Biatorbágyi mentőakció

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2008.10.12. 20:49

Sracok! Nagyon jol ereztem magam veletek ismet, jo volt osszefutni, es az "ujaknak" is nagyon orulok!!! A kocsinak meg remeljuk a legjobbakat!!! ;)
Nagyon sajnalom, hogy nem tudtam menni Sid-hez, de sajnos volt meg program boven szombatra, meg jo par levezetni valo kilometer is...

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: mentos » 2008.10.12. 23:50

Halihó mindenki!

Nem is tudom hogy kezdjem életem legszebb napjával kapcsolatos hozzászólásom...
A mai napon próbáltam magamban rekonstruálni az események láncolatát töbnyire a képes dokumentációk mentén, hogy mi is történt végülis velem...

Mindenesetre az biztos hogy örülök hogy megismerhettelek titeket, annak mégjobban örülök hogy egy jó csapat jött össze!

Aztán valószínűleg egy külön könyvet meg tudnék tölteni azzal a köszöntenyilvánítási áradattal, amivel Sidaries-nek tartozom a feledhetetlen élmény-tengerért. És ünnepélyesen megígérem hogy ha kapok egy második esélyt a csodában, akkor nem behúzott kézifékkel fogok randalírozni. :)

Nagyon nehéz volt hazafelé mennem egyrészt mert nagyon jól éreztem magam veletek, másrészt mert főleg a vezetési élménytől addigra kezdett el remegni a lábam, harmadrészt mert Zsoltékkal alig találtunk haza... :D

Köszönök mindent és alig várom az újabb találkozást! ;)

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.10.13. 07:36

Szerintem is nagyon jól sikerült a találkozó, és ezek szerint jó ötlet volt megkérdezni Sid-et, hogy van-e egy kis ideje arra hogy elmenjünk autót nézni. Remélem legközelebb is ilyen jól sikerül az összejövetel.

Szeretném megjegyezni:
Nem tévedtünk el, azért mentünk egy hosszabb úton hazafelé hogy közbeiktassunk egy kis autós kirándulást. :lol:

Az volna a kérésem, hogy aki még nem küldte el a képeket, az a mai nappal tegye meg, nehogy kimaradjanak a fotói a galériából.

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2008.10.13. 10:37

Külön köszönet Sidnek,hogy megnézhetük Delokát és Legföbbkép Zsoltnak,hogy ezt mind meg is merte kérdezni sid-től!!!

Ha minden találkozó ilyen jóra sikeredik,akkor élmény hegyeink lesznek :D
KiNDER DMC

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.10.13. 12:20

hogy ezt mind meg is merte kérdezni sid-től!!!
:D :D

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: mentos » 2008.10.13. 14:20

Ha már itt tartunk valóban Zsolnak is meg kell köszönnöm hogy annyi macera árán is de kinyomoztatta a tel. számomat, és felhívott h tartsak velük... :)

Az elkészült anyagot, 6óra körül elküldöm nektek, sorry de 1,2Giga lett a vége és mire azt vhová feltöltöm az kis idő, de inkább otthonról kezdem el mert itt melóban sose végeznék vele :)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2008.10.13. 16:51

Tényleg jó móka volt, de szerintem nem vagyok én genyó ha az autót kell mutogatni. :)
A képeim linkje pedig itt van:
http://sidshome.extra.hu/biatorbagy.zip

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: mentos » 2008.10.13. 19:06

Nem vagy te soha genyó, pláne ha az autóról van szó! :D

A képeimmel a köv a helyzet:
holnap "lerontom" őket 2, vagy 4Mpixelesre és majd úgy feltöltöm, mert ez így nagyon durva :)

Avatar
kinderdmc
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2008.09.04. 22:04
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: kinderdmc » 2008.10.13. 21:48

hogy ezt mind meg is merte kérdezni sid-től!!!
:D :D

Itt arra gondoltam,hogy mi valami oknál fogva nem mertük,vagy a nagy mentő akcióban elfelejtetük meg kérdezni,de Zsolti neked eszedbe jutott, ez a lényeg,és az ,hogy az autóval lehetünk jó társaságban.

