Kockafej

Magyar Delorean Klub fóruma
Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.09. 20:30

Ezt a topikot, off technikai dolgoknak azánom, mint pl számítástechnika, HIFI, audio video stb...

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

1

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.09. 20:32

Mindjárt egy kérdéssel kezdeném:

Szeretném összekötni a 1 Tb merevlemezemet a Tv-el, ehhez kellene egy távirányítható modul, amivel le tudnám játszani az ott levő filmeket, képeket, zenét stb.
Nézegettem már 1-2 dolgot, de nem nagyon jött be egyik sem...

Ötletek?

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.03.09. 20:55

Van rá megoldás, íme pár találat:




de javaslom az ebay-t a vásárláshoz.

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.09. 21:06

Van rá megoldás, íme pár találat:




de javaslom az ebay-t a vásárláshoz.
Nem pont erre gondoltam, az 1 TB merevlemez már a rendszerben van, Wifin keresztül érem el.
A 2. link mintha ez lenne, de fontos hogy legyen HD kimenet is, amiket eddig nézegettem, azok drágábbak voltam, merevlemez nélkül. (ugye az nem kell)

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.09. 21:31

Ez közel jár, de ezekben is van HDD

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: mentos » 2010.03.10. 00:30

Nem pont erre gondoltam, az 1 TB merevlemez már a rendszerben van, Wifin keresztül érem el.
A 2. link mintha ez lenne, de fontos hogy legyen HD kimenet is, amiket eddig nézegettem, azok drágábbak voltam, merevlemez nélkül. (ugye az nem kell)

a wifi-s eléréssel csak az a baj h nem igazán alkalmas HD-tartalmak átvitelére...
szal max. szerintem vhogy úgy tudnád megcsinálni h vmi ilyen kisebb /80-100GB/ belső vinyós cuccal, csak olyat lehet h nem kapsz, már ami ilyen kicsi vinyós...

/mondjuk azt nem tudom h egyáltalán lehet-e ilyeneket kapni vinyó nélkül.../

Avatar
Bopat
Kronos - Minden idők ura
Kronos - Minden idők ura
Hozzászólások: 3976
Csatlakozott: 2009.04.14. 23:51
Tartózkodási hely: BB
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Bopat » 2010.03.10. 08:45

Rosszul magyarázom, lehet..

Az 1Tb merevlemez a networkon van, azaz én oda a wifin keresztül töltöm fel az anyagokat.
De a tévével nem a wifin akarom összekötni, hanem kábelen keresztül.
Van ilyen, biztosan, mert láttam.
Ez semmi más csak egy átalakító box, amivel tulajdonképpen elküldöm a jelt a merevlemezről a TV re.
Van Lan bemenete, component HD és audió kimenete.

Nem pont erre gondoltam, az 1 TB merevlemez már a rendszerben van, Wifin keresztül érem el.
A 2. link mintha ez lenne, de fontos hogy legyen HD kimenet is, amiket eddig nézegettem, azok drágábbak voltam, merevlemez nélkül. (ugye az nem kell)

a wifi-s eléréssel csak az a baj h nem igazán alkalmas HD-tartalmak átvitelére...
szal max. szerintem vhogy úgy tudnád megcsinálni h vmi ilyen kisebb /80-100GB/ belső vinyós cuccal, csak olyat lehet h nem kapsz, már ami ilyen kicsi vinyós...

/mondjuk azt nem tudom h egyáltalán lehet-e ilyeneket kapni vinyó nélkül.../

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.03.10. 10:07

Mi a vélemény az "olcsóbb" multimédiás lejátszókról, melyek a mondjuk a vaterán találhatóak ?
Amik 8-11e pénzbe kerülnek ?
Nekem csak az kellene hogy pendrive-ról, SD-ről játszon, és támogasson feliratot.

