A felkészítéssel nincs gond, bírja az :), csak egy kicsit az első lökhárító bal oldala-eleje meg van bontva


régen még a 90-es években voltak nekünk ebből kalandjaink, meg akkoriban pl a határon nem engedtek át ha nem volt igazolásod h itthon, ill. hol történt a sérülés...

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.02.02. 10:29

Lehet, hogy még mindig szokatlannak tűnik a szabad, határok nélküli Európa fogalma, de attól még létezik.
2004-ben ezért is csatoltak hozzánk ekkora területet. ;)

Komolyra fordítva, ha mégis megállítanak, majd azt mondjátok rámentettek egy kiálló kőre és levitte az autó első részét.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2011.02.03. 10:39

ha minden lámpa működik, plusz a motorházfedél rendesen zárható, szerintem senkinek semmi köze hozzá.

Ja, a döglött nyulat ne feledje kihúzni onnan :)

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: mentos » 2011.02.03. 15:10

ha minden lámpa működik, plusz a motorházfedél rendesen zárható, szerintem senkinek semmi köze hozzá.

Ja, a döglött nyulat ne feledje kihúzni onnan :)

Nyúl sosem járt ott, csak egy szép vaslemez.
Amúgy abal ködlámpán kívül meg működik minden lámpa, de a ködlámpa meg nem kötelező szóval vizesnyolcas...

Avatar
biadoki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2008.10.11. 10:56
Tartózkodási hely: Henley On Thames UK

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: biadoki » 2011.03.05. 02:12

Sziasztok.

Igen még élek. :D Szeretném kérdezni a klubtagokat hogy ki az aki jelenleg angliában dolgozik? Kellene egy kis segítség.

Előre is köszönöm.
Barátotok az időben. Doki. ELB

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.03.05. 09:37

Sziasztok.

Igen még élek. :D Szeretném kérdezni a klubtagokat hogy ki az aki jelenleg angliában dolgozik? Kellene egy kis segítség.

Előre is köszönöm.

Ha van ilyen, akkor az engem is érdekel. (ebay-es dolog volna)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2011.06.13. 13:07

Megnyílt a Donovaly Cykloaréna - 230 km új kerékpáruttal.
Akit érdekel, itt találhat részletes leírást és térképeket, grafikonokat.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2011.06.21. 15:23

Ma este elhúzunk a tevék közé, kb 12 napig nem leszek. Vagy ha igen, akkor ritkábban :)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Bopat » 2011.06.21. 16:04

melyik országba?

egyébként most, hogy voltam Írországban és Angliában is kocsival, ki merem jelenteni, hogy autóval nem szeretnék visszamenni továbbra sem ;) szép helyek, de van még egy csomó "lemaradásom", és ha azok mind "le vannak tudva", akkor jöhet megint a Brit-szigetek.
Marokkó.

Amúgy engem sem vonz ez a 2-3 ország, mármint nyaralási szempontból. Voltam, körbejártam, ennyi.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2011.06.22. 14:08

melyik országba?

egyébként most, hogy voltam Írországban és Angliában is kocsival, ki merem jelenteni, hogy autóval nem szeretnék visszamenni továbbra sem ;) szép helyek, de van még egy csomó "lemaradásom", és ha azok mind "le vannak tudva", akkor jöhet megint a Brit-szigetek.
Marokkó.

Amúgy engem sem vonz ez a 2-3 ország, mármint nyaralási szempontból. Voltam, körbejártam, ennyi.

Bezzeg a Béb beleszerelmesedett Skóciába, úgyhogy én készítem a gumicsizmát és az esernyőt, mert mi még biztosan megyünk vissza.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Utazás a nagyvilágban - hol voltunk, hova mennénk?

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2011.06.22. 15:00

..."hogy' lehet ilyen ...szóval tele volt már a ..... az időjárással (is) :D

természetesen valójában egyik néppel sem volt bajunk.
Személy szerint én kedvelem az Íreket, mint népet (az angolokat már sokkal kevésbé)
és még az időjárást is elviselném, ha ott lakhatnék. :D


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 30 vendég