Sid nem is gondoltunk arra,hogy genyó lennél sőt, amit már beszéltünk is,nagyon rendes dolog tőled,hogy biztositod a lehetőséget arra,hogy mi is DeLokával lehessünk sőt....stb.
KiNDER DMC

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.10.14. 09:34

Remélem ma délutánra lesz időm és feldobom a képeket a galériába, mert most már mindenkitől
megkaptam a fotókat. Időrendi sorrendbe teszem őket, és úgy lesznek fent. (tegnap csak feldobtam azokat amik eddig megvoltak)

Avatar
biadoki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2008.10.11. 10:56
Tartózkodási hely: Henley On Thames UK

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: biadoki » 2008.10.14. 18:41

Üdv a Delo fanoknak.

Attilának hívnak és biatorbágyon élek. Szeretnék 1-2 infót megosztani a biai autóval kapcsolatban. Mint azt láthattátok nagyon nagyon lestrapált állapotban van a gép. Ezzel még nem is lenne "gond" mert pénzel mindent meglehet oldani. A nagyobb baj az hogy a karosszéria néhol már "rozsdásodik" és a kettős Y alváz is már a múlté. Nem kicsit porlik. Legnagyobb bánatomra. Probáltam bizniszelni a Péterrel (tulaj) hogy szivesen átvenném tőle az autót egy megfelelő összegért és akkor ért a hidegzuhany. 14000 euró!!! :shock: Kérdem tőle ez valami akció hogy egyet fizet kettőt vihet? Mire ő: -Ennek az autónak kultusza van és azért ennyi. Oké rendben de ENNYIRE??? Az infók nagy része a szerelőtől származik aki (gratula neki) működésre birta a motort. Mióta itt voltatok bián azóta beszéltem Péterrel és biztatott hogy majd amikor visszajön (10.18) akkor kiássa gépet és megjáratjuk egy kicsit. Remélem sikerül valamit összehozni és akkor majd csinálok képeket. Addig is rajta vagyok az ügyön.

Lehet hogy nem figyeltem eléggé de pontosan kié is a delo? Sidaresé?

Üdv: Barátotok az időben. Doki. ELB
Barátotok az időben. Doki. ELB

Avatar
dubniczkia
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2008.09.04. 20:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: dubniczkia » 2008.10.14. 22:49

Szia Biadoki!

Igen az auto Sid-e.
A 14ezer Euro nagyon tulzasnak tunik. Szerintem barki, aki ismeri a tipus, legjobb esetben is max. 1.5millio forintot adna a kocsiert. Rengeteg munka van szegennyel... En ket evvel ezelott 17ezer dollarert beszeltem le egy autot NY allamban (sajnos ez akkor nem vegzodott vasarlasban), Sid pedig ennel is olcsobban jutott hozza egy kozel tokeletes darabhoz. Talan mindannyian abban remenykedunk, hogy a tulajdonos meg akarja menteni az autot, vagy legalabb egy foldhoz ragadtabb aron atadja valakinek, akinek jobban a szivugye ez a dolog. En szemely szerint nagyon orulok, hogy talakozhattunk es fontos infokat osztottal meg velunk, megha kicsit ilyesztoek voltunk elsore... :)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2008.10.15. 11:40

Üdv a Delo fanoknak.

Attilának hívnak és biatorbágyon élek. Szeretnék 1-2 infót megosztani a biai autóval kapcsolatban. Mint azt láthattátok nagyon nagyon lestrapált állapotban van a gép. Ezzel még nem is lenne "gond" mert pénzel mindent meglehet oldani. A nagyobb baj az hogy a karosszéria néhol már "rozsdásodik" és a kettős Y alváz is már a múlté. Nem kicsit porlik. Legnagyobb bánatomra. Probáltam bizniszelni a Péterrel (tulaj) hogy szivesen átvenném tőle az autót egy megfelelő összegért és akkor ért a hidegzuhany. 14000 euró!!! :shock: Kérdem tőle ez valami akció hogy egyet fizet kettőt vihet? Mire ő: -Ennek az autónak kultusza van és azért ennyi. Oké rendben de ENNYIRE??? Az infók nagy része a szerelőtől származik aki (gratula neki) működésre birta a motort. Mióta itt voltatok bián azóta beszéltem Péterrel és biztatott hogy majd amikor visszajön (10.18) akkor kiássa gépet és megjáratjuk egy kicsit. Remélem sikerül valamit összehozni és akkor majd csinálok képeket. Addig is rajta vagyok az ügyön.

Lehet hogy nem figyeltem eléggé de pontosan kié is a delo? Sidaresé?

Üdv: Barátotok az időben. Doki. ELB
Helló biadoki! Igen, a Delorean az enyém. Sajnos a biatorbágyi Delorean tényleg nagyon le van gatyásodva és az alját még nem is tudtuk megnézni. A karosszéria szerintem annyira nincs rossz állapotban, viszont ha a dupla Y alváz porlik akkor az nagyon nagy baj. Onnan szinte lehetetlen a megmentés. Persze lehet alvázat is venni, de az NAGYON durva áron van.
14000€ irreális ezért az autóért már csak az alváz miatt is. Az én most már közel tökéletes Deloreanom volt 15000$. Persze a behozatal jelentősen megdobja, de még így is megvolt 4,5M-ban. Volt most pár javítás, de szerintem mindenestől lesz 5M a teljes ár.
Na most ha az alváz tényleg ennyire rossz, akkor a 3,6M-s vételáron felül még legalább 2,5M lenne a felújítása, márpedig 6M-ért már Európában is lehet Deloreant kapni. Ritkán, de lehet. És akkor azzal közel sincs annyi gond, mint ezzel. Szerintem ennek az ára valahol 2M Ft körül lehet. Inkább kevesebb.
Előre köszönünk minden segítséget és remélem tényleg történik valami azzal a szegény autóval. Sokat bírnak és közel elpusztíthatatlanok, de nem teljesen. Ha jól tudom, akkor az autó már jópár éve nem volt beindítva. Ebben az esetben szerintem ne nagyon próbálkozzatok vele. Szerintem már nem fog beindulni.
Azért kiváncsian várom mi lesz.

Avatar
biadoki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2008.10.11. 10:56
Tartózkodási hely: Henley On Thames UK

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: biadoki » 2008.10.15. 11:45

Dubniczkia:
Én elhiszem hogy a 14000 eurós ár nem kicsit túlzás de ha megnézed az ebay-t most is 10-15 ezer USD körül futnak a jobb állapotú gépek. Nem beszélve a restaurált példányokról (25-30 ezer USD). Max annyit tudok elképzelni hogy nem eurót akart mondani hanem dollárt. De még igy is sok ezért az autóért. Amilyen állapotban van max 6000-et adnék érte de azt is szájhuzva. Ez nem azt jelenti hogy nem kellene csak azt hogy az alvázat újra kell csináltatni ami nem kis pénz. Vérzik a szivem hogy egy ilyen ritkaságot átadnak az enyészetnek. :( Nincs igazam?

Üdv: Barátotok az időben. Doki. ELB
Barátotok az időben. Doki. ELB

Avatar
biadoki
Időparadoxonelőállító
Időparadoxonelőállító
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2008.10.11. 10:56
Tartózkodási hely: Henley On Thames UK

Re: Biatorbágyi mentőakció

HozzászólásSzerző: biadoki » 2008.10.15. 11:56

Szia Sid.

Az autó nem tudom mikor volt utoljára beindítva de mint mondtam ismerem a szerelőt aki csinálta. Ő szintén biai. Na most ez a szervíz kb. 1,5 éve történt. Félre ne értsd de remélem nem lesz igazad és sikerül beindítani. :) Ami meg a karosszériát illeti nézd meg a képeid között a jobb hátsó felét az ajtó mögött. Nem tudom az mi de rettenetesen ronda. Amúgy az alváz meg valószínű hogy megoldható olcsóbban. Majd én megcsinálom fajin kis vaslemezből. :D Csak egy rendes kép kéne egy eredeti alvázról. Igaz egy kicsit nehezebb lenne az autó úgy 400 kg-mal vagy többel de olcsóbban kijönne. :D

Üdv: Barátotok az időben. Doki. ELB.
Barátotok az időben. Doki. ELB


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég