Műszaki kérdések

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.05. 15:27

A Delorean motorja elég halk, a szél és kerékzaj sokkal hangosabb.
Mert nem nyomod neki eléggé :) McFly is folyton azzal cseszeget, hogy a két dízeles Delós ismerőse (gy.k.: te meg én) sosem pörgeti ki eléggé a motort :)

A szél tényleg hangos, pont az ember füle közelében, az ablakkereten lehet egy nagyobb örvénylés.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.11.06. 14:41

Pirelli P6000 nincsen? Elméletileg az van ebben a méretben.
Egyébként fogalmam sincsen hogy honnan lehetne arrafelé gumit szerezni. Egy-két éven belül nekem is aktuális lesz a dolog, már alig várom.
Mivel a magyar Pirelli b...ott válaszolni a kérdésemre, az angol központjukat kérdeztem, és megerősítették, hogy már nem gyártják ezt a méretet. Nem is a Conti vagy Michelin gumik beszerzésével van gond, mert bármelyik gumis rendel nekem, de előre le kell perkálni az árát, és aztán ha a kezembe nyomja a sok éve gyártott vackot, akkor már nem sok mindent lehet csinálni. Ezért kellene egy ismerős, aki rá tud nézni a gumira, mielőtt elhozza vagy mielőtt kifizetem.

Ha gondolod megadom a pali elérhetőségét akitől mi vettük annó Siddel. Cooper, és ugyanaz a típus elől hátul.
Igaz időbe telik, mert Amerikából hozza, de Pesten veheted át tőle.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2015.11.06. 15:16

Ha gondolod megadom a pali elérhetőségét akitől mi vettük annó Siddel. Cooper, és ugyanaz a típus elől hátul.
Igaz időbe telik, mert Amerikából hozza, de Pesten veheted át tőle.

Mondjuk nem tudom te hogy vagy vele, de szerintem esőben ezek nem valami jó gumik.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.11.06. 15:50

Ha gondolod megadom a pali elérhetőségét akitől mi vettük annó Siddel. Cooper, és ugyanaz a típus elől hátul.
Igaz időbe telik, mert Amerikából hozza, de Pesten veheted át tőle.

Mondjuk nem tudom te hogy vagy vele, de szerintem esőben ezek nem valami jó gumik.
Eddig talán 2x voltam esőben velük, és az is rövid távon, szóval tapasztalat nulla ezügyben.

Avatar
Szabi
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 751
Csatlakozott: 2013.11.23. 11:27

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Szabi » 2015.11.06. 18:40

Ha gondolod megadom a pali elérhetőségét akitől mi vettük annó Siddel. Cooper, és ugyanaz a típus elől hátul.
Igaz időbe telik, mert Amerikából hozza, de Pesten veheted át tőle.
Köszönöm a felajánlást, de nincs értelme a hátsókat lecserélnem, előre pedig bármelyik jobb európai márka megteszi. Az elmúlt 2 évben még soha senki sem nézte meg, hogy milyen típusúak a gumik a kocsimon, ma.x 1-2 ember megkérdezte a hátsó méretet.

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.12.04. 20:16

Miért kell manapság így megtervezni egy autót ? Csupán egy generátor javítás miatt ennyire meg kellett bontani ezt a francia csodát :

és már összerakva :


Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2015.12.05. 12:30

Izzót cserélni se egyszerű a francia autóknál...

Avatar
p-parker
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2009.03.07. 16:55
Tartózkodási hely: Szolnok megye.
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: p-parker » 2015.12.05. 21:00

Ne is mond !Beállítanak azzal a szöveggel ,hogy " Csak egy izzót kéne cserélni ..... ! "

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2018.02.19. 14:52

Felhozom ezt a témát, mert egy igen érdekes dolog történt. A tegnapelőtti forgatás alatt (Jövő szerdán majd írom a blogon, hogy mi volt ez.), az utolsó jelenet, utolsó pillanatában, az utolsó ajtócsukásnál hallottam felülről egy reccsenő hangot. Na mondom elérkezett az, ami előbb utóbb minden Deloreannél elérkezik, eltört a torziós rugó. Amikor pedig nem tudtam, csak marha nehezen nyitni az ajtót, már biztos voltam benne. Aztán amikor kimentem a fényre a mélygarázsból, megnéztük Zsolttal a történést, és meglepve láttam, hogy nem a torziós rugó tört el, hanem a bal első ajtótartó zsanér. Ahogy néztem, mást talán nem vitt el magával, de a kérdésem, most csak az ajtózsanérral kapcsolatos.

Szerintetek mennyiért lehet ilyet csináltatni? Mert szerintem nem kizárt, hogy lehet. Őszintén szólva nincs kedvem kifizetni érte 436 eurót, amennyiért az Ed adja a használtat. ( Egyébként megéri megnézni, hogy messze ez a legdrágább zsanér a négyből, tehát egyértelmű, hogy nem én vagyok az első, aki így járt. Valamint a dmctalkon is több fórum foglalkozik a problémával.)

Szóval szerintetek lehet ilyet cnc-zni valahol? Vagy önteni? Vagy faragni vagy mittudomén? Lesz az olyan jó, mint az eredeti?
Csatolmányok

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2018.02.19. 17:51

Volna erre valami műszaki adat, méret, súly, anyag, stb.?
Mert csak úgy tudok érdeklődni.

Naná, hogy a jobb oldali olcsóbb. :D

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2018.02.19. 19:54

Egyelőre nincs, mert még szét kell szednem. Ha lesz, akkor már mondom is.

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: mentos » 2018.02.19. 21:48

A linken nem is ugy nez ki mint amit lefenykepeztel

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2018.02.20. 09:29

A linken nem is ugy nez ki mint amit lefenykepeztel

Én is néztem, hogy kicsit rövidebb, de attól még csak az lehet.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Bopat » 2018.02.20. 13:22

Felhozom ezt a témát, mert egy igen érdekes dolog történt. A tegnapelőtti forgatás alatt (Jövő szerdán majd írom a blogon, hogy mi volt ez.), az utolsó jelenet, utolsó pillanatában, az utolsó ajtócsukásnál hallottam felülről egy reccsenő hangot. Na mondom elérkezett az, ami előbb utóbb minden Deloreannél elérkezik, eltört a torziós rugó. Amikor pedig nem tudtam, csak marha nehezen nyitni az ajtót, már biztos voltam benne. Aztán amikor kimentem a fényre a mélygarázsból, megnéztük Zsolttal a történést, és meglepve láttam, hogy nem a torziós rugó tört el, hanem a bal első ajtótartó zsanér. Ahogy néztem, mást talán nem vitt el magával, de a kérdésem, most csak az ajtózsanérral kapcsolatos.

Szerintetek mennyiért lehet ilyet csináltatni? Mert szerintem nem kizárt, hogy lehet. Őszintén szólva nincs kedvem kifizetni érte 436 eurót, amennyiért az Ed adja a használtat. ( Egyébként megéri megnézni, hogy messze ez a legdrágább zsanér a négyből, tehát egyértelmű, hogy nem én vagyok az első, aki így járt. Valamint a dmctalkon is több fórum foglalkozik a problémával.)

Szóval szerintetek lehet ilyet cnc-zni valahol? Vagy önteni? Vagy faragni vagy mittudomén? Lesz az olyan jó, mint az eredeti?

Szerintem ezzel nem lenne szabad variálnod.
A baj az ezzel, hogy ezt ki tudják neked faragni valahogy, de hogy az meddig bírja már más kérdés.
Nem tudod hogy van kezelve, mik a specifikációk.
Keress rá valahol a dmctalkon, de kétlem hogy lenne részletes gyártási leírás róla.

Az is igaz, hogy ez nem annyira biztonsági kérdés mint pl felfüggesztés, vagy fék stb.
De ismersz, én nem variálnék ezzel. Max az ebayen néznék körül, vagy Delomannél esetleg, hátha van elfekvő neki.

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Műszaki kérdések

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2018.02.20. 13:37

Itt most 105107-es alkatrészként jelölik. Az 1-es, hátha így találni róla valamit. :-)



Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 3 vendég