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2010.05.07. 13:35

Nem játszik valaki az EVE-Online-nal? Már régóta szemezek vele és egy 14 napos ingyenes trialon végig is értem, de jó lenne, ha nem egyedül esnék neki. Fasza MMO, tökéletes a teljes függésre. :)

Avatar
Sidaries
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 3188
Csatlakozott: 2008.09.04. 14:23
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Sidaries » 2010.05.07. 14:54

A feleség tesztideje már lezárult, a vele való foglalkozás már beállt egy ideális optimumra. A DMC-vel foglalkozok eleget így is és úgy tűnik van még egy kis szabadidőm. Ezt tervezem EVE-Online függéssel eltölteni. Elég sok mindent én is kinőttem, de azért maradt még bőven. :)

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: mentos » 2010.05.07. 15:28

A feleség tesztideje már lezárult, a vele való foglalkozás már beállt egy ideális optimumra. A DMC-vel foglalkozok eleget így is és úgy tűnik van még egy kis szabadidőm. Ezt tervezem EVE-Online függéssel eltölteni. Elég sok mindent én is kinőttem, de azért maradt még bőven. :)

hmmm :roll: :lol: lezárult a béta-teszt, ki fogják adni a MyWifeTheBéb 1.0 Finalt? :lol: csak nehogy service pack-et ( = sodrófa) kelljen rá tenni a helyes működéshez :lol:

Különben meg "Béb" előrébb van mint a "DMC" az ábécében is :lol:

erről a "MyWifeTheBéb 1.0 Final"-ról eszembejutott, és elő is keresem a tiszteletetekre a feleség 1.0 című kabarészámot 8-)

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.05.15. 11:19

Üdv Minden regisztrált Klub Társamnak
Nagy szarban vagyok, nem tudom elindítani a számítógépet. Tegnap este 11-órakor megakartam
nyitni a Firefoxot, ekkor megnyílt, rá kérdezet, hogy alap értelmezet böngészővé akarom-e
tenni. Erre már válaszolni nem tudtam, ugyanis a gép lefagyott az egér meg sem akart mozdulni. Lefagyás esetén én mindig újra szoktam indítani a gépet, ez most is így történt,
de szerintem az sem mellékes, hogy amikor lefagyott akkor a vinyó furcsa kattogó hangot
adott ki! Azt hittem, hogy mindjárt felrobban…. Tehát újra indítottam a gépet, 7 másodpercre
nyomva tartottam azt a gombot amellyel bekell kapcsolni. Ezek után kikapcsolt, majd bekapcsoltam. Ekkor az a szöveg fogadott, hogy a Windows indítása sikertelen volt hardver
vagy szoftver eszköz hibája miatt. Felajánlja azt, hogy beindíthatom a gépet csökkentett módban, csökkentet mód hálózati kapcsolatokkal együtt vagy csökkentett mód parancssorral.
Továbbá még azt is, hogy a „probléma előtti beállításokkal is elindíthatom”, ha ezek közül
semelyiket nem választom akkor automatikusan 30 másodperc múlva elindul a Windows.
Nem indul el, semmilyen módban nem indul el…. Úgy vettem észre, hogy valahogy nincs élet
a vinyóban, pl amikor hagyom hogy 30ms után úgy bekapcsoljon, „mintha misem történt volna” akkor az elején még fel-fel villan a vinyó lámpája (bejön az, hogy Windows XP és közben úgy csinál, mintha beakarna „tölteni”, de nem tölt be soha az OP rendszer….
Most Fater gépéről írtam….


A számítógépem laptop, Fujitsu Siemens (2007)

Avatar
Zsolt
DCM alapító tag
DCM alapító tag
Hozzászólások: 2767
Csatlakozott: 2008.09.04. 11:38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2010.05.15. 11:34

A firefox tönkretette a winyódat... :D
-ez persze csak vicc...

Valszeg hardveres hiba...

Loner
Időtechnikus
Időtechnikus
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.01.25. 12:52

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: Loner » 2010.05.15. 11:51

A firefox tönkretette a winyódat... :D
-ez persze csak vicc...

Valszeg hardveres hiba...
Tehát akkor mehetek szervízbe??????

Avatar
mentos
Időparadoxonelhárító
Időparadoxonelhárító
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2008.09.06. 01:04
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kockafej

HozzászólásSzerző: mentos » 2010.05.15. 13:42

A firefox tönkretette a winyódat... :D
-ez persze csak vicc...

Valszeg hardveres hiba...
Tehát akkor mehetek szervízbe??????
Szerintem felesleges a szervíz, valószínűleg mehetsz azt vehetsz új vinyót...
/vagy ha van próbáld ki egy másik vinyóval, de 95% h a vinyó halt meg/

legfeljebb ne dobd ki a mostani vinyót, mert lehet h ha pihen kicsit később be lehet még röffenteni és az adatokat esetleg meg lehet menteni róla
vagy van egy ismerősöm aki lehet meg tudja csinálni ha az elektronika ment tökre...


Vissza: “DMC-12”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég